Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Sagedusmõõtja.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sagedusmõõtja.

    Varahommikust! Ei tea, kas läks nüüd õigesse alafoorumisse, aga siiski.
    Tekkis suur vajadus sagedumõõtja järele ja sai leitud ka sobilik skeem: ftp://ftp.arvutikasutaja.ee/rauakool/Generaator/ .

    Nüüd aga paar probleemi:
    1) Transi ZTX313 ei leidnud ühestki kolmest Eesti elektroonikapoest. Millega asendada?
    2) Vaja oleks trükkplaadi joonist. (Võib-olla on nendes .pcb või .ctk failides olemas. Ei ole leia ühtegi proget liinuksile nende avamiseks. Ilmselt siiski minu enda saamatus. )
    3) Kui kõrge peaks olema sisendsignaal? 0,5V ? 1V ?
    Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
    Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

    #2
    Vs: Sagedusmõõtja.

    mis sagedusi vaja mõõta on.
    äkki valmislahendus sellelt

    lehelt SP1424
    Kaunter siis

    Comment


      #3
      Vs: Sagedusmõõtja.

      Esmalt postitatud Daddario poolt
      (Võib-olla on nendes .pcb või .ctk failides olemas. Ei ole leia ühtegi proget liinuksile nende avamiseks. Ilmselt siiski minu enda saamatus. )
      Mina vaatan UBUNTU ja Firefox-iga ja näen:
      PCB FILE 4
      COMP

      SIP6

      6241 1029 60 1 10 7
      6211 1029 60 1 10 7
      6315 1083 1 1 2
      CP
      6315 1083 79 79 2 39 1 13
      1
      CP
      6315 1183 79 79 1 39 1 13
      2
      CP
      6315 1283 79 79 1 39 1 13
      3
      CP
      6315 1383 79 79 1 39 1 13
      4
      CP
      6315 1483 79 79 1 39 1 13
      5
      CP
      6315 1583 79 79 1 39 1 13
      6
      CT
      6365 1033 6365 1633 8 7 1
      CT
      6265 1633 6365 1633 8 7 1
      CT
      6265 1033 6265 1633 8 7 1
      CT
      6265 1033 6365 1033 8 7 1
      CT
      6265 1133 6365 1133 8 7 1
      ENDCOMPj.n.e. [/quote]
      Esmalt postitatud Daddario poolt
      3) Kui kõrge peaks olema sisendsignaal? 0,5V ? 1V ?
      0,1V on piisav.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment


        #4
        Vs: Sagedusmõõtja.

        Kas targem poleks küsida võimalikku asendust Felchi enda käest?
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Sagedusmõõtja.

          kl: Põhiülesandeks on vaja sagedusi 20-100Hz, kuid suurem piirkond on ainult kasuks.


          vasaraonu: Selle numbrijadaga pole mul siiski midagi tarka teha. Mul on vaja joonist.
          Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
          Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

          Comment


            #6
            Vs: Sagedusmõõtja.

            ZTX313 asenduseks sobivad mps2369;mps2713
            kindlasti midagi veel,aga kiire googeldus andis kõigepealt need.

            Comment


              #7
              Vs: Sagedusmõõtja.

              Bsv26,bss11,bsx19..20,2n2368..69(a)
              "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

              Comment


                #8
                Vs: Sagedusmõõtja.

                Heipa!
                Need fileed tegin säärase asjaga nagu Circuitmaker (skeem) ja Traxmaker, tema kaaslane pcb joonistamiseks. Paraku ma ei tea võimalust konvertida jooniseid nt Eaglesse. Võin pakkuda, et annan sulle pildifailid.
                Too transs oli mul ka miski suvaline. Skeem EI ole minu välja mõeldud, kood samuti mitte. Modifitseerisin teda lihtsalt et töötaks teiste indikaatoritega.
                Muide - ajalooline hetk - minu esimene tutvus PICiga !
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Vs: Sagedusmõõtja.

                  Screenshot plaadijoonisest oleks päris hea. Siis ma näen, kas paigutus sobib mulle või ei. Kui sobib, siis plaadi tegijale annan juba selle traxmakeri(.pcb fail?) faili.
                  Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                  Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Sagedusmõõtja.

                    Naljaks, miks ma plaadi joonist kohe alguses pildina ftp-sse ei pistnud?
                    Aga ole lahke!

                    PS: Selle ja teiste loralugude kohta tekkivate küsimuste korral võib alati emaileerida...ma väga kõvasti ei hammusta, selleks on mul kassid
                    Lisatud failid
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Sagedusmõõtja.

                      Oluline lisamärkus: plaat on joonistatud vaatena LÄBI PLAADI! Ehk siis trükkides pead joonise peegeldama! Muidu poleks oluline aga mikroskeemi jalgu on tüütu teisele poolele pöörata (kuigi võimalik).
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Sagedusmõõtja.

                        Tänud. Ma vaatan, et Sul oli mõõtja genega ühel plaadil. Tundub, et tuleb natuke eagle plaadijoonistajaga tutvust teha.
                        Küsiks, mis on vahet siin ( http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_o&otsi=16c54 ) 15-, 73- ja 114 kroonisel isendil?
                        Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                        Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Sagedusmõõtja.

                          Kui koodi muuta tahad, siis ei tohi sa võtta "otp" märgisega isendit. OTP = One -Time Programmable.
                          If you think education is expensive, try ignorance.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Sagedusmõõtja.

                            Minul oli kood ringi tehtud teistele indikaatoritele ja kiviks korduvalt kirjutatav 16f84. See on tänapäeval ka juba (vanaduse tõttu ?) kalliks muutunud. Saab ümber teha 16f628-le. Pinout jääb samaks.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              Vs: Sagedusmõõtja.

                              Aga http://www.oomipood.ee/index.php?t=k...FARNELL_271860 (16c54) sellele hakkab ikka kood üks-ühele? Kui see sobib, siis neid võib lausa varuga võtta (sahtlisse ka mõni).

                              Samas uuriks, kas ehk leidub Rakveres mõni abivalmis inimene, kellel võimalus kood kivisse panna? Endal puuduvad nii programaator, kui ka oskused. Head inimest võin premeerida mõne jahutava joogi või elektroonikajuppiga.
                              Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                              Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                              Comment

                              Working...
                              X