Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vee abil elekter.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Tuule abil elekter.

    Selle vahega, et ma ei aja taga täpset pinget ja sagedust. Alalise vahelduvaks muundamisel tekivad juba kaod, mis minul olemata jäävad. Väljundpinge tagasisidega täpselt paika ajamisel samuti kasutegur langeb, vähemalt tl494-l, ehk on ka selliseid kive, millel ei ole vahet. Päris paar kW tõesti kisub asi kahtlaseks, selliste võimsustega ei ole mänginud. Samas nii 400-500W täiesti reaalne. Hetkel näiteks sedasi lahendatud tolmuimejale 12V inverter. Lastes tolmuimejale kusagil 80V alalist peale, hakkab asi kenasti nii 200W võimsusel tööle kusagil(kasutasin PC toiteka trafot). Mul on meeletult üle pingutatud tegelikult selle radikaga mis mul hetkel seal jahutuseks on. Hetkevõimsuse juures läheb kusagil käelaba suurune radikas vaevutuntavalt leigeks, sellise võimsuse juures võimalik et ei olekski veel tegelikult radikat vaja, ei ole radikata proovinud, mis temperatuurini FET-id kuumenevad. Samas kannatab sellise võimsusega autost sodi välja imeda küll, igatahes tublisti mõtekam, kui need sigarisüütaja kaudu toidet võtvad tolmuimejad. Millalgi ehk laon sellise muunduri isegi kokku, siis saab täpsemalt mõõta, palju kasuteguri näol välja pigistab.
    otsija

    Comment


      #62
      Vs: Tuule abil elekter.

      Ega sa ei taha väita, et sa oled leidnud mooduse alalisvoolu pinge tõstmiseks 12V -> 300V (kasvõi 400W) ilma, et seda vahepealses etapis vahelduvvooluks ei tehtaks?

      Comment


        #63
        Vs: Tuule abil elekter.

        Eeldasin, et said pildi ette, kui jutust käis läbi PC toiteploki trafo ja FET-id, et kuidas see pinge ikkagi ülesse saadakse. Sageduse all pidasin silmas alalisest 50Hz muundamist, kus väikene kadu. Kui ikka veel pilt ees pole, siis TL494 lülitab FET-e, sealt tsirka 30kHz trafosse, sekundaarilt uuesti alaldamine ja olemas. Ma arvan, et said aru küll kuidas asi käib ja niisama nokid lihtsalt.
        otsija

        Comment


          #64
          Vs: Tuule abil elekter.

          Tahtsin seda öelda, et kui alalisvool väljakaga 50Hz peale lasta, siis seal on kaod väga minimaalsed. Kaod tulevad primaarahelast (12V) kus voolud väga suured.

          Comment


            #65
            Vs: Tuule abil elekter.

            Mul FET-e, mille takistus 6,8 milliOhm, kui neid nüüd paralleelida ka, siis nendelt ei hajuks kuigi palju võimsust ka suure voolu juures. Ei ole kW taga ajanud, seega ei tea kuidas reaalselt see kasutegur olema saaks. Üks kütja selliste voolude juures saaks kindlasti olema ka trafo. Aga ei hakka enam teoretiseerima, see ei vii kuhugile. Kui millalgi tahtmine peale tuleb ja autoaku toitelt kohvile vett keedan, küll siis annan märku.
            otsija

            Comment


              #66
              Vs: Tuule abil elekter.

              Kui kanal avaneb ning sulgub siis on see takistus lühikest aega kõvasti suurem ning sinna tekivad märgatavad kaod.

              Comment


                #67
                Vs: Tuule abil elekter.

                Pulseeruvat alalisvoolu (näiteks alaldatud siinus) saab 12 V tõsta ka otse 300 V kanti, nimeks on kordisti. Asi on kinni definitsioonis. Aga sel meetodil on liiga palju puudusi, klassika on ikka hakkimisega transistoride abil.

                Comment


                  #68
                  Vs: Tuule abil elekter.

                  Autogenekast peaks ju suht siinus tulema otse mähiste pealt, kuidas oleks seda otse trafoga üles ajada?
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #69
                    Vs: Tuule abil elekter.

                    Isegi kui ei ole päris siinus, siis pärast pingetõstetrafost väljumist on ta seda kindlasti. Ainuke häda et genekas on kolmefaasiline. Saab panna ühe kolmefaasilise või kolm identset ühefaasilist trafot. Aga edasi tuleks ju neid faase ka võrdselt koormata, muidu jälle kasutegur kukub.

                    Comment


                      #70
                      Vs: Tuule abil elekter.

                      Nii saab kindlasti:
                      1. Tõstad eespool kirjeldatud trafodega pinge ülesse, alaldad 3f sildalaldiga ära.
                      2. Kasutad mootor-generaatorit - 3f 12V (või ka DC koos sildaladiga) ajavad ringi 1f AC mootorit

                      Comment


                        #71
                        Vs: Tuule abil elekter.

                        Sealt genest tuleb heal juhul 50Hz, seega 3x300W tavalised trafod - päris palju vaske ning korralik hind poest ostes. Selle hinna eest saaks kommetrs muunduri juba mis teeb täpselt seda mis vaja.

                        Comment


                          #72
                          Vs: Tuule abil elekter.

                          Esmalt postitatud kalvis poolt Vaata postitust
                          2. Kasutad mootor-generaatorit - 3f 12V (või ka DC koos sildaladiga) ajavad ringi 1f AC mootorit
                          See oleks päris huvitav lahendus. Vesiratas ajab genekat ringi, sealt veame juhtme mootorisse mis ajab ringi teist mootorit et voolu saada.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            #73
                            Vs: Tuule abil elekter.

                            Kui kohe veeratta genekas õigete mähistega (või ülekandega) varustada, saaksid kohe ca 50 Hz ja 230 V või 400 V kätte.
                            Nippe on veelgi, mähised järjest (enam vähem sama lahendus kui pingekordistil), samale võllile samatüübilisi mootoreid mitu jne, võib olla saad ergutusega teha ühteist, kuid iga meetod nõuab mootori tundmist ja/või tehniliste võimaluste kättesaamist

                            (Muide, olen näinud 12 V akulaadijat, mis seisnes vastupidi tavaline asünkroonmootor ajas 12 V DC mootorit ringi)
                            Tüüpelektrimootor pole midagi muud kui pöörlev trafo, kui võll ära fikseerida, saad trafo.

                            Comment

                            Working...
                            X