Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

    Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
    Kas pohmell on nii kõva, et pole kusagil viha väljaelada. ....
    Pohmellist on asi kindlasti väga-väga kaugel.
    Mina näiteks käin siin foorumis seepärast et
    tunda heameelt algajate ja nooremate heast
    õppimis- ja arenemisvõimest. Selliseid on ka
    tuju abistada oma teadmiste piires. Kurvaks
    teeb (tõsi küll, jooma ei aja, pohmelli ka ei
    saa siis muidugi tekkida) aga see kui iseseisva
    õppimise võime väga kesine on.

    Omalt poolt soovitan samuti rohkem rõhku
    põhiteadmiste omandamisele pühendada,
    raamatud oleks headeks sõpradeks.
    Raskeks läheb kui tasakaal teooria ja prktika
    vahel liiga ära kaob, ajakulu on siis väga suur...
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

      Kokkupuude lampvõimenditega niipalju, ainult lampe käes hoidnud. Paistab, et lampvõimu on natuke keerulisem ehitada kui mikroskeem võimendit. Raamatus polegi palju teadmisi kirjutatud millest mul abi oleks. Aga uurin edasi.

      Comment


        Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

        Poisid aga praktilised testid superkõrvadele?
        Paneme yhe tegelase 1 tuppa ja teise tuppa tegelase 3 võimendiga. Lamp, trans ja 1Mhz taktiga D-klass.
        Laseme kuulata 1 ja sama lugu 99 korda. 33 korda igast võimust. 2. toas olev tegelane valib teise teadmata segiläbi eri võimendeid.
        1. toas olija peab ytlema milline võimendi käib. Jutt käib siis korralikest võimenditest mitte mingi TDA2050 kakajunnidest.
        Ma ennustan et tulemused on väga huvitavad.
        Kogu teema lambi transi jms ümber on nagu usk. Kristlane või juut vms väljamõeldis. 1 raiub et on aga tõestada ei suuda, oma õigustamiseks toob halva näite vastasest hoolmiatta et tema enda uskumuses on ka selliseid. Tema kuuleb teised ei kuule erinevust.
        Kui liiga palju kahtlaseid hääli hakkavad kuulma pannakse nad aga sellisesse valgesse hoonesse kus paljud kuulevad hääli.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

          Aga on kellelgi võimalus mulle paariks päevaks korralikku lampi kuulata anda-huvi lambi vastu suur aga kuulanud pole veel kordagi.Annad kuradile sõrme..........

          Comment


            Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

            Esmalt postitatud murphy poolt Vaata postitust
            Poisid aga praktilised testid superkõrvadele?
            Postitus oleks pidanud vist minema (ka) teemasse: http://www.elfafoorum.eu/threads/530...226#post393226

            Comment


              Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

              Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
              No ma vaatasin seda skeemi ja seal on ju kaks identset kanalit .
              ...
              Kas tõesti peab iga asjaga nähvama ?
              See lugu paistab nüüd küll sedamoodi, et see laps tapab ennast lampvõimendi tegemise käigus ära. Ja vanemad leivad pärast, et siin foorumis ärgitati. Kõigest sellest tulenevate tagajärgedega.

              Kas tänapäeval mingit noortehnikute ringi vmt. kuskil ei korraldata? Sellist üritist, kus põhitõdedega tegeldaks? No keskkoolitaseme füüsika avitab ka väga palju, eriti kui füüsikapedagoog ei ole lastevaenlane, aga sinnani paistab veel mitu aastat aega olema, kuni kooliprogrammis füssini jõutakse. Siin foorumis ei jõua keegi antud juhul vajalikku olevat teabehulka üles ja lahti kirjutada, eriti kui õpilane ei ilmuta soodumust iseseisvale õppimisele. Mida teha..??
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                Lihtsalt mulle tundus,skeemis on joonestatud 2 kanalit ja kuna väljundi trafo ka kahepolaarne seega järeldasin ,et stereo võimendiga tegu. Kusagil pole märgitud ka kas mono või stereo. Nüüd tean - mono on .

                Stereo jaoks vaja ehitada 2 mono plokki.
                Piisab ühest toite trafost. 4 drosselist ja 2 väljundi trafost.

                Comment


                  Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                  Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                  Lihtsalt mulle tundus,skeemis on joonestatud 2 kanalit ja kuna väljundi trafo ka kahepolaarne seega järeldasin ,et stereo võimendiga tegu. Kusagil pole märgitud ka kas mono või stereo. Nüüd tean - mono on .

                  Stereo jaoks vaja ehitada 2 mono plokki.
                  Piisab ühest toite trafost. 4 drosselist ja 2 väljundi trafost.
                  Ülalkirjutatust järeldan: skeemi lugeda ei osata. Näiteks väljundtrafo ei ole "kahepolaarne". Ilmselge on skeemist, tegemist on Push-Pull lahendusega 1-kanalilise võimendiga. Kodune ülesanne: teha selgeks, mis on Push-Pull (esineb ka PP, vastastakt- jmt) ja Single-End (esineb ka SE). Samuti mis on SRPP, sest see lüli on ka selles skeemis esindatud. Ülesanne: otsi skeemist üles SRPP.

                  Muid tähelepanekuid:
                  1. Monoblokk = 1 komplektne võimendi, koos toiteosaga. Seega ei ole võimalik teha 2 monoblokki ühe toitetrafoga.
                  2. Manakovi PP skeemil ei piisa toiteks ühest TC(A)-270 trafost. Küttevoolusid ja lõppastme anoodvoolusid ei piisa. Järeldused..?
                  Ülesanne: arvuta võimendi skeemile vajalikud kütte- ja anoodtoite voolud. Otsi netist trafo TC(A)-270 andmed ja võrdle neid. Mida järeldad?
                  Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                  Comment


                    Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                    Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                    See lugu paistab nüüd küll sedamoodi, et see laps tapab ennast lampvõimendi tegemise käigus ära. Ja vanemad leivad pärast, et siin foorumis ärgitati. Kõigest sellest tulenevate tagajärgedega.

                    Kas tänapäeval mingit noortehnikute ringi vmt. kuskil ei korraldata? Sellist üritist, kus põhitõdedega tegeldaks? No keskkoolitaseme füüsika avitab ka väga palju, eriti kui füüsikapedagoog ei ole lastevaenlane, aga sinnani paistab veel mitu aastat aega olema, kuni kooliprogrammis füssini jõutakse. Siin foorumis ei jõua keegi antud juhul vajalikku olevat teabehulka üles ja lahti kirjutada, eriti kui õpilane ei ilmuta soodumust iseseisvale õppimisele. Mida teha..??
                    Ohutusele mõtlesin juba eelnevalt ja sellest lähtuvalt, teen tõsised järeldused, antud teemas ja on ka siin tõsiseid probleeme!!!! ja väljaütlemisi, siis sellest lähtuvalt, mina lõpetasin ja ei mingit suunamist ega juhendamist. See tegemine saab ohutult toimuda ainult järelvalve korras, kuid foorum seda ei võimalda, et ohutus tagada. See on minu otsus.
                    viimati muutis kasutaja humax; 21 m 2010, 16:27.

                    Comment


                      Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                      Tänan, et tunnete muret ohutuse pärast !



                      Muid tähelepanekuid:
                      1. Monoblokk = 1 komplektne võimendi, koos toiteosaga. Seega ei ole võimalik teha 2 monoblokki ühe toitetrafoga.
                      2. Manakovi PP skeemil ei piisa toiteks ühest TC(A)-270 trafost. Küttevoolusid ja lõppastme anoodvoolusid ei piisa. Järeldused..?
                      Järelikult on vaja kahte toite trafot.

                      Ülalkirjutatust järeldan: skeemi lugeda ei osata
                      Kui ma siia foorumisse kasutaja tegin. Minu skeemi lugemis oskus oli null. Nüüdseks või vabal öelda kümnepallisüsteemis - neli .
                      viimati muutis kasutaja plaaster; 21 m 2010, 16:26.

                      Comment


                        Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                        Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                        Tänan, et tunnete muret ohutuse pärast !
                        Nii vaadeldavas, kui ka enamuses teistes lampvõimendites kasutatakse toiteks sellise kõrgusega pingeid, mis tekitavad inimkehas letaalse iseloomuga voolusid. See ei ole naljajutt! Kogu eelneva teema põhjal rõhutan - kasutaja "plaaster" peaks selliste seadmete valmistamisel kasutama reaalse konsultandi abi, tagamaks enda ellujäämise. Tema seniste kirjutiste põhjal tekkinud mulje ei vasta isiku teadmistepagasile, kes oleks suuteline eluohtlike pingetega töötavate seadmete käsitlemisel enda turvalisust tagama.
                        Kui keegi tunneb isiklikult kasutajat "plaaster", siis palun võtta temaga ühendust reaalses elus ja edastada talle soovitus lükata lampvõimendite ehitamine edasisse tulevikku, ajaks kui ta on omandanud piisavalt kogemust turvalisemate pingetega töötavate seadmete konstrueerimisel ja koostamisel.
                        Mina lõpetan siinkohal, kuna ei näe võimalikuks ega vajalikuks võtta vastutust kasutajale "plaaster" teemas antud soovituste järgse tegevuse võimalike letaalsete tagajärgede eest.

                        Hea "plaaster" - korja elektrooniku kogemusi, aga tee seda turvalistes ja valvatud oludes, asjatundja käe all, REAALSES ELUS (mitte virtuaalses)! Küllap siis ükspäev jõuad ka lampvõimenditeni. Edu!
                        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                        Comment


                          Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                          Aru saadav, pinged suure. Ega ma, siis ei pea näppima seda kui see vooluall on.
                          Ma päris üksi ka selle ehitamisega ei ole.
                          Mul on tuttav kes oskab väga hästi suurte pingetega ümber käija ja tal on ka vastav kvalifikatsioon . Kuid ma pean ise kogu info ja komponendid leidma. Temagi on inimene kes ei taha algajatega nii väga tegemist teha.
                          Kuid samas ma tahan ka iseseisvalt asju ehitama hakata.

                          Üksinda ma seda kokku ei pane !

                          Kui asi valmis panen ka pildid ülesse.
                          viimati muutis kasutaja plaaster; 21 m 2010, 17:41.

                          Comment


                            Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                            moi.
                            Kui võrrelda sama sageduskaraga võimendeid millel skoobiga väljundil vahet ei tee. Ma neid väitjaid elus näinud palju. Kyll on kullast RCA parema heliga kui nikkel jms. Kallis kõlarikaabel parem kui odav.
                            Reaalseid teste aga ei taheta teha. Ma tahan näha tegelast kes teeb kahel võimul vahet kui väljund skoobi pildis yksteise peal on sama. Skoop siis korralik digi 60-200Mhz. Kui nyyd mõni hakkab rääkima et kuuleb yle selle sageduse helisid siis sry, idioot.
                            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                            Comment


                              Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                              Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                              Kui ma siia foorumisse kasutaja tegin. Minu skeemi lugemis oskus oli null. Nüüdseks või vabal öelda kümnepallisüsteemis - neli .
                              Vabandan otsekohesuse pärast, aga kahtlen sügavalt. Skeemi lugemine ei tähenda tingmärkide tundmist, see tähendab ka asja tööpõhimõtte väljalugemise oskust ja sellel oskusel on palju tasemeid, üldisest kuni üksikasjadeni. Midagi ei ole parata, algtasemel tuleb alustada teooria õppimisest ja jootekolvi on mõtet kätte võtta alles siis, kui tead, mida ja milleks joodad. Seda asjaolu olen enda nahal korduvalt läbi proovinud. Kui vales järjekorras talitad, on tulemuseks tavaliselt tüdimus ja pettumus ebaõnnestumiste pärast.

                              Comment


                                Vs: Lampvõimendi vs Mikroskeem võimendi.

                                Aega on. Mul komponente ka pole veel. Kui väga vaja tuleb keegi appi.

                                Juba 2 mikroskeemi paasil võimendit olen valmis ehitanud. Nüüd lähiajal valmib veel 1.

                                Comment

                                Working...
                                X