Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Võimalik, et viimase paari aasta jooksul on midagi selles vallas muutunud kuid varem, vähemalt 2007a sai niimoodi lõigatud, et laserikiirega KUUMUTATI klaasipinda ja laserikiirega ülekäidud kohale pihustati peene nirena vesi... Laser kuumutas klaasi ja veega kiirelt jahutades tekkis klaasile laserikiire kohalt mõra ...
Seega, võid uurida aga... olgu eelpool kirjapandu teadmiseks.
piltidel on lcd-lt kiled eemaldatud...
ainult läbi kilede pildistades saab "filtri efekti"
"Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge.Lord Rayleigh (John William Strutt)
Mul on miski imelik ekraan sel juhul, üks polariseeriv kile tuli tõesti maha, teine polarisaator on vist klaasile kuidagi peale sadestatud või mina ka ei tea kuidas tehtud, eraldi kilet seal ei paista enam olevat. Vaid kaks klaasi. Mul on kahtlane tunne et justnimelt vedelkristall annabki seda värviefekti. Teen lähipäevil pildid ka.
Kas vedelkristall jääb veel ühtlaselt kahe klaasi vahele, kui pisut äär murda. Ise olen telefoni ekraanilt musta plekki püüdnud välja ajada, kuid liigub vai ühest kohast teise. Eriti, kui äärest veel õhk ligi pääseb. Isiklikult kahtlen, et pind ühtlaselt läbipaistvaks jääb.
vedelkristall ei anna mingit värvieffekt, vedelkristall keerab nurka 90 kraadi või 0 kraadi, sõltuvalt pinge olemasolust.
Nagu aru saan otsite seda värvimaski(piltidel punased rohelised sinised triibud). See asub üldjuhul tagumisel klaasil.
Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Mäletan aega kui tehti LAZ- tüüpi bussidele esiklaase IKARUS-e klaasidest. Kasutati kõige tavalisemat rulliga klaasinuga. šablooni järgi lõigati mõlemalt poolt klaasi, koputati mõra mööda lõikejoont nii, nagu klaasi lõikamisel ikka. Ära murda ei saanud- kile vahel. Oli valmistatud spetsiaalne šabloon küttekehaga, pandi klaasile, soendas vahekilet venimiseni ja lõgati läbi. Nii sai lõigata kolmekihilist autoklaasi.
Sellist kahekihilist klaasi peaks edukalt saama lõigata klaasinoaga, lõigates mõlemalt poolt, koputades lõikekohal, tekib mõra ja nii jätkata. Kitsast riba, ca 1,5cm, on raske ära loigata! Teemantiga nuga ei soovita kasutada- eeldab meistri kätt! Poes müüdavad rullnoad lõikavad hästi. Proovivõimalus ka , pane veega klaasitükid omavahel kokku ja proovi lõigata.
Või leia töökoda, kus lõigatakse tellija mõõtude järgi peegeliklaasi. Seal ei peaks olema probleemi.
Veel võimalus: kaks elektriga kuumutatavat traati (el. pliidi lahtine spiraal näit.), teha rakis, klaas eelnevalt jahutada, rakisesse ja vool taha.
Vanad tegijad on öelnud nii: ei saa lõigata klaasi, mis pinges (sisepinge) ja vana (olnud akna ees)!
Edu!
Mida sa ajad, tule ma annan sulle selle eesti ehituspoe rullnoa kätte ja lõika LCD klaasi. Kirvega saab ka paremini lõigata. Tänapäeva teemantnoaga paned toe kõrvale ja sirrr õiges mõõdus asi ja lõika kasvõi 5mm laiusi ribasid.
Oled sa yltse proovinud 0,5 või 1mm klaasile selle kettaga kallale minna? Selleks et need noad klaasile mingitki jälge teeks pead loomamoodi peale vajutama. Ja kui jälje saad siis on järgmine juba krõks ja tykid taga.
Oli vaja klaase lõigata, just ekraani klaase. Erinevaid eestist saadaolevaid kettaid sai katsetatud, kõik sama mõtetu saast. Hangiti kuskilt kaugelt maalt teemant ja esimese korraga õnnestus.
Ja nende traatidega on nii et kui klaas on liiga õhuke (mida on uuemad LCD klaasid) ei saa lõigata, halvimal juhul sulab klaasist läbi. Kuumutamise peale hakkab vedelkristall keema ja LCD pudeneb tykkideks.
Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment