Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

    Kuidas saab kindlaks teha kas lamp on veel töökorras? Kas tuleb ikka võimendi kokku panna ja, siis alles proovida ?

    Comment


      #77
      Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

      Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
      Kuidas saab kindlaks teha kas lamp on veel töökorras? Kas tuleb ikka võimendi kokku panna ja, siis alles proovida ?
      Küll see Google on ikka imeline: http://www.instructables.com/id/Quic...ctronic-Tubes/

      Google, muide, leidub aadressilt www.google.ee
      Mõttekas on salvestada see aadress, ehk läheb veel kunagi elus vaja!
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #78
        Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

        Tean jah ,seal tonnide viisi sxxa.
        Ikkagist on ta parim ja mul esileheks valitud.


        Ma olen veidi hädas skeemi valimisega.Mul on 2 S-30 kõlarit ja tahan neile võimendit. Kui need kõlarid sobivad ikka lampvõimendile. ( Miks ei peakski ). Saaksin hakata skeemi lahti mõtlema.

        Ma nüüd ei tea kas see on mõeldav http://www.webmedia.ee/~martinh/elek...a/manakov.html
        viimati muutis kasutaja plaaster; 19 m 2010, 14:06.

        Comment


          #79
          Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

          Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
          See on S30-le eriti hästi mõeldav. Skeem ju minu joonestatud ja testitud. Häälestamine eeldab mõningast elektroonikaseadmete koostamise kogemust ja paari mõõteriista olemasolu - tester ja ostsilloskoop.

          Aga hakatuseks - tee omale selgeks, kuidas töötab raadiolamp. Näiteks triood. Eesti keeles on väga palju head kirjandust sel alal. Kui oled asjadest põhjalikult aru saanud, siis näed asju hoopis teises valguses. Ja enne lambi tööpõhimõtte väga selget arusaamist ei tule sul võimendi koostamine välja kohe mitte kuidagi.

          Paneme siia ritta mõned asja puudutavad, lihtsad aga olulised küsimused, otsi neile (ISESEISVALT!) ammendavad vastused:
          1. mis on termioonline effekt (Edisoni effekt)?
          2. miks peab lambi sees olema vaakum?
          3. mis on lambi katood ja milleks see on vajalik?
          4. mis on lambi võre ja milleks see on vajalik?
          5. mis on lambi anood ja milleks see on vajalik?
          6. mis ja milleks on vajalik lambi küttevool?
          7. mis on lambi anoodvool?
          8. mis on lambi tõus?
          9. mis on lambi võre-eelpinge?
          10. mis on lambi anoodvõimsus?

          Teades neile asjadele vastust, oled juba vähemalt poolel teel.
          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

          Comment


            #80
            Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

            Tester ( Multimeeter ) on mul olemas aga ostsilloskoopi ei ole.

            Ärge nüüd maha lööge aga kas arvutit ei anna ostsilloskoopina kasutada ? Vastava software -iga.

            Hirmus kallid aparaadid on.
            viimati muutis kasutaja plaaster; 19 m 2010, 14:33.

            Comment


              #81
              Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

              Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
              aga kas arvutit ei anna ostsilloskoopina kasutada ? Vastava software -iga.
              Hädapärast annab küll. Oot-oot, mis see hea lehekülg nüüd oligi.... Ahjaa! www.google.ee .... Vastavat hardware-t on ka vaja - juhtmeid helikaardile.

              Hirmus kallid aparaadid on.
              Kui odav see arvuti siis on?

              Edit: ah et mis HÄDApärast? Sest helikaarti jääd mäletama ühekordse saluudi tõttu, kui lased kogemata sellele sisendisse 400V, millised pinged lampvõimendis on tavalised. Aga tavaline ostsilloskoop ei liiguta selle peale nuppugi kõveraks.
              viimati muutis kasutaja GU50; 19 m 2010, 15:17.
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                #82
                Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                Paneme siia ritta mõned asja puudutavad, lihtsad aga olulised küsimused, otsi neile (ISESEISVALT!) ammendavad vastused:
                ...
                Enamusele neist saab vastuse näiteks Aisbergi raamatust "Raadio... See on imelihtne!", lisaks ka muid algteadmisi.
                isegi müügis paistab olevat http://www.osta.ee/15587804

                Comment


                  #83
                  Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                  Edit: ah et mis HÄDApärast? Sest helikaarti jääd mäletama ühekordse saluudi tõttu, kui lased kogemata sellele sisendisse 400V, millised pinged lampvõimendis on tavalised. Aga tavaline ostsilloskoop ei liiguta selle peale nuppugi kõveraks.
                  Arvuti on olemas. Seda osta pole vaja. Külla on vaja ostsilloskoop osta. Seda raha mul pole. Kuid ma võin mõne helikaardi testimiseks osta. Ja ennem ühendamist saan testrit kasutada.

                  Comment


                    #84
                    Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                    Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                    Arvuti on olemas. Seda osta pole vaja. Küll on vaja ostsilloskoop osta. Seda raha mul pole. Kuid ma võin mõne helikaardi testimiseks osta. Ja ennem ühendamist saan testrit kasutada.
                    Hm, hulgi neid kaarte võibolla tõesti katsetuste käigus vaja läheb.
                    Kus ostsilloskoopide hindu vaatasid, et kallid tundusid?
                    Korralik helikaart maksab rohkem kui hea vene oss, kasutatuna. Niisugune vene oss ajab ilusti asja ära, sul ei ole vaja sagedusriba 100MHz-e või GHz-e ja samuti ei ole oluline ka 4 kanalit, ideaalne oleks 2 kanaliga analoogostsilloskoop, ribalaius 10MHz oleks juba piisav algaja jaoks, audio alas saab sellega asjad aetud.
                    Pole mõtet uskuda seda juttu, et need vene ossid ei kõlba millekski, see dentents peaks nüüd siit foorumist olema juba möödunud - tegid nad vanasti oma mõõtmisi ja teevad nad ka tänapäeval, peamine, et töökorras isend oleks, tühi kast muidugi ei näita seda mida peaks

                    Niisugustele tingimustele vastavad seadmed maksavad alates u. 500 eegust, isegi tasuta võibolla saaksid kui otsid ja maad kuulad, selle raha eest jah saab 3 s**a helikaarti millega pole midagi peale hakata .
                    -superradical-

                    Comment


                      #85
                      Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                      Ma vaatasin siit hindasid http://www.oomipood.ee/?t=k_o&otsi=ostsilloskoop üsna eemale tõukavad hinnad.

                      Leitsin ka Elfa kataloogist need aparaadid üles. Kuid ma sealt sobivat küll ei oska valida.
                      https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...koop#toc=19165;

                      Poest ma vist seda ostma ei hakka.
                      viimati muutis kasutaja plaaster; 19 m 2010, 16:04.

                      Comment


                        #86
                        Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                        Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                        Ma vaatasin siit hindasid http://www.oomipood.ee/?t=k_o&otsi=ostsilloskoop üsna eemale tõukavad hinnad.

                        Leitsin ka Elfa kataloogist need aparaadid üles. Kuid ma sealt sobivat küll ei oska valida.
                        https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...koop#toc=19165;
                        Asjata hirmutad end. Siin veel paar huvitavat pakkumist
                        http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=osc...20%2C000&_udhi=
                        ...ning see pole veel sugugi kõik, siin veel paar huvitavat mõõteriista mida kohati (esoteerikud?) kipuvad kasutama:
                        Get the best deals for Spectrum Analyzer at eBay.com. We have a great online selection at the lowest prices with Fast & Free shipping on many items!


                        Millised valikud nüüd rohkem hirmu teevad? Kas oomipoe või selle netikülje omad.
                        aaa - pööra tähelepanu ka sellele, et mõned on juba aastaid kasutuses olnud aga hinnad...

                        Et mitte täielik OT siis veelkord: Sul ei ole vaja ühtki seal loetletud riistadest, piisab vene omast.
                        C1-50, 60 seeriad peaks olema OK, isegi näit. C1-90 , 100 seeriad. Neid saab u. 500 eegusest hinnast alates.
                        C1-94, sellest saaks isegi pildi (et mida otsima peaksid aga ma ei mäleta ta pingeid kas sobiks, samas see kusagil kola all kah praegu :/ ). Igaljuhul sobiv oss pole peaprobleem, katsu enne teadmisi koguda neist soovitatud teostest näiteks, ossi omandamiseks võid ju neid otsida kuldsest börsist, osta.ee või muudest kohtadest kus raadiohuviliste tehnikat liigub. Ka kasutatud elektroonika ja komponentide müüjaid võib pinnida...

                        Nüüd tekkis küll huvitav tsitaat ?????
                        -superradical-

                        Comment


                          #87
                          Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                          Ma nüüd ei tea kas mul avas ikka õige lehekülje, aga sealgi polnud eriti rahakoti kohased hinnad.

                          Küll midagi välja mõtleb kui asi nii kaugel on, et seda aparaati vaja.

                          Comment


                            #88
                            Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                            Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                            Ma nüüd ei tea kas mul avas ikka õige lehekülje, aga sealgi polnud eriti rahakoti kohased hinnad.
                            Mina muide, olen väga laisk inimene. Ja kasutan alati otsingut, et ei peaks rabelema.


                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              #89
                              Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                              No jah. Ma otsisin sõna otsilloskoop järgi ja ei leidnud midagi.

                              Comment


                                #90
                                Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                                Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                                Mina muide, olen väga laisk inimene. Ja kasutan alati otsingut, et ei peaks rabelema.

                                Sama siin
                                Aga nüüd sellest osta.ee -st natukene...
                                Olen siin ise ka seda mõneti haipinud, enam seda ei tee.
                                Avastasin ühe huvitava asja:
                                Nimelt oli üks huvipakkuv ese müügis: http://www.osta.ee/15565273 olin selle eest valmis midagi korrasolu kohta küsimata välja käima 300-350 eeku, kuna endal seal kasutajat ei ole (on infot, et omanikering teenib kasu isikuandmete "töötlemisega" [otsepostitusfirmade värk]) siis palusin osaleda pakkumises ühel teisel inimesel kel kasutaja. Inimene teatas peale oksjoni lõppu, et minu poolt lubatud max. pakkumine pakuti üle, nüüd mis ma aga näen- oksjon on lõppenud üle 2* väiksema pakkumise esitaja kasuks, kuigi ega ka minu poolt pakutu pole teab mis kõrge hind selle eseme eest kuid siiski - tooriku eest ei ole see vähe kah.
                                Suht huvitav reeglistik seal ikka.
                                Üks varasem analoogne kogemus oli veel, pärast pakuti seal sama asja samal lingil, pakkumine algas uuesti otsast - ju müüja leidis, et ikka liiga vähe raha teenib, et proovib uuesti.
                                Ebay-s üks niisugune kogemus, olid tol korral mingid kivid, kui mälu ei peta siis LED segmentiindikaatorite draiverid, terve posu oli neid, algas pakkumine 99sendiga, tegin kohe pakkumise vist 10$ (eestis need klotsid oomipoes 50.-/tk ja üldse haruldased), siis tekkis konkurent, hakkasin siis kehtestatud sammuga võistlema, hind jõudis mingi 30$, siis lõpetasin, kalkuleerisin, et ei ole enam mõtet, et siis ostan parem just vajamineva koguse mitte ei osta varuks. Aga mis, nädal hiljem, sama kaup, sama numbriga uuesti alghinnaga müügis. Seal oli siis veel üks kasutaja tundnud paari pakkumisega huvi, võistlejaks ikka sama nimi nagu minul. Tehinguks ka sel korral ei läinud, 3 korda üldse jälgisin (huvitavad asjad salvestan numbrite järgi ja otsides tulevad uuesti välja), mingi kuu hiljem ehk tuli mailile kiri milles pakuti siis mulle neid kive müüa, hind muidugi kõrgem paar dollarit mida olin valmis maksma, tehinguks ei läinud sest ostukohustust mul enam ei olnud ja ka põhimõtte pärast ei oleks enam selle müüjaga asja ajanud.

                                Seega, seda osta.ee asja ei tasu ka sulakullana võtta.
                                Üldse võiks moded asja korraldada nii, et Elfa foorum ei oleks edaspidi enam osta.ee reklaamikeskkond - ausatest reeglitest on asi kaugel.
                                Kes tahab oma kauba eest võimalikult max. hinda saada siis pöörduks müügisooviga siia, meil ju täitsa olemas vastavad teemad!

                                kuigi OT, mõtteainet siiski!!!
                                -superradical-

                                Comment

                                Working...
                                X