Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

    Tere. On siis 7805 peal mp3 pleierile laadija tehtud,24V sisend.Mp3 tarbib miski yle 300mA laadimise ajal ja asi läheb suht kuumaks väikese radika tõttu(suurem ei mängi välja).Küsimus aga seesugune,et kui stabikas peaks maha koolema,kas ta siis lükkab 5V väljundisse selle 24V või põletab 24V sisendi lühisesse ja jätab mu mp3-ka ellu.Miski 1A kaitse vahel,et kui ta sisendi lühisesse lükkab,siis kaitse läbi ja mu mp3kas elus.Ei ole neid stabikaid ka otseselt,et nüüd mõnda katseeksemplari ilma radikata üle küpsetada ja vaadata,et mis teeb.Seega ehk oskab keegi kohe lisada,et mismoodi nad üldiselt maha koolevad..
    otsija

    #2
    Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

    Kindlat vastust ei tea ja proovima ka ei hakka.

    Üks võimalus on 5V peale ehitada ülepingekaitse. Kuigi, ilma proovimata sa jällegi ei tea, kas see töötab ja pealegi võid proovimise käigus mp3-pleieri rikkuda.

    Aga minu arust õigem on kohe võtta impulss-stabilisaator; see ei vaja radikat. Näiteks Recom R-78B5.0-1.5. Pilt:
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

      Esmalt postitatud andreie poolt
      Kindlat vastust ei tea ja proovima ka ei hakka.

      Üks võimalus on 5V peale ehitada ülepingekaitse. Kuigi, ilma proovimata sa jällegi ei tea, kas see töötab ja pealegi võid proovimise käigus mp3-pleieri rikkuda.

      Aga minu arust õigem on kohe võtta impulss-stabilisaator; see ei vaja radikat. Näiteks Recom R-78B5.0-1.5. Pilt:
      Liiga kirves..Ennem teeksin tl494 vms peal olemasolevatest jubladest,aga paraku ei ole eriti aega.Ega raha:/
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

        Pane väljundisse võimas stabilitron, pisut suuremale pingele, kui seal normaalselt on. Kuna ahelas kaitse juba on, põletab see stabi rakendumise korral kaitsme läbi. Kaitsme asemel saab kasutada ka madalaoomilist ja väikesevõimsuselist takistit, mis kah rikke korral maha põleb. Aga Su laetav aparaatus jääb terveks.
        Stabi võiks olla midagi sellist näiteks:
        http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=70-328-08#!70-328-08

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

          Kes see ütleb, et mp3 mängija elektroonika 6-t volti kannatab. Väga paljude 5V pealt töötavate mikroskeemide toitepinge lubatud laeks on 6V...

          Kas saad peita näiteks juhtme sisse 47-oomise 5W eeltakisti, mis suurema leili stabika pealt maha võtab.
          If you think education is expensive, try ignorance.

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

            Kas 24V 7805 sisendis pisut liiga ei ole?
            WW

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

              24V --> 5V on 7805 jaoks tiba palju jah. Pane 7812 või 7815 sellele ette.

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                Kuskilt on meelde jäänud, et 5V kernid kannatasid sisse kuni 30 või 35V.
                Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                  Kogu see möll(skeem) on mul hommikust saati liimi sisse valatud niiet enam mingi stabilitroni juurdelisamine kõe alla ei tule.Isegi mõtlesin sellele,aga raha(vaba stabilitroni jaoks+kyte) on mul vähem kui 0 EEK ja trt sõit....Näääääh. Ei. Ja stabikas peaks 35 volti kenasti ära taluma.Muidu hetkel stabika temp peaks kusagil 100 celli kanti jääma,aga see tundub suht paras kuumus olevaat ja ma ei saa uut mpkat endale soetada,kui see tulesurma peaks minema selle pärast.Aga olgu ma teen siis eksperimendi homme 7812 stabikaga läbi.Topin kobeda 12V 5W pirni väljundisse ja 30V sisendisse ja vaatan mis saab.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                    Oma elektroonikaala kogemuste põhjal võin kinnitada, et tavaliselt on pingestabilisaatori rikknemisel kaks põhilist tagajärge.1) Ülekuumenimisel toimub pooljuhtide siiretevaheline soojuslik läbilöök ja väljundisse tuleb sisendpinge väärtus, sellisel juhul saakś kivi taga olevad tarbijad "surma". 2) Kivi rikknemise korral teatud integraalstruktuuris põleb mõni viik või ühendus läbi ja välljundis on pinge null, selliseljuhul oleks olukord veidi parem, kuna tarbija jääb enamasti ellu, enamasti sellepärast, et enne väljundist pinge kadumist võis seal mingil hetkel ka olla sisendpinge suurusastmele vastav pinge. Sellises olukorras ilmselt MP-3 pleieri elektroonika lühistuks ülepinge tõttu ja allas siis põleks läbi mõni stabika skeemis olev ahel. LM7805 lubatav sisendpinge võib ulatuda 35V aga seda ainult korralike tootjate originaalidel aga mitte kuskilt oomist ostetud 5kr. junnidel. Kindluse mõttes oleks sobilik panna 7805 ette 7812 või 7815 pingestabilisaator.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                      Kindlasti tuleb kasutada nimeka tootja 7805 kivi. Neil ka enamasti "thermal overload protection".
                      Väga palju liigub odavat rämpsu, mille parameetrid ei ole ligilähedasedki korralikega ning puuduvad kaitselülitused.

                      Odavad parem panna 2 telliskivi vahele, tuleb kokkuvõttes odavam.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                        Stabika hind nii nimega, kui nimeta tootjate puhul on ju imepisike - tee loomkatse. Lühista väljund ja vaata, kas lükkab tagant ära ning jahtub maha. Pead ei anna, aga kunagi tehti demo, kus korraliku kivi väljund oli nii ülekoormuse, kui temperatuuri vastu kaitstud.

                        24V - lähed rekkaga ümbermaailma tuurile? Neil enamasti ka 12V pingemuundur pardal juba tehasest. 15A üsna levinud.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                          Rusikareegel: Kui läheb liiga tuliseks siis põleb varsti maha, "kantossilappimine" ei aita.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                            Esmalt postitatud kellakägu poolt
                            Stabika hind nii nimega, kui nimeta tootjate puhul on ju imepisike - tee loomkatse. Lühista väljund ja vaata, kas lükkab tagant ära ning jahtub maha. Pead ei anna, aga kunagi tehti demo, kus korraliku kivi väljund oli nii ülekoormuse, kui temperatuuri vastu kaitstud.

                            24V - lähed rekkaga ümbermaailma tuurile? Neil enamasti ka 12V pingemuundur pardal juba tehasest. 15A üsna levinud.
                            Ma sain selle 5V stabika mingist autoraadiost,mitte ei ostnud oomist.Ma vaatan selle lühise värgenduse üle.Aga ega jah ülekuumenemise kaitset tal vist ei ole,et kui ntx 120C ära tuleb,siis lükkab ennast välja.
                            Ja ümbermaailma tuurile rekkaga ei lähe..Lihtsalt ajateenistuses ronime sinna ernale mingit jama vedama ja peame ööd päevad seal metsas passima ma ei tea kui kaua aega.Tõenäoliselt antakse mulle Mercedes Benz 1017A raibe p3rsse alla ja ma ei teagi kas sigarisüütajast tuleb 12V või 24V.Ise usun suht kindlalt,et 24V ikka sellisel uunikumil.
                            otsija

                            Comment


                              #15
                              Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                              Kui ajateenistus, siis on sinu olukord mõistetav.

                              WDB380113 on sul kerenumbri algus ilmselt - eesti kv peaks omama neid sellises varustuses:
                              E04 Electrical system 24 V, starter 24 V
                              E06 Electrical system with corrugated hose covering
                              E22 Battery/batteries, NATO

                              Siis tuleb sul kindlalt 24V sealt pesast

                              Comment

                              Working...
                              X