Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kimpus lüüdi polaarsusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kimpus lüüdi polaarsusega

    Tere!

    Sattus minu kätte ports venelaste lüüte (uued). Kirjad kenasti peal, et 63 B ja 47 mkf. Segadusse ajab aga see, et just lühema jala juures on miskipärast +.

    Segadus seisnebki selles, et kas võib tõesti olla, et kõnealustel lüütidel hoopiski lühem jalg plussiks või on siiski tõenäolisem, et see + seal lühema juures tähistab miskit muud ? Segane lugu igatahes ja arvamused on teretulnud.
    viimati muutis kasutaja kaurman; 22 m 2010, 00:09.

    #2
    Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

    Lühem jalg on pluss. Vene omadel märgiti tavaliselt pluss ära, osadel, kus jalad läbi plastmassi välja tulevad, on jalgade juures plastmassi peal pluss ja miinus.

    Comment


      #3
      Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

      Vene juppidel olidki paljud asjad vastupidi. Dioodil näiteks võib triip hoopis anoodi tähistada (küll mitte alati). Tähtis on ikka kestal olev markeering, mitte jalgade pikkus.
      Iseasi, et palju nende mahtuvusest säilinud on. Tasuks enne kasutamist üle mõõta või hädapärast kasvõi analoogtestriga osuti "väljalöögi" abil lääne lüüdiga võrrelda. Muidu ei saa aru, miks asi ei tööta või teeb seda kummaliselt.
      Harjutamine teeb harjutajaks.

      Comment


        #4
        Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

        Vene lüütidel on alati pluss tähistatud, jalgade pikkus ei loe midagi, olen näinud mõlemat pidi neid pikkusi. Kasutada kõlbavad tüübid K50-35 ja K50-24, kõik ülejäänu on praht. Kaasajal toodetakse sealmaal muidugi igasuguse välimuse ja tähistustega asju, peaaegu nagu hiinaski...

        Comment


          #5
          Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

          47mkf 63V ongi K50-35 + lühemal jalal
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #6
            Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

            Ega vanematel "vene" elektrolüütkondensaatoritel viikude pikkuseid vaadata tasugi, kasutuselolnutel nagunii juba ka kärbitud. Ikka kuhugi korpusele on polaarsus märgitud või vahetult väljaviigu juurde. Pigem oleks mõistlik mahtuvuse olemasolus veenduda. Järjest enam võib kohata vanadel mahtuvuse suurt kaotust, mis tihti muutunud pea olematuks, ilmselt aastatega ära kuivanud. Kindlam on uusi kasutada.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

              Tere!

              Tänud vastajaile. Targem ja lüüdid plaadil.

              Ega nad mul kasutatud polegi. Lihtsalt vene toodang, aga mitte see, mis nõukaaegsest tehnikast vastu vaatab. Mis seisus nad on, selgub muidugi õige pea, kui aparaadi tööle saan

              K

              Comment


                #8
                Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

                Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust
                .... Mis seisus nad on, selgub muidugi õige pea, kui aparaadi tööle saan

                K
                Eespool Padasonic juhatas, kuidas võinuks eelnevalt mahtuvuse säilumist kontrollida, kaua seisnutel on see ilmselt vähenenud.
                Aga - katse on ka põnev, siiski pole mõtet vähenenud mahtuvuse tõttu pauku oodata...
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

                  Pauku ei oodanudki

                  Mõõtma ei hakanud, kuna mul ainult digitaalne multimeeter ja minu arusaamist mööda sellega see takistuse hindamise trikk lüütide puhul läbi ei lähe. Vähemalt mulje on siinsete materjalide põhjal selline jäänud.

                  Mahtuvuse kohta ei annaks tavalise multimeetriga vist nii ehk teisiti miskit kosta?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

                    Mõnesaja eeguga saab testri mis näitab mahtuvusi kuni mõnikümmend uF, Fluke testrid, u. 2000.- kandis näitavad ka juba 10 000uF või rohkem .
                    -superradical-

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

                      Aga ESR?
                      Kolakoguja

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

                        Võtad 200k takisti ja ühendad selle 47uF kondega paralleeli. Ajakonstant on 9,4 sekundit. Testri paned samuti sinna paralleeli ja mõõdad pinget. Siis ühendad sinna veel toitebloki ja laed kondeka ära. Siis ühendad toite lahti. 9,4 sekundiga peab pinge kukkuma 2,7 korda, kui on tõepoolest 47uF.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kimpus lüüdi polaarsusega

                          Selge

                          Meetodeid on küll, nagu ma aru saan. Eks ma katsu tulevikus tarvitada,

                          Comment

                          Working...
                          X