Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

palju kannatab VOL-i keerata

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    palju kannatab VOL-i keerata

    tahaks teada palju kannatab teil volüümi keerata stereovõimendil, ennem kui heli "imelikuks" läheb. mul n: 1-3 saab kuulata siis juba hakkavad kõlarid üle lahmima,ometigi asjad peaksid omavahel hästi kokku sobima(võimendi vanakooli JVC ca 50w ja kõlarid 180w max.) sai ka neid samu kõlareid proovitud estonia 010 järgi, seal andis keerata 7-ni.

    #2
    Vs: palju kannatab VOL-i keerata

    ma arvan ,et suu võim hakkab moonutama, parem on kui kõlarid on võimendist tiba nõrgemad nt 50w võim ja 30w kõlarid.saad kõlarist kõva heli aga võimentit ei koorma lõpuni ja ei tekki moonutus. aga VOL-iga peab oskama siis ringi käia!

    Comment


      #3
      Vs: sai ka neid samu kõlareid proovitud estonia 010 järgi, seal andis keerata 7-ni.

      Seitsmeni on juba tegelikult päris hea, aga veel parem oleks, kui ikka 12-ni kannataks keerata.
      "Dreams are nothing more than wishes
      and a wish is just a dream you wish to come true."

      Comment


        #4
        Vs: palju kannatab VOL-i keerata

        Üks asi on see, et volume nupu numbrid ei ole mingid näitajad, sest sisendisse võib ka erineva tugevusega signaali anda ja volume nupu asendit muutmata saab väljundisse anda erinevaid tulemusi juhul kui mõlema võimendi sisendisse antakse identseid signaale siis kogu eelvõimendi ja sisendiselektori elektroonika on ikka erinev ja volume nupu numbrid pole ikka asjad millega võrrelda tohiks.

        Kui küsisid et kui palju kannatab "meil", siis omast vanast mälestusest, kunagi oli mul U 101 taha ühendatud köögiraadio, mis andis sisendisse signaali oma kõlari väljundist ja heli oli raadiol suht põhja pandud, võimendil piisas siis numbrist 1-2, et kuulata korralikku tugevusega heli veel ilma moonutusteta, kolme juures vilkusid sis juba punased segmendid. Aga kui ühendasin järgi seadme mis ongi mõeldud tegelikult võimendi sisendiga ühendamiseks, siis normaalne heli oli kuskil 5 peal ja moonutusesse viskas ikka seal lõpupool umbes 7 kandis. Aga taolised mõõtmised ei ole täpsed ja ei kannata võrdlustki millegagi ja ei vääri eriti nagu kirja panekutki nagu mingi mõõtetulemus vms.
        Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

        Comment


          #5
          Vs: palju kannatab VOL-i keerata

          Mul hakkab juba 1 juures moonutama natuke. Mul volüümi nupu ümber aint 2 numbrit ongi: 0 ja 1.

          Mõtle nüüd ka natuke, mida sa võrdled omavahel...

          Comment


            #6
            Vs: palju kannatab VOL-i keerata

            KAPSALE -väga hea et sul siis ainult 2 nr on, ple palju vaja rehkendada, ma ei võrdle ju midagi, lihtsalt tahtsin teada mis vol tasemega kellegil moomutama hakkab.

            Comment


              #7
              Vs: palju kannatab VOL-i keerata

              Esmalt postitatud kristjan83 poolt Vaata postitust
              ... ma ei võrdle ju midagi, lihtsalt tahtsin teada mis vol tasemega kellegil moomutama hakkab.
              Vot kui kui oleks maailmas olemas ainult ühte tüüpi võimendid ja ühte tüüpi kõlarid ja üks kindel sisendpinge ja üks ainus heliklipp mida kõik kuulavad siis oleks mõtet sellist asja küsida...
              http://hparchive.com/
              https://worldradiohistory.com/index.htm

              Comment


                #8
                Vs: palju kannatab VOL-i keerata

                Võrdlemine võrdlemiseks, henri jutt on kah huvitav, äkki ta kommentaarib oma teadmise päritolu...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: palju kannatab VOL-i keerata

                  Jah aga ilma mõõteriistadetta ja arvutamata seda kindlaks teha ei saa, volume tase tähendab helitugevuse taset, ja nupu skaala seda ei määra, näitab ainult reguleerimisulatuse kasutust, volumega ehk helitugevusega see pole niimoodi seotud. Ja sellest pole ka kasu kui küsida teiste inimeste võimendite nupu asendit, sest kui kõigil oleks täpselt sama võimendi, siis oleksid tulemused ikka sama erinevad, sest signaaliallikad on erinevad, arvatavasti ka muusikastiil on erinev ja ka kui mängid helifaili, siis võivad ka sellel failil olla erinevad volume levelid, rääkimata ka sisendisse antava seadme ekvalaiseri asendist.
                  Kui sellest teemast suurematsorti sisu välja ei kasva ja teema pealkirjast tehtud küsimusele loogilisi ja arvutuslikult võrreldavaid numbreid ei kasvatata välja, siis on see natuke untsu läinud teema.
                  Kui on tahetud ikkagi võrrelda tõesti nupu asendit erinevatel inimestel koduse tehnika puhul, siis oleks parem idee panna kasutusse kõigile sobiv mp3 muusikafail ja siis mõelda lihtne viis kuidas kõik seda heli saaksid võimendi sisendisse mängima panna, nii et helitugevus oleks võrdne ja et ekvalaiserit mängu ei lükkaks. Siis usaldada kõrva ja kuulata millal moonutama hakkab. Ka kõlarid peaksid olema tehnika jaoks vastavad ja peaks kokku leppima ka et kõik kasutaksid sama takistusega kõlarit (universaalne oleks 8 oomi). Ma arvan et alles siis saab tulemusi mida selles teemas kannataks võrrelda ja selleks ei pea ka spetsialist olema, et mõõtmisega hakkama saada. Muidu nagu võiks küsida kui palju keegi võid leivale määrib, saad ikka sama palju isiku helitehnikast teada
                  Ja kui mingi ports inimesi viitsib taolise kaudse mõõtmisega tegeleda, siis tulemused peaksid olema samad ainult samasugustel võimenditel ja kui on erinev teiste võimenditega võrreldes, siis volume nupu skaala ulatuse kasutus ei määra niikuinii kas see on parem või halvem....
                  Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                  Comment


                    #10
                    Vs: palju kannatab VOL-i keerata

                    Klassika:
                    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                    Comment


                      #11
                      Vs: palju kannatab VOL-i keerata

                      Esmalt postitatud kristjan83 poolt Vaata postitust
                      tahaks teada palju kannatab teil volüümi keerata stereovõimendil, ennem kui heli "imelikuks" läheb. mul n: 1-3 saab kuulata siis juba hakkavad kõlarid üle lahmima,ometigi asjad peaksid omavahel hästi kokku sobima(võimendi vanakooli JVC ca 50w ja kõlarid 180w max.) sai ka neid samu kõlareid proovitud estonia 010 järgi, seal andis keerata 7-ni.
                      Kas sinu JVC võimendis on ikka õige karakteristikuga ja nominaaliga pote sisse pandud? Seda ka et, numeratsioon vol. nupu juures on tinglik, paremini võrrelda saaks siis, kui scala oleks dB-des märgitud (minu võimudel on dB-des).

                      Comment


                        #12
                        Vs: palju kannatab VOL-i keerata

                        mul võimendi täiest originaal,ple ise midagi vahetand ja ennem mind kah,kahjuks pole db skaalat. võib lukku panna olen juba oma koslepi kätte saanud.

                        Comment


                          #13
                          Vs: palju kannatab VOL-i keerata

                          Nitsevoo, nitsevoo, maladoi parin - kui aru said siis võib veel asja saada.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Vs: palju kannatab VOL-i keerata

                            võib küll asja saada, see video on muide päris hea, eks mina olen siis see vend kes ütleb exstra +1 volli

                            Comment

                            Working...
                            X