Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kus on eestikeelsed raamatud ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

    Asja nimi minu meelest OÜ Eesti Vabariik . Oleme küll kõige targemad, tugevad ..... jne . Aga millegi pärast valime iga nelja aasta tagant 101 kõige lollimat välja ?? Ja nii kui keegi otsustajaks saab hakkab segast peksma ?
    Arvan , et asja põhjus ikka raha puudus ja isiklikud huvid ?
    Ilmselt tuleb ikka võõrkeelse kirjandusega leppida .
    TTÜ kohta ei oska kosta , oma aegne TPI -l polnud viga kellegile .

    Comment


      #17
      Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

      Tere.

      Mina muidugist pole kuulsate nimedega koolis käind, aga oman kah selles suhtes tagasihoidlikku arvamust. Nimelt mulle õudsalt meeldivad sihukest
      tüüpi (stiili?) raamatud http://www.dspguide.com/
      Mõnus lugeda ja kohe järgi proovida.
      Sihukese asja tõlkimisega saaks hakkama küll kui aega oleks ja keegi selle
      eest raha maksaks.
      Lugupidamisega
      Ank

      Comment


        #18
        Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

        Mul on kombeks ennast otsekoheselt väljendada, mingitest "hoogudest" pole vaja sonida. Ei ole mul ka TTÜga mingit õpingualast ega ärilist suhet.
        Lihtsalt olen viimasel ajal palju amazoni kasutanud ja tekivad mõtted.

        Praegustel analüüsi raamatutel on see viga et
        1) neid ei ole võimalik poest osta. Kas ma eksin ?
        2) neis puudub praktiline pool ehk siis reaalsusega seotud näidisülesanded.
        3) puudub side kaasaegse maailmaga (itimaailm). Tulemus on see et tekib (tekkis) kaks koolkonda - külamehetarkusega itikoolkond, kes "arvutab" ja "akadeemiline" matemaatik kes analüüsib. Ühe suure TTÜ itiguru suust on kuuldud väljendit et "analüüsi pole vaja, kõik annab numbriliselt välja arvutada". IMHO sellise väite peale tuleks kogu ülikool maani maha põletada.

        Väide et tõsiselt huvitatu ostab ingliskeelse raamatu, see on tõsi. Kuid üliõpilased tuleks siiski varustada eestikeelse kirjandusega ja mitte jagada neid "tõsiselt huvitatuteks" ja niisama meesteks. Või, kui jagada, siis paluks teine pool kohe kutsekooli saata.

        Comment


          #19
          Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

          Esmalt postitatud KaruTEC poolt
          3) puudub side kaasaegse maailmaga (itimaailm). Tulemus on see et tekib (tekkis) kaks koolkonda - külamehetarkusega itikoolkond, kes "arvutab" ja "akadeemiline" matemaatik kes analüüsib. Ühe suure TTÜ itiguru suust on kuuldud väljendit et "analüüsi pole vaja, kõik annab numbriliselt välja arvutada".
          Numbriliselt saab arvutada kui mudel ja lähteandmed on kontrollitud. Analüüsida saab kõike, tavaliselt teevad seda mõned siis, kui pole halli ettekujutustki tegelikust objektist või rakendusest. Mudel peab olema täpne, aga samas lihtne kiire ja mugav kasutada. Mis kasu on praktikas lehtede kaupa wordi equationi, Latex vms. paberkujul võrranditest? IMHO tuleks juba töö alguses kasutada arvutusvõimelisi töövahendeid (MatLAB, MathCAD, simulaatorid jms.).

          Esmalt postitatud KaruTEC poolt
          Kuid üliõpilased tuleks siiski varustada eestikeelse kirjandusega ja mitte jagada neid "tõsiselt huvitatuteks" ja niisama meesteks. Või, kui jagada, siis paluks teine pool kohe kutsekooli saata.
          Tuleks.

          Comment


            #20
            Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

            2) neis puudub praktiline pool ehk siis reaalsusega seotud näidisülesanded.
            Seda praktilist poolt sai ka ttü-s kõige rohkem taga igatsetud. L.Pallase matemaatilise analüüsi loengus sai küsitud, et kas annaks mõne ülesande seostada meie ala - elektroonikaga või vähemalt muu praktilise probleemiga siis ta ütles, et ärge otsige siin mingit praktilisust, ülesanne tuleb ära teha.
            Ei taha midagi halba öelda antud õppejõu kohta, vastupidi, lemmikõppejõud kogu aastate jooksul ning valdab oma ala väga kenasti ning oskab seda sama kenasti edasi anda, kuid probleem on kuskil üleval.
            Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
            Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

            Comment


              #21
              Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

              Minu küsimusele referaadi teemaks olevast Stieltjes-i integraalist (mille jaoks ma veerand tundi aega varusin, teheks loengus ettekande kiiresti ära) seletas professor VEERAND TUNDI KUIDAS REFERAATI VORMISTADA.
              Küsimuse kohta selle integraali kasutusaladest ja võimalikust geomeetrilisest interpretatsioonist sain ainult vastuseid stiilis "ei nii see ei ole" ja "ei, nii lihtne see ka pole" jne.
              Üleüldse on enamikel õppejõududest suhtumine selline et üliõpilased on tüütu saast.
              No kas ei aja katelt keema ??

              Eelmisele postile lisaks, et mat. analüüs on kõige praktilisem matt üldse, see on välja kasvanud koos klassikalise füüsikaga. IMHO peaks mat analüüsi ja füüsika TTÜs ühendama.

              Comment


                #22
                Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                KaruTEC

                1) neid ei ole võimalik poest osta. Kas ma eksin ?

                Apollo -st vist võimalik tellida ?? letis ei ole. ( Vahenda vad (sid) Amazoni )

                2) neis puudub praktiline pool ehk siis reaalsusega seotud näidisülesanded.

                ega neis uuteski pole

                3) Ühe suure TTÜ itiguru suust on kuuldud väljendit et "analüüsi pole vaja, kõik annab numbriliselt välja arvutada".

                tuleks vist koos külameestega kohapeal maha lasta

                Comment


                  #23
                  Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                  Teadus ei ole "in" praeguses ühiskonnas, tegeldakse rohkem teenimisega.
                  Vaadake kasvõi meediat, palju on teadusalaseid artikleid, ja mis tasemele
                  need mõeldud on. Seda, et tehnika teadust vajab, ei suuda keskmine inimene enam mõistagi. Saab ju tehnoloogia sisse osta (-;
                  Enne, kui see olukord ei parane, pole ka suuremat huvi ega reaalset
                  tegevust riigi või erafirmade poolt loota.

                  Tõlkimise kohta -- kirjastused pole huvitatud töömahuka ja vähese
                  eeldatava ostjaskonnaga asjade töössevõtmisest, lihtsam on algooliõpikuid
                  üle nurga vorpida, halvasti, valele paberile (kaaluge oma lapse koolikotti
                  korra!) ja võimalikult rohkem raha taskusse pistes.

                  Pikemas perspektiivis tekib ilmselt ettevõtete ja ärimeeste grante, kes
                  selliste raamatute tõlkimist ja ka kirjutamist finantseerivad, sest ainult
                  riigi huvide ja rahadega jääb asi kiduma ning ühekülgseks. KaruTec
                  paistab juba sinnapoole liikuvat, ja seda on meeldiv teada.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                    >>> 1) neid ei ole võimalik poest osta. Kas ma eksin ?
                    >>> Apollo -st vist võimalik tellida ?? letis ei ole. ( Vahenda vad (sid) Amazoni )

                    EESTIKEELSEID ??

                    >>> 2) neis puudub praktiline pool ehk siis reaalsusega seotud näidisülesanded.
                    >>> ega neis uuteski pole

                    Millest sa räägid ?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                      Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                      Minu küsimusele referaadi teemaks olevast Stieltjes-i integraalist (mille jaoks ma veerand tundi aega varusin, teheks loengus ettekande kiiresti ära) seletas professor VEERAND TUNDI KUIDAS REFERAATI VORMISTADA.
                      Tööde vomistamine on paljude tudengite jaoks tõsine probleem, seda ei osata. Internet on materjali täis. Seega, milles probleem ? Referaate ja teisi iseseisvaid töid tehakse rohkem kraadiõppes (mitte bakalaureuseõppes) .

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                        See toimus "magistriõppes". Aga sinu jutus on iva, TTÜs on vorm oluline mitte sisu. Seda on näha nende arvututest publikatsioonidest ja artiklitest. Mitte millestki võib rahulikult teadusliku artikli kokku käkkida.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                          Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                          TTÜs on vorm oluline mitte sisu.
                          Mõlemad on olulised. Sisu tekib töö käigus, seejärel tulemused vormistatakse. Konverentsi artiklina vormistatakse loetav ja ümmargune jutt koos viidetega - kel huvi see küsib autoritelt täpsemalt ja/või ostab TTÜ'lt vastava oskusteabe vms.
                          Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                          Seda on näha nende arvututest publikatsioonidest ja artiklitest. Mitte millestki võib rahulikult teadusliku artikli kokku käkkida.
                          Võibolla "humanitaaraladel" on seda rohkem. Tehnikas on "mulli" kindlasti vähem.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                            Mesilane, paluks 1 viide viimase aasta jooksul TTÜst tulnud sisuka ja asjaliku publikatsiooni või artikli kohta.
                            Ja mis puutub "oskusteabesse" siis seda on TTÜ varmas müüma, on neil siis parajasti või ei ole.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                              Vaese riigi asi - olukord kus nii mõnigi õppejõud(TTÜ) võtab õpetamist nagu haltuuraotsa. Näide elust enesest - väikeettevõttes töötav õppejõud hilines tihti loengutesse ja jättis nii mõnedki lihtsalt ära. Tudengitele soovitas selle probleemiga dekanaati mitte tülitada - "nagunii kedagi teist pole asemele panna". Tegemist oli ühe olulisima erialaainega "tavalise" (ehitised madalpingel) el. projekteerimise/ehitamise alal.
                              -

                              Comment


                                #30
                                Vs: Kus on eestikeelsed raamatud ??

                                Ise Tipis õppides tekkis mul (ja rühmakaaslastel) tihti küsimus et kas me elektroonikat ei õpigi? Ainult elektrongaasi rännakud, dif. võrrandid jne. Mõni mees ei osanud elektroonikainsenerina lõpetades jootekolbigi käes hoida. Aga... üks õppejõud ütles et me õpetame insenere, kes oskavad iseseisvalt lahendusi leida, mitte telekaparandajaid. Et saad teadmised, millede järgi oskad asjast aru saada ja oskad ka ise õigest kohast /teemas lisainffi otsida.
                                Praegu hakkan arvama, et mingi iva selles seisukohas siiski on. Aga jah, mina lootsin ka praktilisi teadmisi...
                                Elektroonikainsener, kes ei tea kuidas ta telekas töötab, ei ole ikkagi insener. Minu meelest.
                                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                                Comment

                                Working...
                                X