Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mikroskeemid - miks teevad nii ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

    Mul on tunne, et võimendi lihtsalt "peksab üle", see et.., mingil hetkel täisvõimsus on saavutatud ja sa keerad sealt edasi (täispinge ja vooluamplituut on väljundis olemas ja edasi keerates läheb asi moonutusse).
    Miks heli ei tule... Ma pakun et sobimatud kõlarid sellele võimukomplektile; või on toite silumisega suuri probleeme, või on toites vigane detail (üks diood, vms).
    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

    Comment


      #32
      Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

      Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
      Mul on tunne, et võimendi lihtsalt "peksab üle", see et.., mingil hetkel täisvõimsus on saavutatud ja sa keerad sealt edasi (täispinge ja vooluamplituut on väljundis olemas ja edasi keerates läheb asi moonutusse).

      See ongi sama asi millest ma rääkisin ainult teiste sõnadega ehk toitepinge ei võimalda enamat. Kui näiteks toitepinge lasta madalamaks, siis see effekt avaldub varem (saame väiksema amplituudiga moonutamata signaali väljundisse). Kui pinge suurem siis avaldub see effekt lihtsalt hiljem (saame suurema amplituudiga moonutamata signaali väljundisse ehk suurema võimsuse).

      Comment


        #33
        Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

        Kas LM3886 ühendasid täpselt samade toite otstega, kuhu sa esimeses postituses kõnealuse kivi ühendasid? St Lm3886 on sul samamoodi ühepolaarse toitega 12V ? Või on äkki kahepolaarsega?
        LM3886 oli jah sama toite otsas ( kahepolaarne + - 35 Volti ). Algul oli TDA1519C TC - 80 - 6 trafo taga. Nüüd selle taga millel oli ennem LM3886. Ja mõlema trafoga mängib ühtmoodi. Mõlemad toited on 1 polaarsed ja 12 Volti. Nüüd.

        Miks heli ei tule... Ma pakun et sobimatud kõlarid sellele võimukomplektile; või on toite silumisega suuri probleeme, või on toites vigane detail (üks diood, vms).
        Heli tuleb küll. Vaikselt kuulates on kõik normaalne. Kõvemaks keerates hakkab jah üle peksma. Toite osas on 6900 uF. Usun, et võib trafo võib mängust välja jätta.
        viimati muutis kasutaja plaaster; 13 m 2011, 15:48.

        Comment


          #34
          Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

          Sama toite otsas küll, aga kas pinged olid siis mõlema võimendi puhul samad? Hetkel olen üsna segaduses, jääb arusaamatuks, kas on nii, et LM3886 sa toitsid +/- 35V ja TDA1519C ühepolaarse 12V? Sain ma õigesti aru, paluks sellest kohast täpsemalt.

          Comment


            #35
            Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

            Jah.

            Comment


              #36
              Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

              Sõnatu....

              Comment


                #37
                Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

                Sama toite otsas küll, aga kas pinged olid siis mõlema võimendi puhul samad? Hetkel olen üsna segaduses, jääb arusaamatuks, kas on nii, et LM3886 sa toitsid +/- 35V ja TDA1519C ühepolaarse 12V? Sain ma õigesti aru, paluks sellest kohast täpsemalt.
                Pinged ei olnud mõlemal võimendil samad.
                Lm3886 võimendi taga oli UKU 020 Trafo ja kahepolaarne 35 Volti.
                TDA1519C taga oli TC - 80 - 6 trafo. Ühepolaarne ja 12 Volti. Seejärel panin UKU 020 trafo ühepolaarse ja 12 Volti.

                Comment


                  #38
                  Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

                  Katseta vastusidega.
                  http://hparchive.com/
                  https://worldradiohistory.com/index.htm

                  Comment


                    #39
                    Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

                    Katseta vastusidega.
                    Paneksin suuremad kondekad sisendisse ?

                    Comment


                      #40
                      Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

                      Katseta midagi lugeda
                      Condemn the hive.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

                        Katseta midagi lugeda
                        Pole veel jõudnud kõike lugeda. Kas Lembit Abo raamat aitab ? Kas pealkiri peabki " Vastusidestamine " olema vms ? Või mis nime alla selle kohta kirjutatakse ? Võimalik, et saaksin paremini aru kui keegi räägiks sellest.
                        Lugesin sellist artiklit http://www.rockwitch.com/telepoiss/e...esker).pdf.pdf jääb natuke arusaamatuks. Võibolla on kusagi piltlikult asjale lähenetud.
                        viimati muutis kasutaja plaaster; 13 m 2011, 22:48.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

                          L.Abo-"Raadioseadmete Üksikosad" on integraallülituste teema,
                          L.Abo-"Raadiolülitused" on pikalt võimendusest juttu (punkt 2.2 Vastuside. Lk 62)
                          http://hparchive.com/
                          https://worldradiohistory.com/index.htm

                          Comment


                            #43
                            Vs: Mikroskeemid - miks teevad nii ?

                            See materjal, millele viitasid, on üsna asjalik algajale, kuna seal on paljude mõistete seletusi, Abo raamatutes üldiselt eeldatakse mingisuguseid teadmisi ja siis võib olla alguses raske lugeda. Aga üldiselt on ka seal materjalis keerulised vastused. Näiteks see sama vastuside, et kui on kirjas et vastusideahel (mis see on, millest koosneb?) ühendada kahe võimendi punkti vahele (kuhu, mis punktide vahele täpsemalt siis?) et tagasijuhitav signaal oleks sisendi omaga vastandfaasis (kuidas ja miks mingi signaal läheb vastandfaasi? mis see vastanfaas üldse on?) .Algjalae ilmselt segane. Alustama peaks ehk üldisest elektrotehnikast, mis on takisti, mis on konde, mis on pool, mismoodi neid ühendatakse, arvutatakse, mis nendest teha annab, siis tulevad transistorid ja nende erinevad lülitused ja mis teha saab, siis ehk mõned lihtsamad arvutused kah, siis mingisugused algelised võimendi skeemid ja alles siis ehk on lootust Abo raamatust enamusest aru saada. Ise õppides on raske jah aga kui tekib mingisugune konkreetne küsimus, siis võid alati küsida siit, keegi kindlasti viitsib seletada pikemalt lahti kui raamatus näiteks. Aga see ei tähenda, et keegi viitsiks tervet asja sulle siin selgeks teha või iga lihtsamat asja läbi nämmutada. Kui ise asjast aru saad, siis jääb meelde ja saab selgeks kah.
                            Condemn the hive.

                            Comment

                            Working...
                            X