Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

    see recom, mis alguses soovitati kannab ainult 18V ja talub 1,5A - mõttetu. sulle sobib paremini 0,5A isend, mis kannab rohkem pinget ja on poole odavam. see selleks, kui investeerimishuvi puudub, siis tee lihtsamalt, jooda jadasse vahele 24V 5W pirn. neid peaks teil seal olema piisavalt. vb ei toida see asi päris ära, siis tuleks kasutada tiba võimsamat pirnikest
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #17
      Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

      Oops, minu viga. Oleksin pidanud natukene ringi kaema.
      If you think education is expensive, try ignorance.

      Comment


        #18
        Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

        Väike vahemärkus meeldetuletuseks.
        Kui masina mootor töötab, siis on pardapinge kõrgem kui 24v (28-29v)

        Comment


          #19
          Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

          ohutu on teha laadija võimsast takistist ja stabilitronist - vähemalt ei riku laaditavat seadet. 5W ja 5,1V stabilitronid peaksid täiesti olemas olema. 0,5A jaoks on vajalik takisti (24-5)/0,5=38 > 39 oomi. vajalik võimsus 10W. kui mitte "kiirlaadija" siis võib takistit suurendada , samas võimsus langeb.
          enam-vähem korralik lahendus on kasutada impulssstabilisaatorit, neid on erinevaid ja valik sõltub saadavusest ja hinnast. kõige odavamat MC34063 ei soovita, väga kergesti põleb lühisesse ( mobiili autolaadijates massiliselt).

          Comment


            #20
            Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

            Aga kas muidu zener dioodid põlevad lühisesse kui läbi kärssavad? Ja kui palju neil pinge siiski kasvab,kui 5V1 zeneril voolutugevus kerkib kuni asi ära küpseb või lühisesse põleb(parem variant). Ei taha eriti uskuda,et pinge püsivalt korrlaiku voolu korral 5,1V on.
            otsija

            Comment


              #21
              Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

              Aga kas muidu zener dioodid põlevad lühisesse kui läbi kärssavad?
              Võimsamad enamasti küll, edasi soltub saadaolevast voolust ja skeemi ülesehitusest: kas stabi põleb edasi, või annab mõni trükirada järgi, või midagi muud. Kui ikka autoaku vool taga on, siis enne ahela katkemist põlemine ei lõpe.

              Väikesed on minu praktikas küll aurustunud.

              Comment


                #22
                Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                Esmalt postitatud tcumen poolt
                Võimsamad enamasti küll, edasi soltub saadaolevast voolust ja skeemi ülesehitusest: kas stabi põleb edasi, või annab mõni trükirada järgi, või midagi muud. Kui ikka autoaku vool taga on, siis enne ahela katkemist põlemine ei lõpe.

                Väikesed on minu praktikas küll aurustunud.
                Kui võimas on nn võimsamad?? 0,5W nn mitteklaaskestas või veel tugevamad isendid?
                otsija

                Comment


                  #23
                  Vs: Küsimus 7805 jms stabikate kohta.

                  Neid poolevatiseid pean ma jah väikesteks. No 3-5W ja üles, on sellised, millele ahela kaitsmise võiks juba usaldada.
                  Aga kõik sõltub olukorrast. Selleks, et stabilitron töötaks kaitsva elemendina, peab nö. stabilitroni toitvas ahelas olema kiirelt lõppev element, olgu ta siis sulavkaitse, takisti, või mis iganes.
                  Kui stabilitron pannakse tööle eeltakistiga pinget sabiliseerivasse reziimi, see on hoopis teine teema, mida siin pole küsitud.

                  Lisan veel juurde, et tänapäeval on olemas nn. transientdioodid (kui ma ma nüüd nimetuses eksisin, palun mitte hukata), kiiretoimelised, arvestatud suht suurtele vooludele, olemas ühes suunas juhtivaid ja ka unipolaarseid. Disainitud spetsiaalselt ahelate kaitsmiseks.
                  viimati muutis kasutaja tcumen; 02 m 2008, 00:28.

                  Comment

                  Working...
                  X