Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Klaasriiet töödeldakse polüestervaiguga.
Varem tegeles selle turustamisega Neste Chemicals. Poest seda vist ei leia ning Neste müüs paaritonnistes konteinerites.
Ja mina mõtlesin et nii suurte aeg on juba möödas...
Pealegi, kunagi plastikust tehtud "taldrikud" on aastatega kujust välja vajunud, temperatuuride vaheldumine on ilmselt oma töö teinud...
Mööda Eestit (ja kaugemalgi) peaks veel sadu meie tehtud 2,65m läbimõõduga (kui see mõõt sobib) alumiiniumpanne olema
Põhimõtteliselt tõesti möödas, aga BBC ja ITV originaalkanalid on koodivabalt ainult suure taldrikuga vaadatavad. 2,65 m on selleks üsna piiripealne.
Idee sain Austraalia DIY-seltskonnalt, kes lausa puust (!) kandmikuga satiantenne kasutavad. Paar proget sain nende foorumist ka, millega parabool arvutada. Vormi peab ainult ülimalt täpse tegema.
Mitte ainult. Epovaiguga tehakse seda tööd samuti. Vahe selles, et polüester kuivab kiiremini kui Epo. Polüester haiseb vastikult.
Tavalisest ehituspoest sa seda õiget liimi ei leiagi. Mõeldud on ikka tööstuses kasutamiseks. Mingi mõte on uurida Kullo hobipoest. Nad seal teevad mudeleid ja asju, ehk on neil. Infoks: Araldite GY 253 BD (vaik) ja Aradur 2963 CH (kõvendi). Hea vedel segu tuleb kokku.
Vanasti oli EPO liimil veel ka kolmas komponent, nn. plastifikaator. Laiatarbe liimidel oli see kohe vaigu sisse segatud, see aga lühendas vaigu säilitusaega. Seda tänapäeval ei kasutata või?
.... Paar proget sain nende foorumist ka, millega parabool arvutada. Vormi peab ainult ülimalt täpse tegema.
Aastaid on möödas ja meie tootmine lõppenud, nüüd võin rääkida, kuidas me ülitäpse vormi tegime. Kogu nipp on selles, et vertikaalteljel konstantse kiirusega* pöörlevas anumas (meie vorm) omandab vedeliku (meil EPO) pind paraboloidi kuju. Lihtsalt kogu EPO tahkestusprotsessi vältel tuli seda täpset kiirust hoida.
* - Sünkroniseerisin kvartsgeneraatoriga, põhimõtteliselt oli PLL ahelaga sagedussüntesaatori skeem, optopaariga impulsiandur reduktori mootori teljelt.
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Aastaid on möödas ja meie tootmine lõppenud, nüüd võin rääkida, kuidas me ülitäpse vormi tegime....
Milline see pöörlemiskiirus oli, kui saladus pole?
Ma plaanisin nii, et maasse löödud (praktikas on kasutada üks 3,5 x 8 m betoonpaneel) vertikaalposti külge kinnitaks metall-lehest väljasaetud śablooni, mida oleks ümber telje keerutama hakanud. Alguses tsemendist kuhi, mille siis näiteks kipsikihiga täpseks rihtinud. Sinna Al-fooliumist peegel, millele klaasriie peale.
Kuid eks see projekt on selline, mida ainult siis ette võtta, kui vaba aega palju üle on.
Kui palju küsitud pole, siis milleks sul seda vedelamat EPOt vaja on? EPO üks omadusi ongi selles, et ta nakkub hästi ja jätab ühtlase pinna lõpuks...
Vaja seda siis keelpilli sõrmlaua ületegemiseks, gurud teadsid rääkida et oleks soovitav epo-ga üle töödelda, muidu tuleb sõrmlauda liiga tihti lihvida. Ja kardan seda et kuna liim on liiga paks et võib ebaühtlane jääda aga eks peab katsetama ülejäägi peal.
Ma pole küll mingi nn. guru, aga keelpillidele kõlamoodustavatele kohtadele mingi epopasa määrimine peaks olema karistatav. On palju pehmemaid võimalusi: silikoonid,PVA,...
aga kõlalaud peaks mingi lausloodusliku liimiga korda saama (kui just mingit perverssust taga ei aeta)
Ma pole küll mingi nn. guru, aga keelpillidele kõlamoodustavatele kohtadele mingi epopasa määrimine peaks olema karistatav. On palju pehmemaid võimalusi: silikoonid,PVA,...
aga kõlalaud peaks mingi lausloodusliku liimiga korda saama (kui just mingit perverssust taga ei aeta)
Muide olen kohanud ühte firmat internetis kes teevad muusika instrumente nn. "carbon fiber-ist". Suurem enamus detaile oli toodedud sedasi ja pilli hind polnud üldse väike, ning kõla kiideti väga, ise pole kuulnud kahjuks aga iseenesest väga huvitav.
Küsimus siis selline et oleks vaja EPO liimi saada vedelamaks, et siis seda peale kanda. Millega seda saab vedeldada ?
Atsetooniga saab EPO liimi ja ka vaiku vedeldada. Lisada võib max. 20% atsetooni, liimi kogusest. See 20% on liimi kogusest ilma kinnitita. Liimile lisada atsetoon,vastavalt vajadusele, hoolikalt segada ja lisada kinniti. Mõnevõrra pikeneb kivistumise aeg, kuid muud omadused ei muutu.
Või kasutada põrandavalamis epot. see on nii vedel et raske vormi tehagi sest igast praost teeb minekut. Vedel on sest ta peab ise tasanduma.
Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment