Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

veepump

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: veepump

    Nendes pumpade andmetes pole ma seda "kui kaugelt" näinud, seal on tavaliselt tõstekõrgus ja imemiskõrgus( enamasti 6...10m)

    Nendel vene pumpadel oli vist see veesamba katkemise effekt tekkinud.
    Kas on lootust, et kaasaegsed on paremad ja ikkagi võib lahendus toimida?

    Lähen uurin veel mõnest poest neid pumpasi.

    Comment


      #17
      Vs: veepump

      Kui sul on mure, et pump ja imemistoru tühjaks jooksevad, siis on ikka mõistlik (väike) hüdrofoor panna (neid on olemas ka mõne(kümne)liitriseid) ja tagasilöögi klapp, mis peab olema imemistoru alguses.

      Comment


        #18
        Vs: veepump

        kui põhjaklapp hästi ei pea või on imis pisikesi pragusid, siis on veesamba katkemine normaalne. võimalusel võiks peale pumpa veel tõusvat toru natuke olla, see kompenseeriks pisikese tagasiimbumise.
        põhjaklapp võiks asuda võimalikult madalal, siis j''b imitorusse surve, mitte hõrendus, seega ka lekke korral lekkib vesi väljapoole, mis peale pumpa oleva toru poolt kompenseeritakse. kui on torus hõrendus, siis lekib õhk seistes sissepoole ja tekitab veesambas õhuauk, mis katkestab veevoolu. samuti läheb pisikestest pragudest õhk kiiremini läbi, kui vesi
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #19
          Vs: veepump

          Mul sarnane lahendus töötab mitmendat suve juba. Hüdrofoori ei kasuta, kastmise ajaks lülitakse pump sisse. Pump ise pm. sama, mis veeautomaatide komplektis.
          Vahemaa tiigist pumbani ca 40 meetrit, kõrguste vahe paar meetrit max..
          Tiigi pervel on vanast gaasiballoonist tehtud nn. võimendi, mille allosast läheb toru (32 mm PEM) pumpa.Ülemisest otsast voolik tiiki. Vooliku otsas on põhjaklapp (sõelaga).Kevadel valan püti silmini vett täis ja siis punn peale. Rohkem tähelepanu see suve jooksul enamasti ei vaja.Loomulikult peab see kaadervärk hermeetiline olema.
          Selle püti paneku põhjus oligi, et imemine oli väga vilets ja katkendlik.Idee leidsin mingist vanemast vene ajakirjast juba aastaid tagasi.

          Comment


            #20
            Vs: veepump

            Nagu siin juba mainiti, tsentrifugaalpump, olgu vene või mitte, peab normaalseks tööks veega täidetud olema. Nagu aru sain, on probleemiks see, et vesi vajub pumbast välja. Sel juhul oleks mitmeid lahendusi...
            1. paigaldada imitoru otsa mingi klapp, mis ei lase veel väljuda. Seda varianti kasutatakse ka näiteks tuletõrje pumpadel, vee raskus hoiab ise klapp suletuna. Lihtsam variant oleks võib-olla kuulkraan peale pumpa?
            2. paigutada pump kuhugi madalamale või allapoole veepiiri.
            3. mingi süsteem, mis enne pumpamist pumba veega täidab - näiteks paak, kuhu alati veidi vett sisse jääb. Enne pumpamist avad kraani ja vesi valgub pumpa...
            Allkiri.

            Comment


              #21
              Vs: veepump

              1. asja nimi on põhjaklapp ja kasutuses on see pea kõikidel veevarustussüsteemidel. tuletõrje pmadel on see lihtsalt suurem, käib kergemini ja hermeetilisus ei ole nii kriitiline
              2. tsentrifugaalpumpe enamasti nii ei kasutatta, kuigi on ka nt pikad peened pumbad, millel pea meetri pikkune mootor ja teist samapalju pumpa(ühe ketta asemel on sel mitu väiksemat), kogu krempli jämedus paarkümmend sentimeetrit. uputatakse selline asi puurkaevu. vee kättesaamine pole probleem, paraku venelastel need isendid ei hiilanud töökindlusega
              teemaalgatajal on selliseks otstarbeks vibropump, aga ta ei taha seda pikalt veekogusse jätta, kuna kardab, et see võib jalautama minna. kaevu ta vist ajanurka kaevama ei kavatse hakata.
              3. see süsteem oleks siis peale pumpa. kõlbab toru, mis mingi maa pumba suhtes tõuseb, samuti hüdrofoor, mis tagab surve samamoodi ka tagasisuunas, kui pump ei tööta.
              kui aias on paak(nt taimedele sooja vee jaoks), siis see ühendada permanentselt pumba väljundiga. paagis olev veesammas hoiab pumba toiteahelat pidevalt pisikese rõhu all ja takistab õhu sisse imbumist, samuti kompenseeriks selline asi põhjaklapi väikest lekkimist, mis loodusliku veegogu tahkete osade sisaldust arvestades on kerge tulema. paagiga lahendus on üsna sarnane hürdofoorile, lihtsalt hüdrofoori veemahutavus on väga pisike. ei tea teemaalgataja survepesuri nõudeid, aga piisava paagi kõrguse korral peaks see tagama ka survepesurile vajaliku toitesurve, nii ei oleks iga pisiasja pärast vaja pumpa töölegi panna
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #22
                Vs: veepump

                Kunagi sai tehtud sellist tagasijooksu klappi laste pudelilutist.
                Paned luti paberi vahele ja vajutad kuuma triikrauaga peale.
                Lutt läheb ja jääb lapikuks. Lõikad otsa ära ja paned toru otsa, lutt sissepoole. Vesi välja ei pääse aga vesi sisse pääseb.

                Siin oli ka juttu survepaakidest.
                Hiljuti oli selline kogemus:
                Punastel, joogivee survepaakidel on sees 3 at ja kui ülesurveklapp on ka 3 at siis jookseb vesi kuumenedes küttesüsteemist välja. Küttesüsteemi survepaagid on valged ja 1,5 at rõhuga. Muidugi võib ka punasest õhku välja lasta. Tal on põhja all ventiil.
                See teadmine läks mul maksma 1400 eeki, kui remondimees kohal käis.
                Olge teie nüüd targemad.

                Comment


                  #23
                  Vs: veepump

                  Ei ole mõtet ise leiutamisega lolliks minna - need pulikad on suht odavad.

                  Näiteks:
                  Tagasilöögiklapid: http://www.feb.ee/tooted/2/233/23300/3222/

                  Veeautomaadid: http://www.feb.ee/tooted/2/203/20300/2445/

                  Praktikas ei ole vist suurt vahet kas kallim või odavam. Omal maal kasutusel juba aastaid plastorpusega pumbaga versioon, mis uuena maksis 1800 eeku. VAhetadud on ainult kummikott ja surveid sai kah vähe timmitud, sest lüliti vedrud veidi väsisid. VAlmis tagasilöögiklapi saab kenasti koos sõelaga voolikule külge pista. Ainuke küsimus jääbki selles horisontaalses 40 meetris.

                  Comment


                    #24
                    Vs: veepump

                    Väga hea et sarnane lahendus toimib

                    Kuna jõe ja minu aia vahel on ühiskasutatav tee, siis olen seal tihti märganud igasuguseid "karvaseid" töllerdamas ja liigub ka vandaale, seega jõe äärde jääv asi peaks olema võimalikult väike, mis kalda ja võsa varju jääks.

                    Huvitav kas jõeäärse paagi asemel selline voolikust tagurpidi U kujuline aas ei kõlbaks, mille tipp on vähemalt sama kõrgusel kui pump? Sellise saaksin kasvõi puu külge kinnitada ja tippu võiks ka mingi täite liidese teha.

                    Katsetan siis mõne hüdroforiga veeautomaadiga, kui ei toimi, siis vähemalt kaevust maja veega varustamiseks kõlbab ikka.

                    Comment


                      #25
                      Vs: veepump

                      Üks võimalus on automaat rauast kappi pista ja ankurdada. Sellise asja ära viimine just rikkaks ei tee ja kui lihtsalt kaasa haarata on keeruline, siis ehk jätavad paigale.

                      Comment


                        #26
                        Vs: veepump

                        Esmalt postitatud ints0000 poolt
                        Huvitav kas jõeäärse paagi asemel selline voolikust tagurpidi U kujuline aas ei kõlbaks, mille tipp on vähemalt sama kõrgusel kui pump? Sellise saaksin kasvõi puu külge kinnitada ja tippu võiks ka mingi täite liidese teha.

                        Katsetan siis mõne hüdroforiga veeautomaadiga, kui ei toimi, siis vähemalt kaevust maja veega varustamiseks kõlbab ikka.
                        see aas ei aita, sest kui klapp ei pea, siis füüsika seaduste järgi imeb vooliku alumine ots ikka pm kogu vooliku tühjaks.
                        kui jogi nii ligi, siis vb saaksin endale aja nurka mingi kaevusarnase asja sisse visata. kui veetasemest 1m allapoole saad, siis peaks sinna ka ajapikku tekkima pisike veevaru ja lühiajalise kasutuse peaks see tagama.
                        hermeetiline toru/voolik ja korralik pohjaklapp peaks ikkagi suuremad probleemid ära hoidma ja pole vaja miskit üleloomulikku leiutada
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment


                          #27
                          Vs: veepump

                          Loomulikult kasutan korralikku põhjaklappi, lihtsalt tahtsin teada, kas selline aas lisada, teeks asja paremaks.

                          Kuumal suvel tuleb aeda päevast päeva kasta, siis kaev ei vea välja.
                          Maa on liivane ja kuiv.
                          Hetkel on tavaline kaev olemas ja selle veest jätkub ainult maja/sauna tarbeks ja pikemal kuivaperioodil tekkib vahest isegi olukord, et tuleb naabrilt kel puurkaev vett küsida.

                          Comment


                            #28
                            Vs: veepump

                            pane siis tibake suurem hüdrofoor sellele joepumbale ja tekita voimalus saunaga ühendamiseks. ehk aitab selline asi ka kuivaperioode sedasi üle elada, kui saun vett ei tarbi. joevesi peaks ka pehmem olema ja seega pisut vähem katlakivi tekitama.
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #29
                              Vs: veepump

                              Väga õige tähelepanek. Mul on samuti saunahoone veevärk ehitatud jõe vee baasile. Jõgi ca 70m kaugusel. Ja 15 aasta jooksul pole vaja olnud veevärki ei läbi pesta ega ka soojavee pütti katlakivist puhastada, sest sinna ei teki seda lihtsalt. Samas, linna korteris tuleb vahetevahel boileri küttekeha vahetada, sest vesi on nii mineraale täis, et jube ja katlakivi tõttu põleb läbi. Rääkimata mudakihist, mida tekib ligi 15cm aastas.

                              Comment


                                #30
                                Vs: veepump

                                Mul on samuti saunahoone veevärk ehitatud jõe vee baasile. Jõgi ca 70m kaugusel.
                                Kas sa oleksid nõus oma süsteemi kirjeldama ka? Et milline pump kasutusel ja kui kaugel on pump jõest jne.

                                Comment

                                Working...
                                X