Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Tankla asub Tammsaare teel: kui tulla Tammsaaret mööda suunaga Kadaka poole, siis Mustikast mööda, garaazidest mööda ja kohe paremat kätt, "Kodukaubad" vms jäävad üle tee.
Ahh muidugi, Laki ja Tammsaare ristis kunagise tasulise parkla asemel.
Mnjah, vaesed mustamäekad, läheb kõvaks teedeehituseks. Sest mina ei saa ju ometi tänavanimesid sassi ajada ! Tehtagu korda, kui on Sõpruse ja Laki rist siis olgu olla.
huvitav tähelepanek selle spektri kohta. vaatasin eile õhtul telekast filmi, teleka taga oli väikseks taustavalguseks dioodidest riba, mis andis suht valgaet valgust. WC külastamisel tundus, et hõõglambi tekitatud valgus on kergelt punaka tooniga
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Üks hoiatus, mis esimestel hõõglambi asendajatel ebameeldiva üllatuse tegi - lülitid, kus on huumlahenduslamp sees ja laes luminofoorlamp siis need koos töötada ei või.
Nii ta on. mul üks tuttav sattus paanikasse: Poltergeist! Lastetoas säästukas plingib laes, nii 2-3 sähvatust minutus.
Sa vaatasid, aga ei Näinud; Sa kuulasid, aga ei Kuulnud....
huvitav tähelepanek selle spektri kohta. vaatasin eile õhtul telekast filmi, teleka taga oli väikseks taustavalguseks dioodidest riba, mis andis suht valgaet valgust. WC külastamisel tundus, et hõõglambi tekitatud valgus on kergelt punaka tooniga
Siin see nipp ongi, et kuna silm on oma ajaloolises evolutsioonis (hapendumisel põhinevad protsessid: You know) siis igasugu europerverdid üritavad (ja vastiku eduga) igasugu saasta pähe määrida. Mustlase hobuswega oli vist kah nii, aga see pani enne äraharjumist kõrvad pea alla.
Ise olen täheldanud et soojad saastatorud eraldavad tugevalt roosakat valgust, väidetavad 5500K isendid kas rohekat, kergelt roosakat või kogunisti külma valgust. Lahendus pole aga kaugel- on saadaval geelfiltreid (sisuliselt kuumakindel tsellofaan), millega saab seda jama korrigeerida. Hind on küll üksjagu krõbe.
Kas keegi halogeenpirnide heledust ka igapäevaselt reguleerib? Meenus kuskilt, et nendel vajalik niidi õige temperatuur. Kui lasta pinge poole peale, kas siis töötab ikka normaalselt või hakkab vaikselt riknema?
Sain lahenduse ka LEDi probleemidele (liiga terav valgus, monokroomsus)- samuti vaja kasutada filtreid. Näiteks kui panna korralik paks diffuuser siis pole hullu midagi- kannatab lugeda ja tööd teha. Ja värvifiltritega saab ka valgustemperatuuri korrigeerida veidike.
Ainuke miinus on see, et valgusjõud kahaneb ühe-kahe stopi jagu. Lisaks pole difusioonmaterjalid just ülearu odavad ja õige väljavalimine on ka paras pind pe**es. Sama lugu värvikorrektuuridega. Mul toimisid sobivalt enamus neid difuusereid. Kerge soojendav filter ka juurde ja LED on täitsa meeldiva valgusega juba.
Selline lahendus kõlbaks täitsa kuhugi lakke, küll aga tuleks hind üsnagi krõbe.
LED ei ole monokroomne, kuid vastik sinine peak troonib seal küll. Uuemad on paremad.
XR-E on parem kui K2 ja XP-E on parem kui XR-E.
Olen ise ka filtritega katsetanud ja tulemus on lootustandev LEE filter, "amber" andis esmapilgul hea tulemuse. Kuid neid filtreid on pehmelt öeldes PALJU ja lõplik tõde selgub spektromeetriga.
Samas, see "pehme valgus" on rohkem eestlastele mokkamööda (lõkketuli ?), lõunapoolsed mehed armastavad just "külma valget".
Kui muuta toitevoolu kas siis muutub ka suhteline spektraalne jaotus?
Jah, vähesel määral. Cree'l näiteks on vastav viide Reliability -nimelises dokumendis olemas. PhilipsLumileds'il ei leidnud.
Spektrit muudab pigem temperatuur aga see on ju vooluga seotud.
Filtriga lõikamine on ju tore tegevus aga
kas ei anna hoopis seda puuduvat osa lisada mõne teist tüüpi LEDiga?
Difuusor segab ju niikuinii kõik segi.
Annab ent valgusti disaini muudab keeruliseks kui ei taha laigulist valgusti katet näha. Täpse värvitemperatuuri saavutamine ühe püsivat voolu väljastava toitega on ka päris raske.
Kui muuta toitevoolu kas siis muutub ka suhteline spektraalne jaotus?
Valge kohta ei tea, punasel ja rohelisel luxeonil nihkus tipp ümmarguselt 3-5 nm toitevoolu tõstes 5mA pealt 350mA peale. Masendavalt vähe.
Esmalt postitatud A.R. poolt
Filtriga lõikamine on ju tore tegevus aga
kas ei anna hoopis seda puuduvat osa lisada mõne teist tüüpi LEDiga?
Difuusor segab ju niikuinii kõik segi.
Hea mõte, äkki võtad patendi selle peale? Kallimaks teeb muidugi tootmise. Võimalik probleem: erinevate LED-ide erinev kustumine aja jooksul; näiteks punane võib pikapeale töötades valdavaks saada.
If you think education is expensive, try ignorance.
Kallimaks teeb muidugi tootmise.
Võimalik probleem: erinevate LED-ide erinev kustumine aja jooksul;
näiteks punane võib pikapeale töötades valdavaks saada.
Punastel paistab jah see komme olevat
Mõtlesin et paned kolme värvi lampe nagu kärjes kolm või kuusnurkadena.
(Mõtisklen siin 3 kandilise kruvikeeraja üle. Sealt see idee)
Ja toidad eraldi 3st allikast.
TV ekraani ju saab valgeks keerata!?
Mõõtsin rohelisi-punaseid LED-e. 12V 1-2-3 mA. Indikaator RS-232 jaoks.
Pinge dioodil muutub seega võiks muutuda ka nivoode täituvus.
Erirakenduste, kus valgusvoog on standardiseeritud, jaoks mõeldud LED-valgusallikatel on sisseehitatud optiline tagasiside (tavaliselt küll vea jaoks, aga ka loomuliku kustumise kompenseerimiseks); värvi kaupa pole veel kohanud, aga ei välista.
If you think education is expensive, try ignorance.
Comment