Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

    Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
    Nüüd on mul olemas Šassii lampvõimendile http://img264.imageshack.us/img264/4176/sasii.jpg ja raamat H.Pedusaar Raadiopraktika.
    No selle sassiiga läheb veel paar päeva aega..., aga minu esimene soovitus oleks selline: võta lamptehnika alamfoorum ette ja tööta see täielikult läbi koos viidetega ja tee märkmeid ka. Selleks kulub paari nädala jagu õhtuid kindlasti. Seejärel alusta mõne SE võimendiga. Pööra tähelepanu hr. Manakovile. Kui seda teed, siis tead juba kindlasti, mis on SE ja kes on Manakov. Ja endatehtud lampvõimu ei saa lihtsalt kokku panna, see tuleb ehitada. Jõudu !
    viimati muutis kasutaja mikumaku; 14 m 2010, 20:09.

    Comment


      #32
      Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

      No selle
      Ei saa pihta ?


      Eks see tuleb mul veel üks pikem ettevõtmine.
      Mingi aeg saan kasti täie lampe ka.Ei tea veel kas raadio või telekalampid.

      Comment


        #33
        Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

        Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
        Ei saa pihta ?


        Eks see tuleb mul veel üks pikem ettevõtmine.
        Mingi aeg saan kasti täie lampe ka.Ei tea veel kas raadio või telekalampid.

        Vaata, võimendi tegemiseks on eriti head need telekalampid! Kui juba nii palju asju on ja kindel teadmine, et vaat seda ma tahan, siis on mõtet asjaga alustada
        ..Ega siin midagi keerulist pole ja pole ka teadmisi vaja, ega mõtet mingit erialast raamatut lugeda. See ettevõtmine on nagu tite tegu, pimedast peast teki all, põlvede vahel teeb ära ja isegi tööriistu pole vaja, ära ikka teeb, eriti siis kui tütarlaps aitab. Igal juhul valmis saab! Kui tõsiselt, siis algteadmisi on kindlasti tarvis!
        viimati muutis kasutaja humax; 15 m 2010, 07:31.

        Comment


          #34
          Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

          Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
          Pööra tähelepanu hr. Manakovile. Kui seda teed, siis tead juba kindlasti, mis on SE ja kes on Manakov. Ja endatehtud lampvõimu ei saa lihtsalt kokku panna, see tuleb ehitada. Jõudu !
          Manakovi näide on hea soovitus algajale. Paraku seal olevad trafod on viimasel ajal üsna haruldasteks hakanud muutuma, nende leidmine võtab aega aga samas suured 7? seeria vene värvitelerid kui kusagil romulas silma jäävad siis...võimalik.

          Suvalistest lampidest võimendit ei ehita kah, prooida võib ja kui tööle hakkab siis järelikult saadud kogemus on kasuks tulnud.
          Ise ma soovitaks pigem mõnd kõrvaklapivõimu algatuseks, siin oli üks asjalik teema vahepeal. Maaalune ka ehk räägib sellest, tal olid ka kunagi ühest pildid mis oli valmis teinud, lahe nägi välja ka ja mis peamine - töötas! Kahjuks see foto24.ee läks hingusele ja pilte enam ei näe . Skeeme siin foorumis olnud küll.
          Klapivõimu juures on hea see, et kulutused ei lähe kohe taevasse, saab üsna tagasihoidlikult alustada.
          -superradical-

          Comment


            #35
            Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

            Suvalistest lampidest võimendit ei ehita kah
            Kui need lambid kätte saan eks , siis ole näha missugused sobivad.

            Comment


              #36
              Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

              Viskan ka oma (krooniaja) 5-sendise: muhe Jud Barber, kes on tegelenud helitehnika loomisega aastakümneid, võtab kogu selle tranistor-versus-lamp sahkamise kokku elegantselt, tsiteerin: To put it simply, tubes have a sonic signature that mimics acoustic music and transistors do not. Maakeeles: lambid järgivad akustilisel teel loodud muusika helikujundit, transistorid seda ei tee. Pisut pikemalt selgitab ta oma kogemuspõhist nägemust, mida ka filosoofiaks võib nimetella, oma kodulehel rubriigis Why Tubes?. Isiklikult nõustun tema seisukohtadega. Algusaegadel (sellest on tänaseks ehk nii aastat 20 tagasi) koostasin ka mina võimendeid inseneri nägemusega. Tänaseks olen "arenenud" selleni, et otsustan seadme headuse üle ainult kuulmise abiga.

              Mis aga puutub algajale sobivaks lampvõimendiks, siis tõepoolest ei saa üle ega ümber lugupeetud Anatoli Manakovi loomingulisest lähenemisest "vanarauale". Minu arvates algajale kõige paremini sobib variant, kus ei pea kohe trafosid kerima hakkama, ega suure raha eest neid ka kokku ostma. Samuti on oluline, et esimene võimendi häält suudaks toota ka odavamate ja tuimemate kõlaritega. Lampvõimendi võimsuse vatid on täpselt niisama olulised, kui igasuguse muu võimendi vatid! Tuima (ja reeglina odavama) kõlariga on võhma vaja. Kui võimendi heli meenutab lärmi, siis pole asi liigses võimsuses, vaid milleski muus, mingis moonutuses, mida helitrakt toodab. Suurevõimsuslik puhas heli ei tundu kurdistavana, vaid meeldivana isegi selliste nivoode juures, mis kuulmist hakkavad juba hävitama.

              Aga see algajale sobiv "televiisori lampitest" skeem ja pilte prototüübist on näha näiteks siin. Kulutasin aega selle kokkujootmiseks umbes ühe pühapäevase päeva. Tegin selle aparaadi ainult selleks, et tõestada, et selline lahendus toimib. Algne skeem ja seletus leidub siit.
              Asja järgimisele asudes tuleb loomulikult eeldada, et mingi eelnev kogemus elektroonika koostamisel on ikka olemas. Ja teema võiks juba tasapisi ümber kolida sinna kus selle koht.
              viimati muutis kasutaja GU50; 14 m 2010, 23:33.
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                #37
                Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                Jah.Kui mul juba piisavalt asju ja teadmisi koos , teen Lamptehnika foorumisse teema.
                Hetkel on peaaegu olemas sasii ja kodus 700 vatine trafo , mis on vaja ümber mähkida.


                Märgiks ka ära - Minu venekeele oskus on tsut tsut

                Comment


                  #38
                  Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                  Kui teadmisi on siis julgeks küsida, milleks on vaja 700 W trafot ja milline on see skeem, mida koostama hakatakse, et seda peab sellise võimsusega trafot kasutades toiteploki tegama? Ma eeldan, et toiteks läheb, aga mine tea, äkki saab sest väljundtrafo? Pole ju öeldud selle 700W trafo kasutusala? Minu loogika järgi käib asi teisiti. Kõige pealt valitakse skeem, siis arvutatakse toiteks vajaminev võimsus ja siis valitakse sobiva trafo südamik ja alles siis hakatakse kerimisele mõtlema, loomulikult peab ka eelnevalt teadma millisd koormused ja pinged on vajalikud ja millistele mähistele need jagunevad, jaa alles siis hakkame kerimisele mõtlema. Kuna siin fooruis on valdavalt teadmine, et kõik asjad kõlbavad kõigeks siis võid ka võimsama kui 700W trafo võtta ja sealt ära kasutada max 50W. Maitse asi!

                  Comment


                    #39
                    Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                    Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                    Hetkel on peaaegu olemas sasii ja kodus 700 vatine trafo , mis on vaja ümber mähkida.
                    Pressin peale oma arvamust: see ei ole hea algus lampvõimendi tegemiseks.

                    Märgiks ka ära - Minu venekeele oskus on tsut tsut
                    Selline kummaline tööriist on leiutatud, nagu Google Translator.
                    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                      Google Translator.
                      Väga ohtlik tööriist. Näide : Nii ei tohi teha,tõlgib näiteks nii teha.Ja kui ma nüüd nii teengi kuidas ei tohi teha ?



                      Pressin peale oma arvamust: see ei ole hea algus lampvõimendi tegemiseks.
                      Ma väga ei kiirustagi ehitamisega . Hakkan alles infot koguma.
                      viimati muutis kasutaja plaaster; 15 m 2010, 10:01.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                        Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
                        Minu loogika järgi käib asi teisiti. Kõige pealt valitakse skeem, siis arvutatakse toiteks vajaminev võimsus ja siis valitakse sobiva trafo südamik ja alles siis hakatakse kerimisele mõtlema, loomulikult peab ka eelnevalt teadma millisd koormused ja pinged on vajalikud ja millistele mähistele need jagunevad, jaa alles siis hakkame kerimisele mõtlema. Kuna siin fooruis on valdavalt teadmine, et kõik asjad kõlbavad kõigeks siis võid ka võimsama kui 700W trafo võtta ja sealt ära kasutada max 50W. Maitse asi!
                        Kuldsed sõnad, aga pärit proffessionaalilt. Algajale on vahel aga tähtis mõistliku aja jooksul saavutada mingisugunegi pisutki töötav tulemus, enne kui tegemise isu üle läheb. GU-50 viidatud ja valmistehtud riist kõlbab selleks tõesti hästi ja tema pildid sellest on nagu avatud aabits. Loe hoolega seda aabitsat, lase kellelgi ka see venekeelne artikkel ära tõlkida, siis hangi üks vana 700-seeria värvikas ja üks vana 61cm diagonaaliga mustvalge telekas ja trafod ning enamus muid juppe ongi olemas. Jõudu!

                        Comment


                          #42
                          Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                          Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                          Väga ohtlik tööriist. Näide : Nii ei tohi teha,tõlgib näiteks nii teha.Ja kui ma nüüd nii teengi kuidas ei tohi teha ?
                          Selleks, et asjast aru saada on vaja arendada oma ajusid ja siis saab hakkama küll! Aga nüüd konkreetselt. loe läbi see jutt!



                          Vaata seda pilti!


                          первая-с фиксированным, вторая–с автоматическим
                          Leia need detalilid ja pane asi kokku!
                          Блок питания





                          See kõik eeldab seda, et algteadmised on olemas, oskad vahet teha lampidel takistitel ja kondensaatoritel, oskad testrit kasutada ja on olemas minimaalsel tasemel tööriistad. Kui algteadmisi pole, siis pole meil mõtet siin aega raiskama hakata, et kõike õpetada ja veel tingimusel, kui ise õppida ei taha, või pole võimeline. See on otse öeldud ja kõlab karmilt, sest ega siin läbi lillede ütlemisest aru ei saada. Ühte ma ütlen veel, et tahtmine pole tervisele kahjulik ja saamine on hoopis teine asi ja mees peab ise asjal taga olema. Lugemine ja õppimisoskus tuleb asjale kasuks ja kõike foorumi taustal ära ei tee. Teemat uurida ja tööd tuleb palju teha ja seda kõike on siin foorumis peensusteni nämmutatud. Loe lambifoorumit! Kõik see mis siin eelnevalt on välja pakutud on ka seal detailselt avaldatud.

                          Edu ettevõtmises!

                          PS. See mille ma välja pakkusin on oma teostuselt algajale kõige reaalsem variant. Seda sellepärast et kõiki neid detalile on võimalik hankida prügimäelt ja maksumuselt minimaalne. Ainult tegutsemise vaev. Lampvõimendi ei ole mingi imeasi ja mina olen kõik oma projektid lahendanud koos komplektselt, sobivate valjukate ja vastavate kõlarikastidega ja sellisel juhul on tulemus garanteeritud ja ei saa seda võrrelda transstehnikaga. Heli on hoopis midagi enamt kui juhuslikult kokkuklopsitud tükkidest. Valjukate ja kõlarite teema on teine teema! Iga asi ei kõlba igaks asjaks.
                          viimati muutis kasutaja humax; 15 m 2010, 11:43.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                            Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                            Väga ohtlik tööriist.
                            Lampvõimendite tegemine ei olegi mõtlemisvõimetutele indiviididele.
                            Ma väga ei kiirustagi ehitamisega . Hakkan alles infot koguma.
                            Tubli! Õpi, poiss, asjad enne selgeks, enne kui kuskile pinget peale laskma hakkad. Ja keeli õpi ka, sest see foorum siis koosneb enamasti küsijatest (mitte vastajatest), kellele ei ole võimalik tõlketeenust osutada. Seega tuleb ise endale täitsa iseseisvalt asjad selgeks teha. Võtan nüüd oma 5 sendise sellest teemast välja. Side lõpp, 73!
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                              Ma hetkel materjali pärast ei muretse ültse.Kui tegemiseks läheb , küll ma need komponendid ka välja kaevan.
                              Võimalik tõesti , et see 700 W trafo on liiast (Mõtlesin seda ikka toiteosa jaoks)

                              Ma saan aru - Selleks , et tahta 50 W Võimendi võimsust on vaja vähemalt 100 W trafot.

                              Mul mingisugused algteadmised on olemas.Takistil ja Kondensaatoril jne teen ikka vahet

                              Comment


                                #45
                                Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                                Selle asjaga on tegelt nii, et kui ikka mitte mingisugust arusaama asjade füüsikalisest sisut ei ole, siis on väga raske ise õppida midagi ja kirjandusest aru saada. See ei tähenda muidugi seda, et kui takisti ja konde on selged, et siis skeemijärgi asja kokku ei saa ja tööle. Et asjast aru saada peab ikka pikalt vastava eriala inimestega kokkupuutuma, nägema, küsima, huvi tundma. Sest mis kasu on lugeda raamatust, kui loetust arusaamine on umbes selline, et miski kusagilt mingil põhjusel emiteerub(krt teab mis see tähendab) kuhugile ja siis nagu midagi juhtub aga mis täpselt ja mis asi see emiteerub või miks, jumal seda teab.
                                Condemn the hive.

                                Comment

                                Working...
                                X