Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ebay-st LED-e

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ebay-st LED-e

    Mõtlesin et peaks laualambi LEDide peale ehitama. Nii 80 3mm või 5mm eredat LED-i peaks hea olema küll. Ebayst jäi silma selline komplekt, aga nii palju ei olekski vaja tegelikult, 100st piisaks. Või on veel paremaid komplekte kusagilt saada? Ebay kaudu tundub kõige odavam asi tulevat, keegi siin foorumis pakkus ka, aga ebay paistab siiski odavaim olevat. Mis arvate, kas viidatud 200ne pakk on asjalik ära võtta?
    otsija

    #2
    Vs: Ebay-st LED-e

    kas mitte see ei tuleks odavam ? pole küll lede sealt tellinud aga muude juppidega pole probleemi olnud.

    Comment


      #3
      Vs: Ebay-st LED-e

      Täitsa võimalik, hea kui keegi oleks eelnevalt tellinud ja väidaks, et komplekt ok. Ise pole tellimisega tegelenud ebays, seega otsiks nii ehk naa nn vahendaja. 80-nene kogum peaks laualambina piisavalt valgustama ma loodan.
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: Ebay-st LED-e

        Paar päeva tagasi tuli just ports LEDe kohale. Külmvalged, 100 tk, kokku alla viie dollari koos saatekuludega.
        Praegu on hea kiire post kah, üle kahe-kolme nädala ei tohiks minna.

        Siit võtsin:


        Kui kasutama hakkad, siis soovitaks mitte üle 10mA neist läbi lasta. 20mA-ga lähevad päris kuumaks ja kipuvad pikapeale koolema.

        Comment


          #5
          Vs: Ebay-st LED-e

          Ebay ledidega on nii nagu on. Isegi kasutanud neid, kuid numbrid on numbrid ja reaalsus hoopis midagi muud. Olen katsetanud neid ka lambina kasutada, kuid ausalt öeldes jäid üpriski lahjaks. Korraliku LED valguse saab power LED-ist, aga noh...nendel ka hinnanumber kõvasti teistsugune. Iseenesest pole hind ju kaelamurdev ja kui aega ning viitsimist on, et asjaga möllata, siis tuld! Kui jääd lõpptulemusega rahule, on veelgi parem
          Jõudu!
          It works better if you plug it in

          Comment


            #6
            Vs: Ebay-st LED-e

            Esmalt postitatud vanavares poolt Vaata postitust
            Paar päeva tagasi tuli just ports LEDe kohale. Külmvalged, 100 tk, kokku alla viie dollari koos saatekuludega.
            Praegu on hea kiire post kah, üle kahe-kolme nädala ei tohiks minna.

            Siit võtsin:


            Kui kasutama hakkad, siis soovitaks mitte üle 10mA neist läbi lasta. 20mA-ga lähevad päris kuumaks ja kipuvad pikapeale koolema.
            See üsna mõistlik hind jah. Mul on plaanis laualampi pista, lamp lauast mingi 30 cm kaugusel, peaks valgustama küll ehk ma loodan. Aga räägi parem nende LEDide reaalsest valgusviljakusest, säravad küll enam vähem? Ja kas kannatab ka nõnda teha, et annan enda aadressi ja viskaksin klotsi ning telliksid minu postkasti need ära?

            E: Sealsamas ka 3mm valged LED-id, valgusviljakus sama, hinna poolest tuleks isegi tiba odavam. Tea kas reaalselt võivad pisemad vähem võimekad olla, kuna korpuski pisem ja jahtumine ehk tiba kehvem?
            viimati muutis kasutaja otsija; 05 m 2010, 17:06.
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: Ebay-st LED-e

              Oleneb, mis lahendusena sa selle toite kavatsed teha. Mina isiklikult kasutaksin miskit voolu piiravat driverit ja siis paar-kolm vähemalt 1W dioodi jadas.
              Need saatekuludeta asjandused ebays on tihtipeale pärit dealextreme.com, focalprice.com vms lehet ja müüakse siis läbi vahendaja. Vahendaja saab pisukese tulu, et selle turundusega tegeleb. Hind peaks reeglina umbes sama olema, mis otse sarnastelt lehtedelt tellides
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                Vs: Ebay-st LED-e

                Kui sa oled mõnest eesti poest 5mm plastikkorpusega LEDe ostnud, siis need ebay omad on minuarust praktiliselt samasugused. Võibolla vastupidavuselt on kesisemad, ei oska hinnata. Hinnavahe on küll päris huvitav
                Nende LEDidega päris 50W halogeeniga võrreldavat laualampi ehk ei saa, aga midagi nad ikka valgustavad. Vähemalt saad kõvasti tinutamist harjutada.

                Siin kuskil teemas keegi pakkus e-bay vahendusteenust. Kas sa nende käest ei soovi tellida?
                Või kui jutule ei saa, siis ma võin vaadata kas saan PayPalile ühe krediitkaardiga mittesotud aadressi juurde tekitada. e-Bay müüjatel on mingi automaatika ja nad saadavad kauba automaatselt PayPaliga seotud aadressile. Seal võib mingeid konkse olla, pole eriti aadressi muutmisega tegelenud.

                Comment


                  #9
                  Vs: Ebay-st LED-e

                  Reuter ja Ccayser soovitavad siin mõlemad võimsamaid LEDe pruukida, kaeva natuke eBays, vaata kas ei jää midagi odavat ja mõistliku silma. Saab äkki natuke asisema laualambi

                  Edit: Huvitav kas selline 5W asi annaks parema valgusviljakuse kui peotäis odavaid LEDe?

                  Kvaliteedilt näeb muidugi paras porr välja
                  viimati muutis kasutaja vanavares; 05 m 2010, 17:48.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ebay-st LED-e

                    Kuna korteris on stabiilne võrgupinge, siis toiteks kasutaksin dioodisilda ja kondet. Tegin kiirelt ka plaadi valmis, kuusnurka istus sisse 91 LED-i. Dioodi pingelanguks kuldse keskmise 3,2V ja seega 290V peale jääb pinge. Mõtlesin LM317 voolupiirajana alalisvoolu ahelasse vahele pista ning enne dioodisilda ka mingi 500 oomise takisti, et pinge veel tiba langeks ja konde laadimisel voolutõuge mu olemasolevale hästi pisikesele dioodisillale liiga ei teeks. Peale silda lüüdil 320V, lm317 seedib kuni 40V, seega pinge palju tõusta ei tohiks, muidu võib pahandus majas olla, samas ega ta siin ei kõigu ka, pingepiigid samuti liiga ei tohiks eriti teha, kui konde peale silda ja enne silda üsna suure takistusega takisti ees.

                    Ja LED-ide koha pealt, uurisin tiba veel sealset olukorda ja silma jäi ka midagi sellist , need peaksid ehk tiba eredamad olema. Ja nagu mulle tundub, siis seal postikulu kui sellist ei küsitagi jah? Otsin ehk selle tellimise teenuse teema ülesse ja vaatab sealtkaudu seda tellimist siis.
                    otsija

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ebay-st LED-e

                      Esmalt postitatud vanavares poolt Vaata postitust
                      Reuter ja Ccayser soovitavad siin mõlemad võimsamaid LEDe pruukida, kaeva natuke eBays, vaata kas ei jää midagi odavat ja mõistliku silma. Saab äkki natuke asisema laualambi

                      Edit: Huvitav kas selline 5W asi annaks parema valgusviljakuse kui peotäis odavaid LEDe?

                      Kvaliteedilt näeb muidugi paras porr välja
                      Ei tea, mul on muidu kaks 3W powerLEDi ja midagi hämmastavat sealt siiski välja ei kiirgu. Neid powerLEDe on igavene jama tavalise lambi soklisse ka nikerdada, tahavad jahutust ja toiteplokki. Selles suhtes on pisikestega hea et saab sobiva pingeni jadamisi ühendades üsna labaselt võrku ühendada.
                      otsija

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ebay-st LED-e

                        Võin aidata tellida.
                        Ise tellisin http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT ja sama asja, aga sinist, mõlemat 2 pakki, nüüd 11 päeva möödas ja arvan, et homme jõuab ka minuni. Oleks UK ebayst pidanud sajase paki hoopis tellima... Lähevad muidu LED kuubikule need.

                        Bid-imistega pole eriti mõtet jamada, et otsi hindu ikka Buy it now järgi.

                        Peaks ka ühe korraliku LED valgusti omale tegema, aga selleks juba valged LED-d siis vaja tellida..

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ebay-st LED-e

                          Aga tellib siis peab veel silmi lahti hoidma ja mõne asise 100se paki välja otsima. Tartu saaksin millalgi pakile järgi ka tulla ehk, samas peaks ise üritama midagi tellima hakata, mingeid pisitellimusi mööda ilma teiste kaudu teha lasta suht jama tegelikult.
                          otsija

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ebay-st LED-e

                            Ise on muidugi kõige parem. Aga kui tahad tellida, lisa mind msn-i (mul vist profiilis kirjas) või saada PS.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ebay-st LED-e

                              Parem oleks soe valge. Mul on laelamp tehtud nendest odavatest aga palju kasutada ei saa sest külm valge toon on silmale nagu natuke võõras ja väsitab. Õuevalgus on mul ka nende odavate oranzidega tehtud ja põleb pidevalt nii ööd kui päevad järjest juba kolmandat aastat.

                              Comment

                              Working...
                              X