Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ipodi parandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ipodi parandus

    Tervist!

    Mure siis selline, et suutsin volbriööl kukkuda jõkke koos oma ipodi ja telefoniga. telefonil kakkusin kohe aku ära ja peale kuivamist hakkas ta tööle. ipodil seda varianti ei olnud ja järgmisel hommikul proovisin lolli (ja valusa) peaga, et kas ta töötab. ei tööta. senini ei tööta.

    Küsimus on nüüd selles, et kas ipodide parandusega tegeleb ainult apple esindus? ja kas on mõtet teda üldse parandada, st kui kalliks see minna võib?

    #2
    Vs: Ipodi parandus

    Veendu et ta kuiv oleks, proovi restart teha ning arvutiga yhendada. Võibolla jooksis kokku/tõmbas veega aku tühjaks.
    k.

    Comment


      #3
      Vs: Ipodi parandus

      Li akude baasil olevad seadmed ei lae akut kui selle pinge langeb alla 3,2V, ehk alla piiri kus laadimine võib põhjustada syttimise. Kaku lahti vaata palju akul pinget on, kui alla 3,2V muretse uus element ja asi korras.
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #4
        Vs: Ipodi parandus

        ma nüüd täna jälle proovisin et kas funkab ja tuleb välja et töötabki. aga
        * Hold nupp ei tööta
        * menu nupp ka ei tööta
        * ühe kanali heli oluliselt valjem kui teisel...

        Kas need asjad võivad ka veel tagasi tulla ajaga nii nagu eluvaim tuli?

        Comment


          #5
          Vs: Ipodi parandus

          Võivad...
          Kuid ma kardan, et varsti lõpetavad töötamise mõlemad. Lahti pole neid ju võetud (?) ja keegi ei tea mis seal sees toimub.

          Comment


            #6
            Vs: Ipodi parandus

            nojah, ega ma ise kardan ka sedasama. samas ma tahakski teada, et kas suvalised elektroonikaparandused oskavad sellega miskit teha? ja kas on teda mõtet parandusse viia üldse?

            Comment


              #7
              Vs: Ipodi parandus

              Natuke kahtlane see lugu on. Kipun arvama, et saad "defekteerimise" eest mõningase arve ja teadmise, et "lootusetu". Pmst. võib olla küll lootusetu aga siis on juba mõistlikum otsida üles elektroonikust sõber ja paluda temal asi piirituse või millegi paremaga ära pesta, kuivatada ja siis uuesti proovida. Ehk pole vesi jõudnud veel väga viga teha.
              Jah, kahtlane tõesti, tavaliselt teeb kui aku sees aga loodame.
              Targem oleks massinat enne mitte sisse lülitada.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Vs: Ipodi parandus

                Nojah, eks ma võin ta ise ka lahti kakkuda. google pakkus isegi õpetuse selleks
                ja puhastamiseks läheb siis piiritus? mis see kangem kraam veel oleks?

                ja on keegi tema hingeeluga tuttav lähemalt, et millele peaks tähelepanu rohkem pöörama?

                Comment


                  #9
                  Vs: Ipodi parandus

                  Ilmselt on nupud soolvees kannatada saanud.Aitab lauaviin või tehnilise piirituse ja destillvee lahus(40...50%; merevesi, coca-cola, robi, jne).Loputad paar korda piirituse ja destillvee sees ning kuivama.Reeglina aitab, kehvemal juhul nuppude vahetus...
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ipodi parandus

                    Esmalt postitatud Cheopps poolt
                    Ilmselt on nupud soolvees kannatada saanud.Aitab lauaviin või tehnilise piirituse ja destillvee lahus(40...50%; merevesi, coca-cola, robi, jne).Loputad paar korda piirituse ja destillvee sees ning kuivama.Reeglina aitab, kehvemal juhul nuppude vahetus...
                    Oot mesasja ? et cocacola ja viina lahuses peaks leotama ? Sooda oled ?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ipodi parandus

                      40-50% viina ja dest. vee lahus aitab coca-cola, okse jms vastu. daa.
                      k.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ipodi parandus

                        Ma arvan et ta mõtles hoopis seda, et viinaga peaks maha saama meresoola, kuivanud coca cola jne jäägid.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ipodi parandus

                          Mina olen palju kordi edukalt kasutanud lihtsalt nõudepesuvahendit ja sooja vett. Nõudepesuvahend on tore, optimeeritud eemaldama just seda mida vaja aga kõik elektroonika vidinad jäävad probleemideta alles.

                          Vana hambahari abiks kui maha pestavat jama rohkem ...

                          Kuumapüstol (juhul kui olemas) on hiljem abiks motiveerimaks jubinat kiiremini kuivama. Kui soojuse reguleerimise võimalust pole siis tuleb ise hoolikas olla et liiga lähedale ei pane... elektrolüüt kondede kestad jms. hakkavad muidu sulama.

                          Olen sellisel moel isegi suuri 19'' monitori "emaplaate" kraanikausis üle pesnud et lillevee, karastusjookide jne jääke eemaldada.

                          Toimib väga hästi ka kaugjuhtimispulditega millel jooki/moosi sees.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ipodi parandus

                            Esmalt postitatud kedambarai poolt
                            40-50% viina ja dest. vee lahus aitab coca-cola, okse jms vastu. daa.

                            NäedsiisKirjavahemärgid on vähemalt kahel inimesel selgedProosit!


                            Seda nõupesuvahendit ei oska kommenteerida.Üldiselt loputusveeks peaks kasutama ikka destillvett(võib imevähe tehnilist piiritust lisada).Kuivatada võib ka juustefööniga(kel naine majas, sel abiks).
                            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                            Projektide pildid
                            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ipodi parandus

                              nõudepesuvahend toimib, seda on praktiseeritud väga paljude morsiste ja kleepuvate telefonidega (huvitav miks paljud om atelefoni morsiklaasi panevad? ), aga pärast seda olen ka 16h 75 kraadises ahjus lasknud asjal kuivada, et paremini vesi ära saada. Pärast nõudepesuvahendiga pesemist on hea alkoholiga asi üle pesta just sellepärast et vesi seguneb alkoholiga üsnagi hästi (vee molekul läheb alkoholi oma sisse või vastupidi, mul keemia kõige parem pole) ja aurab koos minema, aurumispunkt sellevõrra madalam.

                              Comment

                              Working...
                              X