Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

miks selline imelik telefonikaabel?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

    ma tegin selle ühenduse natuke ümber, ühendades kaabli(MHS 1x4x0,5 nagu teemas välja tuli) otsa sellise pesa:


    ...tehes seda sedaviisi:


    On see õigesti tehtud? Ma esimese pesaga proovisin sedasi, et jätan soonelt isolatsiooni eemaldamata, kuid sedasi ma lõhkusin hoopis pesa ära, sest need klemmid ei lõiganud isolatsiooni sisse.

    Comment


      #17
      Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

      Esmalt postitatud @ndres poolt
      Tegemist on kõige tavalisema telefonikaabliga MHS 1x4x0,5.
      Imelik on sinu pildil kujutatud ühendus - ilus oleks see asendada RJ11 pistikupesaga
      mis CAT standardile see MHS kaabel vastab? Ning kas MHS kaablile on mingi eraldi pesa? Sest kasutades seda eelmises postituses pildil olevat, siis need loiketerad selle MHS'i isolatsioonist labi ei loika ning vaibanoaga peale surudes murrab need plastmassklemmid kahele poole laiali, mis pesa loiketerasi kinni hoiavad

      Comment


        #18
        Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

        MHS läbimõõt oli vist tiba suurem, kui tavalisel võrgukaablil, sellest ka sisse sobimise probleem. MHS oli vist cat3 ja lisaks peaks olema tegemist nelikkeerutisega. 10Mbit/s võrk läheb sealt edukalt päris pikka maad läbi, 100Mbit/s kannatb kah hädapärast kuskile 10m kanti vedada. kui kumbki paar eraldi kaablisse panna, siis ka natuke enam. ilma fooliumita on see kaabel suht tundlik häiretele. üleüldse ma ei saa aru, miks keegi peaks kodus sellist kaablit seina panema. alati võib kasutada kõrgema kategooria kaablit, seega cat5 ja sealt edasi oleks mõttekam, kui veel arvestada, et poest ostes ei tohiks ka see MHS-st kallim olla. cat5 puhul saad hiljem kasutada telefoni liini asemel või sellega koos(mitte väga hea lahendus) võrku, MHS kõlbab ainult telefoni/DSL jaoks. viimane mahutab neid liine 2, cat5 mahutab 4. MHS kannab lühikest maas 100Mbit/s ja see on tema lagi cat5e lubab 100Mbit/s kiirusel isegi pealt 150m ja mõnikümmend meetrit lähen ka 1Gbit/s sealt läbi.
        OT: euroopas tundub see nelikkeerutis väga levinud olema, sai ühel kursusel käidud ja elupõline kaablimees polnud telefonis paariskeerutist näinudki. suurel kaablil on need neljased kihtidena: keskel vist oli neli, siis kile jne. kaablit loeti väljast sisse ja igas kihis esimesel kimbul oli vist sinine nöör ja viimasel oranz.
        igatahes mulle ei meeldinud, minu meelest on paariskeerutisega kaablit lihtsam lapata ja enda vigadest saab lihtsamini aru - 10 erinevat paari ei lähe krone peal nii lihtsalt segamini, kui viis sarnast kimpu samal latil...
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #19
          Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

          Esmalt postitatud reuter poolt
          MHS läbimõõt oli vist tiba suurem, kui tavalisel võrgukaablil, sellest ka sisse sobimise probleem.
          aga see pesa oli ju telefonikaabli tarvis? Või telefonikaablina tulekski tänapäeval mõista võrgukaablit(cat5e) mitte MHS kaablit?

          Lisaks veel seda, et saaksid sa nelikkeerutis ja paariskeerutis mõistete erinevust selgitada?

          Comment


            #20
            Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

            Esmalt postitatud m4rtin poolt
            ... Sest kasutades seda eelmises postituses pildil olevat, siis need loiketerad selle MHS'i isolatsioonist labi ei loika ning vaibanoaga peale surudes murrab need plastmassklemmid kahele poole laiali, mis pesa loiketerasi kinni hoiavad
            Õige oleks kasutada kaabli pesaga ühendamiseks spetsiaalset tööriista.

            Comment


              #21
              Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

              Esmalt postitatud @ndres poolt
              Õige oleks kasutada kaabli pesaga ühendamiseks spetsiaalset tööriista.
              mul ei tule selle õige tööriista nimi hetkel meelde, kuid oma olemuselt ei tee ta ju midagi enamat kui väga peenike žilett-nuga, mis surub soone suunaga ülevalt alla nende teravate metallklemmide vahele, st ma ei usu, et nüüd tööriista taha asi jäi. Pigem ikkagi nagu reuter ütles, et MHS'i soon on natuke jämedam kui võrgukaabli oma. Samas ma ei saa sellest aru, et kui ma ostan telefonipesa telefonikaablile(sest nagu ennem jutuks oli, siis MHS on telefonikaabel), siis mida võrgukaabel siia üldse puutub

              Comment


                #22
                Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

                Esmalt postitatud m4rtin poolt
                mul ei tule selle õige tööriista nimi hetkel meelde, kuid oma olemuselt ei tee ta ju midagi enamat kui väga peenike žilett-nuga, mis surub soone suunaga ülevalt alla nende teravate metallklemmide vahele, st ma ei usu, et nüüd tööriista taha asi jäi. Pigem ikkagi nagu reuter ütles, et MHS'i soon on natuke jämedam kui võrgukaabli oma...
                Copy/paste SLO kataloogist:
                UTP Cat5e 4X2X0,5 PVC BOX57535-2 AMP NetCon. White
                MHS 1x4x0,5 / 100M/pakkSIDEVÕRGU SISEKAABEL

                Ehk siis mõlemad on soone läbimõõduga 0,5mm

                Selleks, et pesas olev "kahvel" isolatsiooni läbi lõikaks ja traadiga kontakti looks, peab pilu olema väiksem kui 0,5mm.
                Minu vastva tööriista (Quante Pouyet) tera on 0,2mm. Tavalise vaibanoa tera 0,5mm. Ehk kui viimasega minna ühendust tegema (käsi liigub ka), siis korralikku kontakti pole loota.
                Mitte pesa ega kaabel pole süüdi, vaid tuleb järgida tootja poolt ettenähtud teholoogiat.

                Comment


                  #23
                  Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

                  Kuna siin teemas on palju juttu ka pesadest/pistikutest, siis kas RJ11 pesa on kahte sorti: 4 soonega ja 6 soonega? St kas neid mõlemat on korrektne nimtada RJ11? Ning milleks on vajadus 6 soone järele?

                  Comment


                    #24
                    Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

                    Loe: http://en.wikipedia.org/wiki/Registered_jack
                    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                    Comment


                      #25
                      Vs: miks selline imelik telefonikaabel?

                      Telefoni kaabel MHS pole siiani asjata käigus, sellel on põhjus.
                      Tõsi, ta on kallik kui Cat5 ja ka sellel on põhjus.

                      MHS siseliini kaabel on asi, mis on mõeldud sellisena et juhtmeotsi saab ka vajadusel kuhugi alla kruvida. Seega omab ta üle tinutatud sooni, mis on niisketes tingimustes vägagi oluline. Samuti on kaabel varjestatud ja omab ka reeglina lisaks kaablisoontele varjetraati/soont. (tõsi, ka Cat5 on olemas varjestatud kujul, aga kallivõitu)

                      Toon näite: aknalaua all, sisetingimustes, tuba soe ja kuiv on kaks pesa. Üks on elektripesa ja teine telefoni oma.
                      Elektripesa on seest puhas ja kuiv, nii kuiv et tolmab. Samas on telefoni pesa seest roheline ja rikkis. Tõsi et Adsl jne on too niiskumine alalispinge puudumisel parem, aga ikkagi..

                      Samas on olemas kaabel, pea samasugune nagu Nokia MHS, aga mitte päris; Nexans toode. Sellel on tihedam keerutus (keerupaari keerutusega, reeglina 3 ja 5 paarine), ülejäänu on põhimõtteliselt sama. Seda kaablit oleme omal-ajal vedanud palju. Ja kokkuvõttes võin väita, et kui kaabel korralikult veetud, ilma sõlmede ja muu jamata, siis antud kaabliga läheb ka Cat5 test Fluke testriga tõrgeteta läbi ja 100 võrk töötab nagu ludiseb, samuti ilma tõrgeteta.

                      Minul on endal kodus side side kaabliga (telefonid ja adsl) ja arvutivõrk Cat5 võrgukaabliga, ehk sides ja arvutivõrkudes töötamine on jätnud oma jälje.
                      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                      Comment

                      Working...
                      X