Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

    Probleem - majas on niiskustase 30-35% nii analoog kui digitestriga. Kui tahta, et parkett säilib ja sellesse pragusi ei teki peab tootja andmetel olema niiskustase 60% ligidal. Parkett säilis aastakese kenasti ja siis hakkasid praod tekkima ja üksikute parketi plaatide otsanurgad ülespoole kooluma. Sai ostetud Electroluxi õhuniisutaja, mis tekitab külma auru (on ka sooja auru võimalus).

    Õhuvool majas käib nii, et esikus on soojuspump, mis puhub sooja õhku peamiselt elutuppa, seal on lisaks veel põrandasoojendus ja majal on üldine väga hea ventillatsioonisüsteem. (kui vaja siis joonistan allkorruse skeemi).

    Niisutaja on tiksunud esikus umbes 4-5 päeva ja pidevalt auru kütnud majja. On ta siis õhksoojuspumba ja elutoa vahel, et kogu niiskus läheb esimeses järgus elutuppa. Testrid näitasid selle aja jooksul maksimaalselt 41% niiskust üleeile, aga mitte enamat. Samas, on viimased kaks päeva tuba suhteliselt aurune, umbes nagu oleks tuba paksult tolmu täis. Hommikul varajaste päiksekiirtega oli väga hästi näha.

    Küsimus - mida ette võtta, et olukorda paremaks teha? Kas soojal/külmal aurul on mingi vahe ka? Miks aur maha ei sadestu vaid õhku jääb?


    #2
    Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

    Minu teada on parim võimalik õhuniiskus inimesele 50% lähedal. Endal on keskküte korteris ja väga külmal perioodil köeti lausa nina veriseks, siis hakkasin hoidma märgi kaltse radiaatoril. Aga kui põrandal on küte, siis paratamatult äkki elimineerib küte veeauru. Kütet mõistlikumaks reguleerida? Tuulutust parandada majas. Näiteks 60. aastatel ehitatud majades oli planeeritud ventilatsioon akende kaudu, aga kui nüüd kõik kinni on topitud plastikutega, siis tekkimas kohe seened ja hallitus.

    Minu positiivne programm on: lasta loodus tuppa - kuigipalju.
    Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

    Comment


      #3
      Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

      Ehk siis proovida põrandaküte nulli keerata ja vaadata mis siis saab? Maja on ehitatud kaasaegsetest materjalidest ja plastakendega, ilmselt kuskil nii 21 sajandi esimesel poolel

      Comment


        #4
        Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

        Need ultraheli-niisutajad ei kõlba jah. Oli/on endal kodus samasugune, ka talvel madala õhuniiskusega kasutamiseks et verd ninast välja ei saaks. Mingil määral tõstab taset, soojendusega toimib paremini. Veel paremini saab kui suunata aurujuga soojapuhurisse.
        Jama jälle selles, et kõik see tahke ollus mis vees, sadestub mööda tuba laiali. Kineskoopteler muidugi suurim s. magnet.

        On olemas teistsuguseid niisuteid, kus sissetulev õhk puhutakse mitme ketta vahelt läbi, mida keerutatakse vees. Jõudlus ei ole ilmselt küll nii suur kui ultraheli aurutitel (minu oma suudab ~10 liitrise nõu vähem kui päevaga läbi ajada) aga selle-eest kogub õhus liikuvat tolmu ja muud mudru.

        Comment


          #5
          Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

          See pole kindlasti elektroonika küsimus, pigem 'varia'?

          Mis arutletavasse küsimusesse puutub, siis vastus leidub süstemaatilises mõtlemises: kuhu niiskus kaob? Vastus: kui kuhugi maha ei kondenseeru, siis kaob koos väljaventileeritava õhuga. Loomulikult tuleb väljast võetavale (sissepuhutavale) õhule vett (niiskust) lisada, sest kui välisõhu relatiivne niiskus välistemperatuuril ongi piisav, siis absoluutne niiskus on väiksem, kui toaõhule soovid. Kui päevas kulub ära ämbritäis vett ja see suudab tõsta õhu suhtelist niiskust 10%, siis pead kulutama veel teise või kolmanda ämbritäie, kui küllalt polnud. Niisutamise meetodist (keetmine, piserdamine, pesu kuivatamine) ei olene. Kuid võibolla on välja puhutava õhu kogus liiga suur? See tekitab ka natuke kõrgema küttearve.

          Õhu niisutajateks on ka toataimed.

          Comment


            #6
            Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

            Üks "tavaline" ultraheliõhuniisuti jõuab heal juhul piisavalt niisutada ühe ~20m2 toa. Nii kui uks on lahti, enam ei jõua.
            Siis tuleb panna mitu niisutit. Või kui majal on hea ventilatsioon, siis seda veel paremaks teha - lisada sissepuhumisele niisuti osa.
            60% niiskust toas on palju. kui talvel 40% on, siis on ka piisav.
            Mul on ilma niisutamata 24% ja vähem. Tegu on puumajaga. Ahju ja gaasi küttega. Radiaatorid seinas ja tänapäevased puitpakettaknad ees.
            Ilmselt algas probleem sellest, et sai niiskust mõõtma hakatud
            Kui kellelgi on sel alal head nõu anda, siis andku tulla.

            Comment


              #7
              Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

              1. Kunagi ammu 85. saime arvuti ja magnetlindikapid.
              Neile nõuti niiskust, mingi kõrge protsent. Täpselt ei mäleta palju.
              Meil oli toas mitu KORDA vähem.

              Panime pritsiva niisutaja käima ja mõõtsime selle kahe termomeetri riistaga niiskust.
              Niisutasime nii et kõik tilkus, mõned päevad jutti.
              Aga seda nõutut ei saavutanudki.
              Nii jäigi. Ilma niisutajata.
              Kapid töötasid pea 10 a ja probleeme polnud.

              2. TÜ füüsikahoones oli söökla ja selle põrandal korralik puuparkett.
              Igal suvel ajas see end põrandal kummi. Talvel oli sile. (või oli vastupidi )

              Siis võeti seinaäärest soon sisse. Läks paremaks. Võeti soon suuremaks, enam ei paisutanud.

              See oli korralik ca 1-2 cm paks puitklots.
              Kaasaegne surrogaat võib muidugi teha mida tahab.

              Comment


                #8
                Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

                Esmalt postitatud matik poolt Vaata postitust
                Üks "tavaline" ultraheliõhuniisuti jõuab heal juhul piisavalt niisutada ühe ~20m2 toa.
                Selles ongi point.
                Üks niisutuseta ja mitte kõige õigem ventilatsioon suudab talvel välja viia rohkem õhuniiskust kui kümme ultraheliõhuniisuti jõuavad tekitada.

                Comment


                  #9
                  Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

                  Kas õhsoojuspump on ainus vahend maja kütmiseks? Ise küll õhsoojuspumpa ei kasuta, kuid plaan oli ja sai veidi uuritud. Targemad mehed väitsid mulle, et see korjab õhust kogu niiskuse ära. Äkki saad sa mõnda teist küttekollet kasutada ja katsetada, mis siis tulemused on.
                  It works better if you plug it in

                  Comment


                    #10
                    Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

                    Kui sul on ventilatsioonisüsteemis sissetuleva õhu eelsoojendus (soojusvaheti väljatõmbe pealt, elektriline vms), proovi see välja lülitada, kas muudab paremaks. Aga muidugi üle välisõhu niiskuse ilma lisaniisutita ikka ei saa ja see oli 10 külmakraadi juures ca 30%.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

                      Vb. on hoopis parketis viga? Liiga niiskelt maha pandud - seisab kuskil niiskes laos ja siis ilma, et mõned nädalad oleks ruumis seisnud, laoti maha? Ujuv paigaldus vist pole?
                      Paar kohta kus vaatasin, seal oli 60% maks niiskus - pigem ikka soovitati 35...60%, mitte üle. Põrandast ei tule niiskust (kui 1. korrus siis peaks väidetavalt niiskustõke all olema)?
                      On ju oht, et oma ebakvaliteetse põranda niisutamisega, niisutad maja üle - hallitus ja muud põnevad asjad - jahe sein, soe aur ... kondenseerub sinna ja seal on tselluloos (tapeet/kipsplaat.)
                      Üldiselt ehitusfoorumi rida rohkem.
                      -

                      Comment


                        #12
                        Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

                        Õhksoojuspump ei korja toast muud, kui tolmu. Õhksoojuspump korjab välisõhust niiskust (ja vale korralduse puhul jäätub väline soojusvaheti ära kah).

                        Minul on maja, vana ja palkidest, mis on soojustatud ning tuuletõkkega väljast ja niiskustõkkega seest, nagu peab. Osa aknaid on vanad, sealt vahelt ventileerub sisse-välja, osa aknaid on paketid. Ning õhu niiskus on talvel 60% (väga mugav!) ja suvel kipub 85%-le kerkima (tundub niiske! aga miskitki ei hallita). Niiskust toovad sisse küttepuud, kuurist, aga toas ikka veel nats tahenevad. Toataimed on kah, nädalas kulub neile 10 l. vett. Lisa pole vaja, asi toimib keeruliselt mõtlemata ja loomulikult. Sisekliima on mugav.

                        See on kaasaja häda: kõike peab juhtima ja kuidagi kunstlikult seadma. Selleks on vaja seadmeid, mõõduriistu, kontrollereid ja elektrit. Kõike tuleb uuendada, remontida ja spetsialisti abi kasutada. Kuid saab ka nii olla, et mingeid jamasid polegi ja asjad lihtsalt toimivad.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

                          Kui sul on sundventilatsioon,siis peaks sissepuhe kompenseerima väljaimetava õhuniiskuse.Tänapäevaste elamute viga on see,et nad ehitatakse liiga hermeetilised.Selleks,et saavutada sellises majas mugav õhustik on vaja kliimaseadet,mitte ventilatsiooni.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

                            On olemas ka ventilatsiooni seadmeid, mis ei vii niiskust välja, õigemini toovad väljatõmmatavast õhust enamuse niiskust ja soojust tagasi.

                            Võlusõna on: http://www.google.com/search?q=h%FCgroskoopne+rootor

                            Comment


                              #15
                              Vs: Õhuniisutaja versus maja üldine madal niiskusprotsent

                              Flexit S4R on vendi seadme nime. Seal on miski rootoriga soojustagasti. See toob ka niiskuse tagasi?

                              Comment

                              Working...
                              X