Olen mõnikord keevitamisel detaile fikseerinud tugevate magnetitega (kuna on ainult 2 kätt ning kõike ei saa alati ise kinni hoida :P), kuid kui magnetile pole teipi ümber pandud ning ta sinna vooluringi jääb, siis peale seda on ta lihtsalt üks tükk metalli (magneetilised omadused on kadunud). Tekkiski huvi, et miks magnet ära sureb ning kas seda protsessi kuidagi "pöörata" ei anna. Kuidagi neid ju toodetakse.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Magnetiteemaline küsimus
Collapse
X
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Materjalide magnetilised omadused kaovad kui neid kuumutatakse üle Curie temperatuuri: http://keelynet.com/interact/arc_1_98-7_98/00001731.htm
Curie point, temperature at which certain magnetic materials undergo a sharp change in their magnetic properties. In the case of rocks and minerals, remanent magnetism appears below the Curie point—about 570 °C (1,060 °F) for the common magnetic mineral magnetite. This temperature is named for the
Peale jahtumist omadused taastuvad.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Kuumusega ei saa olla asi kuidagi seotud, kuna magnet ei lähe soojakski ning magneetilised omadused ei ole taastunud ka kuude pärast. Mõnel magnetil (HDD magnetid sellised õhukesed pikemad) on pool magnetist (pikkupidi) oma omadused kaotanud.
Tean, et seda nähtust põhjustab suur vool mis läbib magnetit, kuid huvi pakub see kuidas see magnetiga jäädavalt 1/0 teeb.
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Kui vool mööda jhet liigub siis sael vast erilist "magnetvälja" ei teki, muidu tõmbaks see igast raua puru endale ligi Magnetvälja tarbeks peaks olema ikka korralik pool keritud. Ning magnetväli (võtame elektromagneti või tavalise magneti poolt tootetud) ei mõju magneti omadustele kuidagi ju?
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Kui demagneetida saab siis saab ka (taas) magneetida. Näiteks valjuhääldid tehases toodetakse nii et kogu koostamise vältel magnetjõudu ei olegi. Magnetmaterjal magneeditakse alles pärast valjuhääldi valmimist. On ette tulnud juhuseid kus tutikas valjuhääldi ei tee piuksugi, ometigi olid mähised korras . Selle peale andis muidugi esmalt tulla et krt magnetil magnetjõudu pole...
Tehases mõistagi vabandati ja viidi ühe põrandal seisva ümara juraka juurde ning lajatati siis magnetisse elu sisse. Inimene lihtsalt hajameelsuses unustas magneetimatta. Peaks justkui alalisvooluga see asi käima, kuid vool peab tugev olema.
ps, meelde tuli - kui kassetika helipea keeramiseks kruvikat oli vaja demagnetida siis sai seda teha vahelduvvoolu pooli abil (nimi tal demagnetisaator, poes oli müügil ca 5 rubla hinnaga). Kui aga tahtsid kruvikat taas magnetiliseks saada, panid ta vastu tugevat magnetit millel alaline polarisatsioon - valjuhääldi oma näiteks...viimati muutis kasutaja OSX; 14 m 2009, 14:10.Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
"juhet mööda mool ei liigu siis magnettvälja ei teki" kuda su arust siis elektromagnet töötab??
magnetvälja tugevus sõltub keerdude arvust ja voolust. Voolu sul on seega keerdude arv pole teema. Pakun arvama et tegemist ikka kuumusega, palju pole vaja, keevitaja arust hõõguv asi kuum aga magnetile piisab keevast veest juba.Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Mudelismi ajast mäletan, et mootorite temperatuur kasvas vahel paarisaja kraadiseks (pisimudelid mis sõitsid mööda rada ja olid ühendatud läbi raja autoakudega) ning osadel mootoritel kadus jõud. Paremini pidasid ,,kapimagnetid" ja vene sõjatööstusest pärit Samaari magnetid. Sama asi, tugev magnetväli ja kõrge temperatuur.
Praegu tuuakse magneteid sisse hiinast (välimiselt anudeeritud metallse läikega) mida kasutatakse magnetsulguritel jms. Küsisin ka, kui esimist korda selliseid nägin, palju temp kannatab ja mis on eluiga. Väidetavalt on lubatud alla 100*C ja eluea kohta ei oska keegi miskit kosta.
Rääkides juhtme magnetväljast. Kui võtta juhe näit 1m ja lasta temast 20A vool läbi ei tiri ta muidugi miskit enda ligi. See aga ei tähenda, et tugevat magnetvälja pole. Kui keerata sama juhe ümber jämeda rauast poldi ja lasta sama vool juhtmesse siis magnetväli indutseeritakse polti ja polt hakkab jõudsasti kõike rauast kola endale ligi kiskuma.
Kui nüüd võtta, et detail on juhe ja detaili kinni hoidev magnet on eelmisele olukorrale vastav raudpolt ja voolu läbib miski 70A ringis, siis miski mõju on magnetile kindlasti.
Keda väljateema huvitab, võib Elfastki soetada enesele sellise viguri:
Üks odavamaid, minul on ta olemas. Tollega leiad elektrikaablid seina seest üles kui on vaja näiteks puurida ja ei pea enda peal loomkatseid tegema. Näitab kui voolu lekib varjestatud korpusesse. Suudad sadade soonte seest õige üles leida kui gene on peal jne. Aga sama asi, tühja pingestatud elektrijuhet peaaegu ei näe, paned näit laualambi järgi ja kohe võrgumüra signaal olemas. Mida suurem vool seda suurem väli ja seda suurema signaali saad. Puhur pistikus, hakkad juba pinnapealset juhet nägema 1,5m kauguselt.Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Nagu juba mainiti, iga vooluga juhet ümbritseb magnetväli. Keevituse voolud on piisavalt suured.
Mudeli mootoritest (hiina saast) tean samuti, et kui asi läks 100 kraadi ringi, oli mootor kutu. Viidatud lingil oli ka sellest juttu.
Kahe asja (temp. ja magnetväli) koosmõju...nii ta lähebki.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Lisaks veel, et neodüümmagnetite (mida kövaketastes kasutatakse) Curie punkt on tunduvalt madalam kui nt. ferriitmagnetitel. Peast ei mäleta, kui palju täpselt, aga üle 100 kraadi ei tohiks neo magneteid kindlasti lasta. See on nt. probleemiks neo magnetitega vöimsates PA valjuhääldites - lahenduseks poogitakse magnetitele jahutusradiaatoreid külge.Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Neodymium magnets lose their strength between 80 degrees C and 230 degrees C, depending on the grade.Most motors are using Samarium Cobalt magnets. Its curie temperature is typically 680-700 degrees C."Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Esmalt postitatud erku poolthttp://www.elfaelektroonika.ee/artnr...one-generator-
Üks odavamaid, minul on ta olemas. Tollega leiad elektrikaablid seina seest üles kui on vaja näiteks puurida ja ei pea enda peal loomkatseid tegema. Näitab kui voolu lekib varjestatud korpusesse. Suudad sadade soonte seest õige üles leida kui gene on peal jne. Aga sama asi, tühja pingestatud elektrijuhet peaaegu ei näe, paned näit laualambi järgi ja kohe võrgumüra signaal olemas. Mida suurem vool seda suurem väli ja seda suurema signaali saad. Puhur pistikus, hakkad juba pinnapealset juhet nägema 1,5m kauguselt.
Megneti omaduste kadumisega pole küll kokku puutunud aga sarnase nähtusega küll, näiteks noa karastamisel saab kasutada magnetit paraja kuumise tuvastamiseks, teras hõõgudes magnetiga ei tõmbu.
Comment
-
Vs: Magnetiteemaline küsimus
Pead ei anna, aga ilmselt keevitusseadme väljundis ei ole mitte puhas alalisvool, vaid pulseeriv alalisvool ja see hävitabki magneti - nagu demagneetimisseadegi.
Taasmagneetimise kohta on juttu näiteks siin: http://www.oersted.com/magnetizing.PDF
Elektromagneti kasutamine detailide ajutiseks kinnitamiseks võiks isegi lihtsam olla - ja pealegi lülitiga juhitav.If you think education is expensive, try ignorance.
Comment
Comment