Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ipodi parandus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Ipodi parandus

    Nii ka seda probleemi uurisin täna väheke-kuna juhtus olema läheduses Apple esinduskauplus (Tasku keskuses) siis külastasin ja käperdasin seda Touch Ipod-i, tegelikult ta küll ei tundu, et ümber keritiud kõrvaklapid display-d vigastada võiksid aga no võta sa kinni. Kuna täpset display marki pole teatatud siis küsisin, et mis oleks orienteeruv hind displayle, et kas ongi mõtet seda vahetada, müüja kiituseks ütlen, et peale tühja loba, millest allpool, arvas too, et kui seda saaks siis ehk saaks isegi vahetamisega hakkama . Samas aga oli kogu müüja/teenindaja suhtumine algusest peale üleolev ja tähtis, küsisin, et ehk on mingisuguseid remonditeateid, et millisel juhul display võib kergesti rikki minna (sondeerisin enne pinnast), kui küsisin, et kas võiks näiteks ümber keritud kõrvaklapid, kui iPod taskusse seejärel näiteks pista, ka selle displayd kahjustada. Selle peale oli irooniline pilk-justkui loll küsimus, müüja ütles, et tema hoiab samuti oma iPod-i (milline tal on jäi teada saamata!) ja probleeme pole. Samas tabas üllatus kui küsisin siis, et OK, mis oleks orienteeruv hind displayle ja vastus: "Seda ei ole saada, seda ei vahetata" Mina: "Kuidas nii, kui ostan kalli seadme, kogemata rikun ise display, olen nõus selle eest maksma, et korda saada ja siis saan teada, et tühjagi-parandada ei ole võimalik, kuna osa ei ole-kas see display on tehases siis ühes tükis kogu iPod-iga "valatud" "?. "Kas pean siis aparaadi ära viskama, kuigi muu kõik on korras ja uue väljamineku uue aparaadi näol tegema"? Siis lubas uurida-saatis mingi teate netis, ilmselt msn-i vahendusel ja ootas, saatis veel midagi, ootas...mõne minuti pärast küsis mailiaadressi, et kuna ei vastata hetkel ta küsimustele siis annab teada kui on vastatud-tund tagasi vaatasin maili, ei olnud veel vastust aga ootan, ehk ikka tuleb vastus millalgi lähipäevil. Siis sellest taas juttu-lihtsalt tekkis jube suur isiklik huvi asja vastu ja kui reaalselt seda iPodi on soov remontida siis oleks hea võrrelda nalja pärast neid eesti hindu välismaa omadega .

    Ja veel: Igaljuhul hoian siinsetki rahvast kursis (tahavad nad või mitte!), et kuidas siis väljahõigatud "kvaliteetkaubamärk" oma klientidesse suhtub-isegi 700 maksvatel uutel mobladel on võimalik (ja täitsa saadaval) displayd vahetada, iseasi kas see majanduslikus mõttes ära tasub eesti tingimustes.
    -superradical-

    Comment


      #32
      Vs: Ipodi parandus

      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
      Nii ka seda probleemi uurisin täna väheke-kuna juhtus olema läheduses Apple esinduskauplus (Tasku keskuses) siis külastasin ja käperdasin seda Touch Ipod-i, tegelikult ta küll ei tundu, et ümber keritiud kõrvaklapid display-d vigastada võiksid aga no võta sa kinni. Kuna täpset display marki pole teatatud siis küsisin, et mis oleks orienteeruv hind displayle, et kas ongi mõtet seda vahetada, müüja kiituseks ütlen, et peale tühja loba, millest allpool, arvas too, et kui seda saaks siis ehk saaks isegi vahetamisega hakkama . Samas aga oli kogu müüja/teenindaja suhtumine algusest peale üleolev ja tähtis, küsisin, et ehk on mingisuguseid remonditeateid, et millisel juhul display võib kergesti rikki minna (sondeerisin enne pinnast), kui küsisin, et kas võiks näiteks ümber keritud kõrvaklapid, kui iPod taskusse seejärel näiteks pista, ka selle displayd kahjustada. Selle peale oli irooniline pilk-justkui loll küsimus, müüja ütles, et tema hoiab samuti oma iPod-i (milline tal on jäi teada saamata!) ja probleeme pole. Samas tabas üllatus kui küsisin siis, et OK, mis oleks orienteeruv hind displayle ja vastus: "Seda ei ole saada, seda ei vahetata" Mina: "Kuidas nii, kui ostan kalli seadme, kogemata rikun ise display, olen nõus selle eest maksma, et korda saada ja siis saan teada, et tühjagi-parandada ei ole võimalik, kuna osa ei ole-kas see display on tehases siis ühes tükis kogu iPod-iga "valatud" "?. "Kas pean siis aparaadi ära viskama, kuigi muu kõik on korras ja uue väljamineku uue aparaadi näol tegema"? Siis lubas uurida-saatis mingi teate netis, ilmselt msn-i vahendusel ja ootas, saatis veel midagi, ootas...mõne minuti pärast küsis mailiaadressi, et kuna ei vastata hetkel ta küsimustele siis annab teada kui on vastatud-tund tagasi vaatasin maili, ei olnud veel vastust aga ootan, ehk ikka tuleb vastus millalgi lähipäevil. Siis sellest taas juttu-lihtsalt tekkis jube suur isiklik huvi asja vastu ja kui reaalselt seda iPodi on soov remontida siis oleks hea võrrelda nalja pärast neid eesti hindu välismaa omadega .

      Ja veel: Igaljuhul hoian siinsetki rahvast kursis (tahavad nad või mitte!), et kuidas siis väljahõigatud "kvaliteetkaubamärk" oma klientidesse suhtub-isegi 700 maksvatel uutel mobladel on võimalik (ja täitsa saadaval) displayd vahetada, iseasi kas see majanduslikus mõttes ära tasub eesti tingimustes.
      Kus nüüd rääkisid selle müüjaga. Ei, tegelt ma arvan küll et see võis kõrvaklapist selliseks minna, kuna need kõrvklapid vaata olid vastu ekraani ja kuna see ipod oli mul koolkotis, siis võiisid beed jõpikute vaheke jääda või siis seina vahele( toetan kotivastu vahepeal) .

      Comment


        #33
        Vs: Ipodi parandus

        Aga mul need triibud ipodi ekraani all, need on nagu pmt ära kadunud on tulnud mingi ruut sinna

        Comment


          #34
          Vs: Ipodi parandus

          Ma tegelikult mõtlen veel siin, et ehk hoopis on see "touch" sensor viga saanud ja tekitab neid triipe?
          -superradical-

          Comment


            #35
            Vs: Ipodi parandus

            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
            Ma tegelikult mõtlen veel siin, et ehk hoopis on see "touch" sensor viga saanud ja tekitab neid triipe?
            See on just nagu teatud ohast, mingi keskel vasakul poolel.

            Comment


              #36
              Vs: Ipodi parandus

              Sellel kus see "kriim" on ei ole eriti tähtsust, ega see teadmine viga ei paranda-ehk homne/ülehomne toob selguse, et mis oleks display hind...senini pole vastust saanud .
              -superradical-

              Comment


                #37
                Vs: Ipodi parandus

                Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                Sellel kus see "kriim" on ei ole eriti tähtsust, ega see teadmine viga ei paranda-ehk homne/ülehomne toob selguse, et mis oleks display hind...senini pole vastust saanud .
                okei.

                Comment


                  #38
                  Vs: Ipodi parandus

                  Ja praeguse seisuga on asi nutune, seda mida arvasin-senini ei ole ükski "s-spetsialist" ühendust võtnud, vaatamata lubadusele mailis teada anda , seega jätab apple kliendi oma murega üksi . Igaljuhul on nende suhtumine teada ja üritan edaspidi vältida neid ka ise-peale Mac-i arvutite on ka muud ja iPodide on ka palju asisemaid sarnaseid "jupstükke".
                  -superradical-

                  Comment


                    #39
                    Vs: Ipodi parandus

                    Kiire eBay otsing näitab, et on küll displaysid saada.
                    Hind umbes 350 eeksu.
                    Tundub päris mõistlik.
                    Apple esinduse suhtumine on muidugi imelik.
                    Kui kellelgi on nendega positiiveseid kogemusi, võiks samuti sellest teada anda.
                    Kas Eestis on üldse võimalik "ametlikult" ipode remontida, akusid vahetada jne?

                    Comment


                      #40
                      Vs: Ipodi parandus

                      Oleks igati teretulnud jah arvamused (siiski niisugused, millel oma kogemus taga). Minul isiklikult on olnud ca. 2 aastat tagasi probleem vanema nanoga, ei viitsi otsida, oli vist see 1. põlvkonna oma, 2GB-kõik töötab aga aku on läbi, õigemini ei võta lihtsalt voolu sisse, kui iPod lahti võtta ja joota aku lahti siis "jõuga" saab voolu sisse suruda küll, isegi peale niisugust "laadimist" see mängib ka. Peale paari korda niimoodi "laadimist" sain juba lõpuks mitu tundi kuulata. Tegelikult kardaks ise, et mingi laadimiselektroonika kuna korpus kuumeneb ikka metsikult kui arvuti taha ühendada, metallkaan läheb ikka nii kuumaks aku ülemise osa juurest, et kätte võtta ei saa. Kord lahti kisutuna ka uurisin, et mis kuumeneb, oli seal plaadil üks pisike FBGA mikroskeem, nr.e lugeda võimatu, kiip ehk 1,5*1,5mm. Huvitav on see, et maha ei ole põlenud, plaat ka pole värvi muutnud. Ja huvitav ka see, et iPod ise töötab-musa ja kõik on peal. Müstika!
                      Uurisin siis, et kas saab uut akut muidu-oli ka niisugune suhtumine, et ega naljalt saa-põhjendati, et pidi olema kallis (uue iPod-i hinnaklassi).

                      Aga oleks huvitav küll erinevad kogemused!
                      -superradical-

                      Comment


                        #41
                        Vs: Ipodi parandus

                        Tere!!

                        Mul ka siis selline probleem, et olen suutmud oma 3rd gen ipodil(nano 4gb) lõhkuda displei ära, et kas selle kohta kellelgi on infot, et kas saab parandada ja kus ning mis hinnaga umbes.

                        Aitäh
                        viimati muutis kasutaja matu123; 06 m 2009, 23:01.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Ipodi parandus

                          Kahjuks ei ole seniajani keegi sealt ühendust võtnud, kui muidugi oled ise Tartu lähedal või Tartus siis võid oma iPod-i näppu võtta ja ma tulen hea meelega sulle "moraalseks" toeks-viimasest korrast on see nokk seal Tasku Apple esinduses ikka närvi suht mustaks ajanud-krt. oleks tarvis miskit põhjust siis paneks asja paika, seekord lõplikult . Aga kui ise tahad minna siis kui oled oma iPod-i eestist ostnud siis vihja oma õigustele (seadus näeb ette), mõttekam kohe ähvardada tarbijakaitsega või veelparem tarbijakaitsega koos minnagi. Mul rohuks niisuguste patsaanidega võitlemisel-maini kohut, küsi visiitkaart esindaja käes ja ta kontakt, siis ütle, et sul selleks vaja, et sa ikka annad kohtusse, (et neid ei koti probleemi lahendamine nende tootega) ja, et nõuad neilt selle eest hüvitist-näed, asjad hakkavad hämmastava kiirusega liikuma -päris mitmed kogemused . Saab siin riigis ka tavainimene oma õiguse kui tal see tegelikult seaduslikult olemas, julgust ainult on tarvis.
                          -superradical-

                          Comment


                            #43
                            Vs: Ipodi parandus

                            Mul kah lisada veica iDeal poeketi suhtumisest. Mul on hetkel Nano 2gen, ja astusin Tallinnas Foorumi poodi. Küsisin et ipodil selline jama, natukene liiga tihti vaja formatit teha, milles probleem? Vastuseks öeldi, et ka tavalisele arvutile tuleb formatti teha vahepeal. Küsisin, et kas seda parandada ei saaks kuidagi või üle vaadata kellelgi poolt. Ainuke vastus oli: "Mõtekam oleks juba uus Ipod osta, ainult 2000 maksab..."
                            Ma vaatasin müüjale otsa ja küsisin: " Kust peaks vaene üliõpilane niipalju raha saama uue Ipodi jaoks?"
                            Suhtkoht vaikus peale seda...
                            Minu teooria on see, et igale uuele iDeal töötajale süstitakse natukene Steve Jobsi verd.

                            Usas tehakse teadjamate meeste poolt koguaeg Ipodiedele ja Iphonidele parandusi, lihtsalt Apple ei taha tunnistada, et neil ka ei joppa koguaeg...
                            Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                            Comment


                              #44
                              Vs: Ipodi parandus

                              Esmalt postitatud tartu pets poolt
                              Mul kah lisada veica iDeal poeketi suhtumisest. Mul on hetkel Nano 2gen, ja astusin Tallinnas Foorumi poodi. Küsisin et ipodil selline jama, natukene liiga tihti vaja formatit teha, milles probleem? Vastuseks öeldi, et ka tavalisele arvutile tuleb formatti teha vahepeal. Küsisin, et kas seda parandada ei saaks kuidagi või üle vaadata kellelgi poolt. Ainuke vastus oli: "Mõtekam oleks juba uus Ipod osta, ainult 2000 maksab..."
                              Ma vaatasin müüjale otsa ja küsisin: " Kust peaks vaene üliõpilane niipalju raha saama uue Ipodi jaoks?"
                              Suhtkoht vaikus peale seda...
                              Minu teooria on see, et igale uuele iDeal töötajale süstitakse natukene Steve Jobsi verd.

                              Usas tehakse teadjamate meeste poolt koguaeg Ipodiedele ja Iphonidele parandusi, lihtsalt Apple ei taha tunnistada, et neil ka ei joppa koguaeg...

                              Täitsa nõus!
                              Selle remondi seisukohalt veel niipalju, et kui nüüd (senini imekombel pole ) mõni tarkur tuleb siia teemasse targutama siis on ju net täis neid iPodide juppe-alates kasvõi displayst, see on kättevõtmise asi, probleem on aga selles, et ilmselt meil siin sepad kes esindavad firmat, selle probleemiga ei viitsi tegeleda, nende arvates nad ei saa niipalju kasu kui tahaks. Muud seletust mina asjale ei leia. No ajada nonsens juttu, et pole võimalik-or something...no anna abi, mis kuradi jutt see on. Samas kõige hullem asja juures on see, et seadus näeb ette tootele kohustusliku garantii, kui lõhun näit. ise display, siis see ei kehti AGA kui olen nõus selle remondi kinni maksma siis tuleb välja eestis, et seda ei saagi vahetada (ometi on meil siingi foorumis ju hull "roheline" mõtlemine, kui muidu töökorras asi, pisiveaga mida võimalik likvideerida-viska asi minema ja osta uus [mis saab saastast?ümbertöötlus on ka keskkonnale kahjulik!] -kas see on siis rohelisem kui kasutada kodus näit. pliiga jootetina?) -no jama jutt ju, siis vahetagu lihtsalt see rikkis aparaat uue vastu, asja point on ju see, et need jupid on välismaal saadaval-võimalus ongi ise osta aga siis võib tulla kohutavas ulatuses kulleritasu jne., leian küll, et kui maaletooja ei taha remondiga tegeleda siis peaks ta tagama kliendile komponendi igakülgse kättesaadavuse-oleks süda rahul, eks siis klient teeb mis tahab, kui oskusi on vahetab ise, kui ei ole, laseb teha sellel kes oskab või vahib siis sellele komponendile lihtsalt kalapilguga otsa, muidugi peaks ka hind olema maailmaturu tasemel, mitte põhimõttel, et "küsime kolmerattalise jalgratta eest auto hinna", see peaks olema ligilähedaselt sama nagu see on USAs ja mujal-iPod-id on kokku pandud Hiinas seega sealt nende komponentide ja junnide transa on hinnalt võrdne nii meile kui ka näit. USAsse.

                              Krt, hea, et kirjutasid-mu tahe aina kasvab nendega võitlusse astumiseks...ainult põhjust oleks tarvis veel-julged rikkis iPodi omanikud, kes te pole abi saanud???


                              To: tartu pets, kui peaksid nüüd Tartusse juhtuma lähiajal siis võta ps-i vahendusel ühendust, läheks "räägiks" väheke seal esinduskaupluses, krt. ikka tigedaks teeb niisugune suhtumine küll-klienti koheldakse nagu põrandapesu kaltsu.
                              Ma seal küll eriti risti ette ei lööks...
                              viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 07 m 2009, 15:29.
                              -superradical-

                              Comment


                                #45
                                Vs: Ipodi parandus

                                ma arvan, et meid aetaks sealt poest "teatud" viisil minema
                                ja selle parandamise poolelt võin tuua ühe juutuubi video:

                                Chris Breen visits The Screen Savers to show us how to replace a dead iPod battery or hard drive.


                                Selle formati teema tegis sellepärast, et pidin peale igat vistaga ühendumist ning natukene kuulamist resa tegema st menu+select nupuga 3 sec elluärkamist tegema. Probleemi põhjustas hoopis vigane kell windowsis
                                Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                                Comment

                                Working...
                                X