Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Netipulk.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Netipulk.

    Kas annaks netipulgale midagi juurde kiiruse vms. osas power usb kaabliga ühendamine..
    Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

    #2
    Vs: Netipulk.

    Kes võ misasi on see "power usb kaabel"?

    Comment


      #3
      Vs: Netipulk.

      Click image for larger version

Name:	687949f.jpg
Views:	1
Size:	55,1 KB
ID:	865459Power USB teeb põhimõtteliselt kahest USBst ühe. Suurendab toite võimsust ja vähendab kaabli kadusid.
      viimati muutis kasutaja Nrgy; 31 m 2010, 18:14.
      Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

      Comment


        #4
        Vs: Netipulk.

        Sellega saad tarbijale lihtsalt rohkem voolu anda, kuna pulk tarbib ikka niipalju kui tal vaja olenemata sellest, palju port välja annab (kas siis üksi või kahe peale kokku) siis ei muutu mitte midagi.

        Comment


          #5
          Vs: Netipulk.

          Mina küll pole aru saanud, et see kiirusele midagi juurde annaks. Kui sealt võrgust midagi ei tule, siis ei tule rohkemat kahega ka midagi. Vahepeal proovisin kahega, vahet midagi. Nüüd põhiliselt ühega. Allalaadimine katkeb ikka vahel ära, mis põhjuseks on, kas võrgust tingitud või arvutist, ei oska öelda. Vahel võib terve päeva kütta, ei juhtu midagi, teinekord kolm-neli korda katkeb ära.

          Comment


            #6
            Vs: Netipulk.

            Netipulga kasutusjuhendis oli kirjas,et ei tohi ühendada üle 40 cm kaablit. Pidi lausa arvutile ja pulgale ohtlik olema. Järgmine punkt ongi power USB kaablist kus ütleb, et siis saab pulk piisava voolu kätte. Et siis võib pikemat juhet kasutada ka kui on 40 cm? Seda pole mainitud. Kas parem toide ei paranda andmete kiirust? Teine põhjus miks läbi kaabli soovitati panna oli see, et saab paremat levi otsida ja pulga äramurdumise ohtu pole.
            Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

            Comment


              #7
              Vs: Netipulk.

              Neid netipulki on ka mitmeid mudeleid ja võib olla sellepärast konkreetsel pulgal ka selline juhis. Mul käibel oleval pulgal (Tele2 logoga) Huawei E220 on kaabli pikkuseks ligi meeter ja kahe otsaga. Seda pulka ei saagi ilma kaablita arvuti järgi ühendada. Algul sai hangitud E220 Sonera oma (oli mingi viga ja ei saanud tööle), sellel oli umbes 20cm jupp juhet ja veel umbes meetrine pikendusjuhe ühe otsaga. Pika juhtmega on vist see probleem, et hakkavad häired toite kaudu sisse tulema. Ma kahjuks ei oska linki anda, aga tean, et on netis juhend häirefiltri tegemiseks. Mäletamise järgi koosnes see toite +/- vahel üks suuremahtuvusega elektrolüüt, üks väiksemahtuvusega elektrolüüt (tantaal vist) ja keraamiline konde. Seda ma kahjuks täpselt ei mäleta, miinuse ja data vahel oli ka väikese mahtuvusega keraamiline konde või mitte. See filter oli karbis ja karp pulga pool otsas. Sellisel juhul võis juhe vist isegi kuni viis meetrit pikk olla.

              Comment


                #8
                Vs: Netipulk.

                Esmalt postitatud Nrgy poolt Vaata postitust
                [ATTACH=CONFIG]2930[/ATTACH]Power USB teeb põhimõtteliselt kahest USBst ühe. Suurendab toite võimsust ja vähendab kaabli kadusid.
                No pildil näidatud lahendus küll kaabli kadusid ei vähenda! Ka ei suurene netikiirus sellest kui toitepinge suureneb näiteks +0,1V. USB2 normeeritud kiirus on 480Mb/s - kas leidub meil mõni teenusepakkuja kes pakuks kasvõi 48Mb/s õhust?
                Kui pulk soovib pordist imeda max 500mA asemel hoopis 580mA siis mõnede läpakate korral võib küll näidatud juhtmest olla kasu, kui läpakas nimelt väga täpselt limiteerib pordi võimalikku koormust. Sellega asi ka piirdub.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Netipulk.

                  Nii, et kiirusele see kaasa ei aita. Juhendist tuli umbes nii välja, et power kaabel hoiab pulga töö stabiilsemana, kui kahest pesast toidet saab. Tuleb ikkagi järgi proovida. Asi selles, et võrk kõigub kirjade järgi 3g ja 3,5G vahel kiirused 1.5-2.5 Mb/s. Sellest pole küll probleemi aga ehk saab 3,5G stabiilselt kätte. Polnudki plaanis saada 480Mb/s vaid see 2Mb/s stabiilselt jooksma kui see õhu kaudu just reaalne on. See 3G ja 3,5G võrgu vahel pendeldamine võtab seda üldist kiirust kindlasti maha.
                  Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Netipulk.

                    Tasub tegeleda tõsiselt antennimajandusega, mitte uskuda marketoloogiat. Vaid nii saad konkreetses kohas tulemuse.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Netipulk.

                      Huvitav, mul oli ka juhendis kirjas et ei soovitata pikka kaablit kasutada (mingi a-linki plönn, tuli elisa mintiga kaasa), ripub praegu kolmemeetrise soolika küljes ja probleeme on täpselt sama palju kui lühikese kaabli otsas, aga ajab asja ära kuidagi. Päris lahe on, kui aegajalt otsustab võrk andmete edastamise katkestada paariks minutiks. Arvuti üritab paaniliselt ühendust võtta, saates väikeseid pakette, aga vastu ei tule midagi...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Netipulk.

                        Kodulehe kommentaaridest ei saanudki aru mis vahe on HSDPA-l ja HSPA-l.
                        Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Netipulk.

                          Kuna wifi pulk ampsab USBist korralikult voolu hakkab pikema kaabli korral pingelang rolli mängima. Kuna tavaliselt on usbi pikendused tetud mingist eri väikse ristlõikega juhtmetest on oht reaalne. Seda muidugi stabiilsuse näol, ei saa ühendust, kiiruse anomaaliad jne. Endal istub netipulk edukalt 15m CAT5e kaabli otsas, toite saab pulk läbi LM7805 mis juhtmeotsas asub, teiseltpoolt sõõdan +12v sisse.
                          Wtf?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Netipulk.

                            Esmalt postitatud Nrgy poolt Vaata postitust
                            Kodulehe kommentaaridest ei saanudki aru mis vahe on HSDPA-l ja HSPA-l.
                            Wikipedias peaks kirjas olema, miski WCDMA imeloom on ka olemas muidu

                            Kiirus oleneb muidugi ka levist ja võrgu koormatusest, ära seda unusta. Mulle tuletas lepingu sõlmimise ajal see onkel ka seda korduvalt meelde.
                            See kõikumine on täiesti loomulik. Näiteks õismäel saan ma kätte maksimaalselt 1.5Mbit, samas kui teises kodus, kus tugijaam paistab aknast, olen välja pumbanud maksimumkiirusi. Seda küll öösel, kui võrgu koormus on minimaalne.

                            Kuna wifi pulk ampsab USBist korralikult voolu hakkab pikema kaabli korral pingelang rolli mängima. Kuna tavaliselt on usbi pikendused tetud mingist eri väikse ristlõikega juhtmetest on oht reaalne.
                            Kah tõsi, sain hiinast odavalt paarimeetrise saba, katkes pidevalt ja netti ära ei ühendanudki. Siis läksin Euronicsisse, ostsin 80 krooni eest miski hama kaabli, kolmemeetrine, päris jäme teine. Paki peal veel kirjas et lisavarjestusega, mida võib ka uskuda. Julgen soovitada, kui on pikendust vaja.
                            On olemas ka aktiivpikendused, kus vahepeal on mingit sorti võimendi. Suurema kauguse puhul tasub seda kaaluda või siis tõesti- CAT5 ja eraldi toide.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Netipulk.

                              Kuidas selle Cat5 ja eraldi toitega siis asi käib? Huvitab just Cat 5 osa.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X