Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ise teha valvesüsteem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ise teha valvesüsteem

    Tere!
    Plaanis ehitada suvel väike ehitis, kus hoida majaehituseks vajaminevaid tööriistu, kuna aga seal naabritel paar korda mõnekümne tonni eest ja endalgi viidi üx kirves minema, siis mõtlesin teha valvesüsteemi, kuna nagunii kuidagi leitakse viis kuidas sisse tungida ehitisse... Tingimused sellised siis: 1) elekter 2) telefoni levi

    Mõtlesin kas olex mõtet siis ehitada. Olen tudeng ja tean väheke siit ja sealt. Mõtlesin mingi vana kasti siis tööle panna sinna kust siis LPT kaudu suhelda välismaailmaga... Lihtsam variant on et anduri peale teeb mobiiltelefon kõne... Selle teema peal vast ei peatu peax olema teostatav kas siis mehhaaniliselt telefoniga või siis osta arvuti pessa gsm kaart, mis kallis. Aga ise mõtlesin et kas oleks võimalik panna pildistama mingi fotokas välguga, mis ära ka ehmataks ja peale seda gprs-i kaudu saadaks pildi mulle meilile vms. ja annax telefonis ka märku ,et kui pääsevadki minema, nägu olemas. Oskan labview-d ja seal kergem progreda kuna pole kõva progre spets. On olnud kogemust, mõtteid, või siis lihtsam kohe teenus osta ja seadmed?
    Aitähh

    #2
    Vs: Ise teha valvesüsteem

    Kõige parem lahendus on IP kaamera. Salvestuspunkti ei tohiks samasse paika panna mis pole 24/7 valve all - kuhu saaks igal ajal lähedale. Iseasi palju teil vahendeid on tehnika muretsemiseks.

    Comment


      #3
      Vs: Ise teha valvesüsteem

      Vana veebikas ja arvuti ja turva tarkvara, mis liikumise tuvastab ja pildistab või filmib, aga see arvuti ja kaamera tuleb kas väga ära peita või teha netiühendus eemal asuva serveriga. sellele saab ka muud külge kombineerida, infrapuna, gsm jne
      Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

      Comment


        #4
        Vs: Ise teha valvesüsteem

        Muidugi on mõistlik vargaid välguga pildistada.
        Muidu varasta ainult kirves, nüüd saad kaamera ja arvuti ka lisaks.

        Mul varastati alaealisel tütrel mobiil. Varas leiti üles.
        Mina kui lapsevanem pidin kirjutama seletuskirja.
        Siis sain kirja et olete kohustatud ilmuma kohtusse, vastasel juhul kasutame sundtoomist.
        Kui olin võtnud töölt vaba päeva ja kohtumaja poole sõitsin helises telefon ja öeldi et istung jääb ära.
        Olete KOHUSTATUD ilmuma uuesti teisel ajal.
        Kohtus minult peale minu nime midagi ei küsitud.
        Saadeti saalist välja ja kohtunik ning kaitsja omavahel otsustasid asja.
        Poiss pidi laupäeviti- pühapäeviti vanglas olema. Vist kuu aega.

        See oli mõned aastad tagasi. Nüüd olevat see vargapoiss juba uute asjade pärast kinni.
        Mina aga pole põrmugi kindel kas kirve pärast tasub kohtuga jamada.

        Comment


          #5
          Vs: Ise teha valvesüsteem

          Esmalt postitatud onx15 poolt Vaata postitust
          Vana veebikas ja arvuti ja turva tarkvara, mis liikumise tuvastab ja pildistab või filmib, aga see arvuti ja kaamera tuleb kas väga ära peita või teha netiühendus eemal asuva serveriga. sellele saab ka muud külge kombineerida, infrapuna, gsm jne
          Üldjuhul on need nii aeglase reageerimis ajaga, et pildile jääb ainult mingi liikuv vari + hämarus põhjustab tõsiseid puuduseid...

          Comment


            #6
            Vs: Ise teha valvesüsteem

            Nende veebikatega jah, et aeglane, aga kui on hea arvuti hea tarkvara ja hea kaamera, siis saab selle varjuefekti väga madalale viia, ühe programmiga õnnestus mul väga selget videot saada, aga kuna kõvaketas väikse siis oli ikkagi pildistus-softi vaja ja pildid tulid udused liikuvate objektidega. Aitab see et panna veebikas sinna kohta kus inimene peab vähemalt korraks seisma jääma (uks vms) ja siis saab ka selge pildi. Üldjuhul on varasteks ikka sõbrad või tuttavad, kes on su vara näinud seega pole äratundmiseks ka suurt kvaliteeti vaja. hämaruse vastu peaks aitama ka infrapuna veebikad. IP kaamerad on muidugi palju paremad, neid saab pika juhtmega kaugele viia ja kvaliteet on ka parem, veebikatel ei saa usb juhet pikendada, sest siis enam ei hakka need kaamerad hästi tööle. Kui midagi kahtlast kaamera ka tabab, siis saad ise otsustada, mis vargaga teed, kas omakohus (väga tõhus) või päris kohus (ise kasu ei saa, kulutad aega ja ei saa oma kahju hüvitatud enamjaolt).
            Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

            Comment


              #7
              Vs: Ise teha valvesüsteem

              Odavam ja lihtsam on osta juba IP kaamera. Kuna videot saad salvestada ükskõik millise arvutiga võrgus. Salvestus punkt võib asuda teises maailmaotsas. Üldjuhul on IR Ledidega, seega ~30-50m pimeduses nähtavust.

              Comment


                #8
                Vs: Ise teha valvesüsteem

                Samuti võib kasutada USB serverit ja tavalist webikaamerat.
                Salvestav seade võib asuda nettiavarustes.
                Webikaamera saab infrapuna filtri eemaldamisega infrapuna kiirtes nägijaks teha.
                Infrapuna filter on selline punakalt-rohekalt läikiv klaasitükk enne kujutisesensorit.
                Valgustuse saab siis IR dioodidega teha.
                MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                Comment


                  #9
                  Vs: Ise teha valvesüsteem

                  Lihtsalt videovalvega on natuke vähe teha. Kui näedki, mis nägu mees on, mis sa selle infoga teed? Kui just juhuslikult nabrimees pole.

                  GSM moodul, liikumisanur/infrapuna piir, valgusti ja ruupor. Need eelnevad peletavad mingi tühikargaja minema ning saavutavad ümbritsevate tähelepanu.
                  Kaameraga on nii, et kuna nagunii lähed ise kohapeale olukorda fikseerima, siis ehk piisab, kui paned analoog-kaamera ning üle raadiolingi (tavaliselt 2,4GHz) salvesti.
                  Aegajalt saad ise vaataamas käima, ega liikumist pole olnud. Salvesti ise võib asuda lähedalasuvas majas vms (kasvõi pööningule peidetult, kuna voolutarve pigem väike, siis mõeldav ka UPS).
                  IP võrgus saadab salvesti ka sulle emailile häire koos pildiga.
                  Enamik mõistlikke salvesteid on üle IP hallatavad.

                  Lisaks asja töökindlus, et naabrid ise ruuporit maha ei kakuks ja kuuri põlema ei pane

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ise teha valvesüsteem

                    Ise olen IP kaameratest huvitatud, kes milliseid on kasutanud? Mind huvitavad just odavama otsa omad.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ise teha valvesüsteem

                      Eks neid kaameraid on seinast seina... Niipalju kui on mudeleid on kasutajaid.
                      Odavama otsa omadest ehk mõni D-Linki oma?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ise teha valvesüsteem

                        peale pikka mõtlemist tulin mõttele teha midagi primaarset... maitea, kindlasti asjatundjad suudavad kõvasti nokkida aga mõte selline: Teha kooslus mikroprotsessorist ja mingist vanemast telefonist(nt nokia 5110)
                        Liikumisandurid üles panna(IR ja inimtuvastusega), mis siis aktiveerumisel tekitaksid katkestused protsessori töös kui ta seal "puhkab" ja vastavalt, mis andur tekitas pinge siis dekoodri kaudu saata bitid protsessori, mis seepeale võrreldes registrite sisu teeb kindlax kust tuli ja ette kirjutatud tsüklis siis kas helistab speed dialiga sulle, või trükib smsi... mikroprotsessori väljundporti juhtmed siis on ühendatud telefoni kiibiga kus pinge tekitamisel mingil nupul telefon helistab või trükib smsi. kindlasti on asi raskem kui siin kirjutada aga teatud el. komponentidega asja siluda peax asja tööle saama? Aga mul küsimus kuidas ma püüan kinni mingi firma toodetud liikumisanduri välja saadetud signaali ? Ainult originaaltootja mingid moodulid või saab ise ka ehitada? ma pole raadiovallas väga tegija, saax abi?
                        Aitähh!
                        Mõte idanes siit: http://anthony-dacko.net/phone-peg.htm huvitav et see tark onu igal pool kirjutab devises

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ise teha valvesüsteem

                          Protsessori ja vana moblaga olen teinud säärase vidina: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/sv.pdf
                          Skeem võib tunduda keerukas aga SMSi saatmiseks pole vaja rohkem kui prose, nivoomuundi telefoni jaoks ja toiteosa. Kui prose käib juba 3,3V-ga, pole ka nivoomuundit vaja. Soffti veidi muutes saab panna telefoni ka helistama. SMSid lähevad vahest salapärasel kombel kaotsi...
                          Liikumisandurid (koos termomeetritega DS1820 baasil) on mul pandud RS-485 võrgu külge. Nii saab neid panna palju ja kõik ühe kaabli otsa. Kui see on keeruline (ja kallis), võib andurite väljundid (seal on enamasti releed) tõmmata otse prose koibadele. Softi peab veidi muutma kuid ka see pole väga raske.
                          VAhva on see, et skeem võtab ka SMS-käske vastu. Enne kontrollib, kas ikka tuli lubatud tlf. numbrilt.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ise teha valvesüsteem

                            Sai kah Nokia 3310 klemmid välja otsitud, sealjuures nii, et ka telefon ilusti kokku käib.
                            skeemist : Liikumis andur käivitab 555 baasil tehtud impulsi pikkendaja. Selle väljundis on relee, mis lühistab 10 sekundiks telefonil 2 klahvi. Telefonil aktiveeritud funktsioon kiirvalik ühe klahviga, klaviatuuri lukku ei kasuta. NR 2 all olevale telefoninumbrile tuleb kõne valvekeskuselt, millele vastama ei pea.
                            EMT-lt võetud number kuumaksuga 19.- krooni (kõnekaartidega tuleks kallim ja/või tülikam).
                            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ise teha valvesüsteem

                              Mix 10 sekundiks ja mix kax klahvi? piisab ju ühele klahvile pinge andmisest paarix sekix ja kõne juba lendab peale?

                              Comment

                              Working...
                              X