Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

    Tere,

    ei osanud paremasse alafoorumisse postitada.
    Kuidas oleks kõige lollikindlam kindlaks teha, millised sooned edastavad vajaminevat ADSL2 signaali.
    Kaabel on ise maakaabel, mis saab alguse posti küljes asuvast jaotuskilbist ja sooni seal iseenesest 16.
    Kõiki paare katsetama hakates kuluks päris hulga pistikuid ja tehnikute väljakutsumine siinkandis väheke liiga soolase hinnaga (400 euri tund).

    Ette tänades

    #2
    Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

    Oled Sa kindel, et oodatav signaal on selles kaablis üldse olemas?

    Port peab olema jaamas avatud ja vaskpaar pordist kliendini läbi krosseeritud - see eeladab teenusega liitumist. Kus riigis see tehniku väljakutse 400 euri maksab?

    Comment


      #3
      Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

      Olen kindel, et oodatav signaal on selles kaablis, vähemalt teenusepakkuja (DNA) sõnade kohaselt.
      Teenusega on liitutud ja riigiks on Soome vabariik. Ja teades, kui kiirelt siin igasugused spetsialistid ennast liigutavad, siis neil läheb selle teostamiseks minimaalselt 3 tundi koos kohale jõudmisega.

      Comment


        #4
        Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

        Hüva, kas teenus on ainult ADSL? Või peaks õige paari peal ka telefon olema?

        Need 16 soont on Sul loodetavasti ikka paaride kaupa?
        Ilmselt tuleb lihtsalt proovida, ruuter liinile ja ootad, kas dsl tuleb püsti või mitte. Nii 8 korda.

        Comment


          #5
          Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

          Paraku ainult ADSL.
          Sooned on paaris.
          Kas tõesti ei ole paremat moodust? Nt testriga ei õnnestuks midagi kinni püüda?
          Ja selline rumal küsimus ka veel, kas soonte järjestus pistikus omab ka tähtsust?
          viimati muutis kasutaja ylaril; 02 m 2010, 10:24.

          Comment


            #6
            Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

            Esmalt postitatud ylaril poolt Vaata postitust
            Paraku ainult ADSL.
            Sooned on paaris.
            Kas tõesti ei ole paremat moodust? Nt testriga ei õnnestuks midagi kinni püüda?
            Ja selline rumal küsimus ka veel, kas soonte järjestus pistikus omab ka tähtsust?
            Paraku ei ole.
            Teenusepakkuja peaks/võiks olla võimeline ütlema, millise paari peale on Sinu ühendus lastud (vähemalt jaoutuskarbist).
            Soonte järjestus (a-b või b-a) ei oma tähtsust.

            Comment


              #7
              Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

              Telefonil tuleb 48V(40...60V), Eestis vist tuleb ka DSL liini peale 48V. Samas minul siin ei tule ka telefoni jaoks mingit pinget - modem tuvastab signaali ja telefonile vajaliku pinge ja tooni teeb modem-ruuter. Eestis on seega meil telefoni toon tasuta, mina siin aga maksan ka tooni eest, sest selleks kulub elektrit.

              Pistikuid ei kulu palju, võta üks RJ11, löö sellele ca 1m kaablipaar külge ja hakka katsetama. Enimalt peaks tulema 8 katset. Põhjamaades ja Baltikumis on ju suurem osa paariskaablid, lääneeuroopas on jälle rohkem nelikkeerutis levinud. Kui paare pole võimalik tuvastada, siis lõika kaablil 2...3 cm välist isolatsiooni maha ja peaks keerutis paistma, ma kah kohanud sellist, kus esmapilgul keerutist nagu polekski, aga kaabli see on ta täiesti olemas, lihtsalt keerutistegur on pisike.
              DSL peab olema paaridena ühendatud, muidu kaob signaal üsna siva ära ega see pole telefon, mida võid ka okastraadiga mitu kilomeetrit vedada.
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

                Tänud vastanutele, õnnestus juba teise katsega täkkesse panna ja asi toimib nagu 5 kopikat .
                Kui kellegil peaks edaspidi samalaadne probleem tekkima, siis minu puhul toimis pruun/pruun-valge paar.

                Comment


                  #9
                  Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

                  Ei ole küll ühtegi reeglit näinud/lugenud, aga tihti alustatakse ka sinisest paarist.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

                    paaride järjestus peakso lema sinine, oranz, roheline, pruun ja hall. paar võib tähendada kokkukeerutatud sinist ja sint soont valge/musta triibuga või ka sinist ja valget/musta kokkukeerutatuna. On ka muid variatsioone, aga neid harvem.
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

                      Paarid lähevad nii: 1.-sinine 2.-oranž 3.-roheline 4.-pruun 5.-hall. Ja komplektimääraja(teine soon) 1.-valge 2.-punane 3.-must 4.-kollane 5.-lilla.
                      Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                      Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

                        Tore, et teema algataja oma teenuse käima sai

                        Teema ise elab aga oma elu edasi ja sestap ei saa jätta küsimata:
                        Härrastelt, kes te siin paare värvide järgi järjekorda panete - mis kasu on mul (või teema algatajal) teadmisest, et see paar värvi järgi on esimene, teine või mitmes, kui ma ei tea, kuhu teises otsas on minu teenus lülitatud?

                        Omaette pärl on teema kontekstis järgnev tsitaat:

                        Esmalt postitatud reuter poolt Vaata postitust
                        Telefonil tuleb 48V(40...60V), Eestis vist tuleb ka DSL liini peale 48V. Samas minul siin ei tule ka telefoni jaoks mingit pinget - modem tuvastab signaali ja telefonile vajaliku pinge ja tooni teeb modem-ruuter. Eestis on seega meil telefoni toon tasuta, mina siin aga maksan ka tooni eest, sest selleks kulub elektrit.
                        Natuke enne seda oli juttu, et telefoni pole. Sisu ma parem ei kommenteerigi

                        Comment


                          #13
                          Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

                          Esmalt postitatud @ndres poolt Vaata postitust
                          mis kasu on mul (või teema algatajal) teadmisest, et see paar värvi järgi on esimene, teine või mitmes, kui ma ei tea, kuhu teises otsas on minu teenus lülitatud?
                          Ehk on kasu kellelgi kolmandal

                          Comment


                            #14
                            Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

                            OT: Seeon foorum. Kuni ma ei ülbitse, laima või tee midagi muud ebaviisakat. Jagan teemasse olulist infot vb seda natuke liigselt laiendades, kuid samas valgustades mõnda teema lugejat kasulike või lihtsalt huvitavate faktidega, siis peaks see ju olema ok.

                            Esmalt postitatud Daddario poolt Vaata postitust
                            Paarid lähevad nii: 1.-sinine 2.-oranž 3.-roheline 4.-pruun 5.-hall. Ja komplektimääraja(teine soon) 1.-valge 2.-punane 3.-must 4.-kollane 5.-lilla.
                            Olen kohanud ka teistsugust lahendust. esimesed 5 paari on valgega, teised mustaga. Sellised 10 paari kimbud siis omakorda lindiga kokku köidetud
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: Telefoni/ADSL2 liini kindlaks tegemine

                              Kas telefon tuleb esimesele ehk sinisele paarile ühendada, et kolmandatele isikutele viisakas oleks?
                              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                              ATiP1pN4XeM

                              Comment

                              Working...
                              X