Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Sinine valgus meie ümber

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sinine valgus meie ümber



    Mõtteid? Kogemusi?

    #2
    Vs: Sinine valgus meie ümber

    Vene ajal oli küll sinine valgus tervislik.Sellega raviti kana tibudel rahhiiti.Aga selliste artiklite peale tahaks küsida,kellele see kasulik on.Igatahes mitte Nakamurale.

    Comment


      #3
      Vs: Sinine valgus meie ümber

      Ei usu, et ullult ebatervislik, aga pinda käib küll, kui kõikvõimalikesse kohtadesse siniseid topitakse - kõvaketaste, monitoride, kõikvõimalike profiseadmete kontrolllambid on kah nagu pedemajakad viimasel ajal. Välimus välimuseks, aga hämaras hakkab silmadele küll, kui monitori servalt sulle miski sinine junn silma paistab. Raske oli mahedat rohelist sinna keevitada?

      Comment


        #4
        Vs: Sinine valgus meie ümber

        Esmalt postitatud kellakägu poolt
        Ei usu, et ullult ebatervislik, aga pinda käib küll, kui kõikvõimalikesse kohtadesse siniseid topitakse - kõvaketaste, monitoride, kõikvõimalike profiseadmete kontrolllambid on kah nagu pedemajakad viimasel ajal. Välimus välimuseks, aga hämaras hakkab silmadele küll, kui monitori servalt sulle miski sinine junn silma paistab. Raske oli mahedat rohelist sinna keevitada?
        Moehullus, mis muud. Mood nõuab ohvreid...
        Kunagi ühes vanemas teemas kirjutasin ka värvuste tähendustest:
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Vs: Sinine valgus meie ümber

          Artiklis ju ei olnudki kirjas, et lausa tapab.

          Noh, serveritel on tänapäeval lausa sinine sisevalgustus. Või läpparitel nurkades. Need pole isegi mitte indikaatorid enam. Sinise taustvalgusega LCD'd pole lähemalt uurinud, kuid roheline tundub palju parem. Või siis juba valge.
          Kuna sinine oli vist üks esimesi tõeliselt eredaid LED'e kohtab seda kuuselampides. Nüüd õnneks ka muid värve. Aga sellegipoolest otsustas meie linn see aasta mõned puud sinistega katta. Päris valus silmale vaadata.

          Ja vene ajal... Oli näiteks sinine lamp millega sai kõrva _soojendada_. Ka see kippus silmadele hakkama.

          Comment


            #6
            Vs: Sinine valgus meie ümber

            Endal ka üle viskamas et paar viimast aastat kõik kohad siniseid LEDe täis. Alguses oli tore, aga enam pole... Olen ka aru saanud, et sinist kaugelt vaadates "valgub laiali", aga täitsa silmaärritust pole kogenud.
            Üldse, selle tänapäeva "teaduse" järgi on kõik asjad juba nii jubedalt vähkitekitavad, et tegelt peaks me kõik juba ammu surnud olema.

            Comment


              #7
              Vs: Sinine valgus meie ümber

              Elu ongi üks tervistkahjustav tegevus, lõppeb alati surmaga. Hapnik on üks põhilisi vaenlasi, oksüdeerib teine kõike ja kui atomaarsele kujule satub, siis oi-oi-oi... Telomeerid jäävad ka iga päevaga lühemaks ning kõiksugu kiirgused ja ained, ka looduslikud, lõhuvad DNA-d... Mida viirused DNA-ga teha võivad, ei hakka parem rääkima...

              Siit moraal: sulgege end vaakumpakendisse ja autoklaavige ära, kindluse mõttes toatemperatuur absoluutse nulli lähedale ka, küll siis universumi lõpuni säilite :P
              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

              Comment


                #8
                Vs: Sinine valgus meie ümber

                Eks see sinine LEDindus on tüütuks muutunud küll. Ise olen paar aastat kasutanud musta teipi: tükk peale ja rahu majas. Õrnalt kumab läbi,
                st funktsioon on säilinud, aga ei häiri enam.

                Comment


                  #9
                  Vs: Sinine valgus meie ümber

                  Äkki ongi sinine natuke kahjulik: http://www.physorg.com/news116779772.html
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Sinine valgus meie ümber

                    Isegi roheline ei ole tänapäeval enam mahe.
                    Sain endale ühe vana hea Inteli võrgukaardi. Sellel on nõrgad rohelised SMD LED'id. Indikaatorina täidavad oma rolli täiesti. Lingi olemasolu näeb, liiklust samuti. Ei häiri.
                    Samas, uuel võrgukaardil on eredad rohelised aukudesse pandud. Need valgustavad toa ka ära. ID-kaardi lugejal on ka võimas roheline SMD LED. Mille ma olen paberiservaga katnud... Kui kaart on aktiivne, siis vilgub ka. Kuigi võiks värvi muuta.
                    Aga sinist ma küll enda lauale ei taha.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Sinine valgus meie ümber

                      Ilmselt on tropid marketingi osakonnast leidnud, et kui kõik hirmkirkaks ning neoonvärvi keerata, siis saab ostjal naha kergemini üle kõrvade vedada. Kui hoolega järgi mõelda, siis tulevad ka telekad selliste tehaseseadetega, et kontrast põhjas ja heledus pooles vinnas, et pilt "äge tunduks" - poes tuleb jupp aega kruvida, enne kui aru saad milleks ta tegelikult võimeline on. Tähelepanu tuleb püüda, muidu ei osteta - enamus lapsi tahab kah tiigripildiga krõbuskaid, mis sellest, et kõrval plassis pakendis võivad kolm korda magusamad olla.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Sinine valgus meie ümber

                        Jõulukuuskedel nüüd kah erksinised lambikesed, mul lapsed manguvad, et ostaks koju sellised.
                        Niiet marketingitropid on naelapea pihta saanud, kui juba väiksed tatid sellele tähelepanu pööravad.
                        Kolakoguja

                        Comment


                          #13
                          Vs: Sinine valgus meie ümber

                          Need LED-kuuselambid on liiga eredad. Vaja regulaatorid vahele teha. Äkki peavad nad siis ka rohkem vastu. Ma siin loen, et kipuvad otsi andma. Odav masstoodang ilmselt. Võibolla saavad liiga palju voolu ka. Kes teab...

                          Mingid eelised neil siiski on. Põrutades nad läbi ei põle, nagu mu pirnidega välislambid.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Sinine valgus meie ümber

                            Esmalt postitatud ketas poolt
                            Need LED-kuuselambid on liiga eredad. Vaja regulaatorid vahele teha. Äkki peavad nad siis ka rohkem vastu. Ma siin loen, et kipuvad otsi andma. Odav masstoodang ilmselt. Võibolla saavad liiga palju voolu ka. Kes teab...

                            Mingid eelised neil siiski on. Põrutades nad läbi ei põle, nagu mu pirnidega välislambid.
                            Poes oleval kuusel tundusid olevat tavalised pirnid.
                            Kolakoguja

                            Comment


                              #15
                              Vs: Sinine valgus meie ümber

                              Tuttavatel oli sinine pirn laes, LED-idest ei teatud suurt midagi.
                              Teleri vaatamisel pidi sinine valgus hästi mõjuma.
                              Kuidas?
                              Ei tea.
                              Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                              Comment

                              Working...
                              X