Niisiis on selline lamp paigaldatud aga nii, et infrapunasensor on 150w lambi peal ja ilmselt läheb ka teine , 500w lamp samamoodi paika. Juhendis on aga rasvaselt trükitud et sensor peab asuma allpool lampi. Küsimus siis, et miks kästakse sensor panna allapoole lampi ja mis juhtub kui on pandud nii nagu kirjeldasin?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Sensoriga õuelambi paigaldamine
Collapse
X
-
Vs: Sensoriga õuelambi paigaldamine
Sensor reageerib soojuskiirguse muutusele. Aga eks õhu liikumise tõttu teki seda küllaga...
Kuidas lamp käitub - süttib ja kustub suvaliselt või mitte?- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Vs: Sensoriga õuelambi paigaldamine
see sensor ei reageeri mitte niivõrd temperatuuri muutusele, kui selle liikumisele. anduri ees on läätsmask, mis jagab ala sektoriteks: näeb-ei näe-näeb jne. kui soojus liigub nüüd ühest sektorist teise, siis tekib anduris suur muutus ja sellega juhitakse siis soovitud seadet, antud juhul lampi. kui lamp paigaldada anduri alla, siis tõuseb sealt soojust üles. õnneks on enamasti lambiandurite mask lõigatud ainult vertikaalselt, seega niisama soojuse tõusmine ei pruugi häirida. kui aga tuul seda soojusvoogu küljele liigutab, siis võib hakata valelülitusi tekkima. pm ei saa keelata andurit paigaldamast lambist kõrgemale, see pigem soovitus. lisaks on see point, et talvisel ajal lamp soojendab andurit ja siis lambi kustumise järel on anduris suht kiire temperatuuri langus, mis võib andurile ebameeldivat kondensaati sisse tekitada
Comment
-
Vs: Sensoriga õuelambi paigaldamine
Tuulega lähevad nad lolliks küll - ja seda vahest isegi siis, kui andur on lambi all. Eriti odavama otsa juustud. Sai kah ühega kakeldud ja lõpuks loobutud. 500W prose ca. 45 kraadi alla suunatud ning küttis ümbruse niipalju soojaks, et vähemgi tuuleõhk lülis ta uuesti järgi - kruvi siis neid seadeid kuidas tahad - tolku ei miskit.
Comment
-
Vs: Sensoriga õuelambi paigaldamine
Esmalt postitatud elukaz pooltKui andur on lambi KÜLJES ja üleval pool siis ta kuumeneb üle.
Ja reuter, lambi sees on veel suuremad kõikumised nii et see peaks vett täis olema?
vb mõned kasutajad mäletavad, et vene masinatel oli pidevalt tilk õli esituledes. see just selleks, et sisse kogunev vesi reflektoreid hakkama ei paneks. tänapäeval on reflektor tule korpusest enamasti eraldi ja plastikust, seega kõik vesi saab tulest välja voolata
Comment
-
Vs: Sensoriga õuelambi paigaldamine
Täielik hermeetilisus on see, et vesi saab ainult sisse :P
Näiteks nii
Endal õnnestus kunagi üks harukarp üle ujutada. Tundus võimatuna, et sinna vesi peale tilkuda võib. Ja kui peale, siis kindlasti mitte sisse. Ja kui sisse, siis kindlasti välja, sest läbiviigud ei olnud ju nii tihedad. Aga olid ikkagi.
Seepärast, alati läbiviigud alt või äärmisel juhul kõrvalt. Alati auk vee äravooluks.
Aga mitte ka liiga suur auk, et midagi sinna sisse elama ei läheks.
Muide, minu lambil (250W, tootja Brennenstuhl, suhteliselt hea firma) on PIR'i all äravooluauk. Samuti oli vist PIR nii kokku pandud, et horisontaalsest liitekohast jookseb vesi üle (teistpidi pannes sisse).
Kui see kõik nüüd teistpidi panna, siis läheb vesi sellest august, PIR'i ja lambi liitekohast ja kes teab kust veel lambi sisse. Ja välja enam ei tule, kuna lambil "all" ühtegi auku ei ole. Ja ei peagi olema, kuna see pole niipidi paigaldamiseks ette nähtud.
PIR ja lamp on mul veel omavahel ühenduses ka.
Pange endale parem eraldi PIR. Või isegi spetsiaalne valvesüsteemide oma. Ehk on need mõistlikumad?
Kuumus ka muidugi probleem.
Kui panna lamp teistpidi, siis võivad igasugused imelikud kohad üle kuumenema hakata. Need, mis eriti ei tohiks. Klemmid, juhtmed...
Olen kohanud lampe mida ei tohi juhendi järgi üldse allapoole suunata, ainult horisontaalselt või üles.
Paha ei teeks ka jälgida, kui suur peab olema selliste lampide ja kergesti süttivate materjalide vahe. Need halogeenprožektorid lähevad ikka üsna kuumaks.
Ja viltu olla neile ka ei meeldi. Kunagi sai seda hoolimata keelust katsetatud. Oli üks selline kandelamp mis oli suvalistes asendites. Tulemuseks oli torust välja sulanud hõõgniit.
Comment
-
Vs: Sensoriga õuelambi paigaldamine
Aega on mööda läinud ja elektrisüsteem töötab normaalselt, küll aga olen viimased päevad täheldanud seda, et õuelamp on õhtuti põlema jäänud, kedagi koridoris pole, uksed kinni, aga lamp hakkab ja jääb lihtsalt põlema?! lampi reguleeritud pole, nii on ta seni koguaeg töötand, päeval ja hämaruses töötab normaalselt (loe: läheb põlema kui keegi tuleb ja kustub intervalli möödudes).
Comment
Comment