Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akrüülklaas ploki term. töötlemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akrüülklaas ploki term. töötlemine

    Seoses ühe valgusti prototüübi valmistamisega tekkis vajadus ajada 1000x750x10mm akrüülklaasi plokk kumeraks nii, et läbilõikes oleks serva ja keskpunkti vahe 50mm (põhimõtteliselt on vaja sellel anda kausjas vorm).
    Kuidas seda teha, et sulamine oleks ühtlane kogu plaadi ulatuses?
    Ilmselt tuleks valmistada vorm, mille kuju plaat võtab ja siis ülevalt poolt kuumust peale anda? Samuti on oluline, et mattpind ja servad kahjustatud ei saaks.
    On kellegil kogemusi?

    Tänud.

    #2
    Vs: Akrüülklaas ploki term. töötlemine

    Ei saanud kujust aru aga proovi saunalaval.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: Akrüülklaas ploki term. töötlemine

      Akrüülklaas läheb ~110 kraadi juures pehmeks ja siis saab seda igasugusesse vormi ajada. Kui temperatuuri tõsta paari kraadi võrra, siis hakkab akrüülklaas keema st mullid tulevad sisse.
      Kõige lihtsam oleks ilmselt teha kipsist vms materjalist vorm ja siis näiteks jah saunalaval seda painutamisoperatsiooni teha.
      Kuumapuhuriga on suht sant toimetada, kuna klaas ei soojene siis ühtlaselt.
      Mina olen oma sulatamised praeahjus teinud aga 1000mm on ilmselt natuke suur praeahju jaoks. Praeahjus oli siis täpsemaks temperatuuri mõõtmiseks veel lisakraadiklaas sees, sest ahju enda oma on suht ebatäpne.

      Pind tuleb matistada pärast painutamist. Võib ka enne aga kui klaas pehmesse olekusse läheb, siis ei pruugi matt pind hiljem ühtlane jääda.

      Comment


        #4
        Vs: Akrüülklaas ploki term. töötlemine

        Aitähh hea mõtte eest, tulin isegi korra selle peale kuid siis tundus mõte jabur... nüüd paistab, et ainus võimalus seda kodus teha ongi saunas.
        kuid millega selle pinda hiljem matistada, et ühtlane jääks? Ma tean, et klaasi matistatakse happega. Kas vee all lihvimine oleks mõte?

        Comment


          #5
          Vs: Akrüülklaas ploki term. töötlemine

          Esmalt postitatud radias poolt
          kuid millega selle pinda hiljem matistada, et ühtlane jääks? Ma tean, et klaasi matistatakse happega. Kas vee all lihvimine oleks mõte?
          Liivaprits on üks variant. Kui šabloon teha, saab mustrit ka lasta.

          Comment

          Working...
          X