Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

    Tahaks targemate käest nõu küsida.
    Majja on paigutatud liikumisandurid DG75 (http://www.varavalve.ee/shop/juhtmeg...umisandur-dg75).
    Sügisel oli esimene valehäire ja nüüd mõni nädal tagasi teine. Täpselt üks ja sama andur on selle genereerinud. Majas ühtegi suurt looma/inimest pole liikunud, sissetungi märke ei ole ja "jälgi" pole põrandalt ka avastanud, mis sissetungijat tuvastada aitaks.

    Ainukesed ühised jooned mõlema häire korral on tuuline ilm ja sama anduri häire. Esimesel valehäirel oli sügisene ilm, temperatuur võis olla mõni kraad üle nulli, kuid oli tuuline. Teisel valehäirel oli temperatuur juba kõvasti alla nulli (-10 ringis) ning samuti oli tuuline.

    Maja ei ole õhutihe, st et kui väljas on tugev tuul, võib ka mõni nagis rippuv riideese või akna ees olev kardin liikuda. Maja ei ole ka loomadele täiesti suletud. Katuseräästa vahelt pääsevad sisse pisemad linnud-loomad. Ise näinud seal sees liikumas-lendamas pääsukesi, tihaseid, nahkhiiri, põlluhiiri, oravaid ja naabri kassi Kas mõni neist võib anduri häiresse viia?
    Kuidas andur suhtub tuules liikuvasse kardinasse?
    Kuidas mõjutab anduri tööd ümbritsev temperatuur? Nagu juba targemad järeldavad, pole tegemist talviseks eluks kõlbliku majaga, mistõttu sisetemperatuur on ligilähedane välistemperatuuriga ja seinad pakuvad ainult mõningast kaitset tuule eest.

    Kas oskab mõni targem kommenteerida, millele täpsemalt see andur reageerib ja kuidas toimib reklaamitud "40kg eluka" tuvastamine?

    Minul on esialgu ideed otsas.
    Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

    #2
    Vs: Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

    Valehäirete kohta hetkel ei oska ütelda midagi asjalikku. Võiks proovida reguleerida tundlikkust - selleks tõmmake jumper 1 ja 2 välja. Samuti tuleks kontrollida juhtmete ja takistite ühendusi anduris (klemmikruvid kergelt ülepingutada ning takisti ja juhtmeotsad ülesikutada )

    Comment


      #3
      Vs: Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

      Esmalt postitatud Andy00 poolt Vaata postitust
      ....
      Maja ei ole ka loomadele täiesti suletud. Katuseräästa vahelt pääsevad sisse pisemad linnud-loomad. Ise näinud seal sees liikumas-lendamas pääsukesi, tihaseid, nahkhiiri, põlluhiiri, oravaid ja naabri kassi Kas mõni neist võib anduri häiresse viia?
      ....
      Võib-olla on valvesüsteemi liikumisandurid valehäirete võimalikkuse mõttes veidi paremini ehitatud (tundlikkuse reguleerimine vms.), kui valgustite liikumisandurid, kuid minu räästa all paiknev (väravale suunatud) andur tunneb küll kõiki naabrite hulkuvaid kasse. Ilmselt siis ka linde, kui mõni lähedale satub. On olnud paar "valehäiret" (valgus süttinud) ka ümbrusest märksa erineva temperatuuriga sademetest (kuna andur on siiski õues). Esimese hooga ei saanudki põhjusest aru... Reklaam eluka kilogrammide kohta (millisele andur reageerib) võiks olla seotud mingi distantsiga, lähemal tunneb (vähemasti küll "tavaline"!) ka väiksemaid loomi.

      Seesoleva PIR-sensori (passiivse infrapunase tundlik) kristall nimelt tajub soojuskiirguse tugevuse muutust. Et see soojust kiirgava objekti liikumisele reageeriks, täiendatakse süsteemi optikaga - enamasti mitu Fresneli läätse, vahel on ka pisikesi peegleid lisatud. Nii jõuab inimese (looma, linnu) liikumisest kristallile muutliku tugevusega soojuskiirgus ja edasise eest hoolitseb elektroonikaskeem... Mis lisapõhimõtteid võiks olla rakendatud, et oleks "digitaalne loomakindel" ja eriti veel "kuni 40 kg", ei oska kommenteerida, ehk mõni asjatundjam täiendab.
      viimati muutis kasutaja fre; 02 m 2011, 01:47.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Vs: Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

        Loomakindlal on kaks andurit ühes kestas, aga kui nahkhiir lähedalt mööda lendab, reageerib. Linnule vähem, sest lind on pealt jahedam, suled on hea isolaator (ükskord proovisin lainepapiga end varjata ja PIR alguses ei reageerinud). Samuti ei tohiks kardin mõjutada, kui temperatuur sama on.

        Kuidas toitepingega on? Liiga madala toitega, nt tühjeneva patareiga läheb ka häiresse.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          #5
          Vs: Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

          Selle anduri kohta konkreetselt ei oska miskit öelda aga naabri prose andur hakkas ka tugeva tuulega mängima. See muidugi õues, algul arvasin ka, et mõni elukas aga kuna ta tormise ilmaga suht tihti prose põlema pani, veendusin, et ükski elusolend läheduses ei viibinud.

          Comment


            #6
            Vs: Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

            [
            ei ole õhutihe, st et kui väljas on tugev tuul, võib ka mõni nagis rippuv riideese või akna ees olev kardin liikuda. Maja ei ole ka loomadele täiesti suletud. Katuseräästa vahelt pääsevad sisse pisemad linnud-loomad. Ise näinud seal sees liikumas-lendamas pääsukesi, tihaseid, nahkhiiri, põlluhiiri, oravaid ja naabri kassi Kas mõni neist võib anduri häiresse viia?
            E]
            Minul on see igasügisene probleem ja nimelt väiksed põllu hiired, kes märja ja niiske ilmaga hoonesse kipuvad ja seda esimeste külmade ilmadega.Toas on ka mesilane põhjustanud häire. Suvel, eriti suve teisel poolel tekib probleem vaablastega, kes panevad prosed õues põlema, ja kui juba tuli põlema läheb on terve parv neid kohal. Siis pole muud lahendust kui toide maha ja rahu majas, muidu plõksivad prosed hommikuni välja ja alles valgus kustutab.

            Comment


              #7
              Vs: Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

              Võid üle kontrollida ka, et andur oleks ikka korralikult kinnitatud. Kui ta seinas loksub võib ka tamper lüliti alarmi põhjustada.

              Kui seinas tugevalt kinni, tundub nahkhiir või lind kõige tõenäolisem.

              Comment


                #8
                Vs: Liikumisanduri (DG75) valehäire. Aga millest?

                Suur tänu kõigile kaasamõtlejatele.
                Anduri "logisemist" seinas ma ei kahtlustaks. Tamperi alarm oleks logis sel juhul kirjas. Toiteprobleemi ei tohiks olla, kuna andur on veetud juhtmega ja toiteprobleemid oleksid jällegi logis kirjas.

                Paigaldaja jutust sain ma aru, et nn loomakndlus saavutatakse kahe kiirega ja võrreldakse häire tekitanud objekti kõrgust. Ehk siis kui üks kiir annab häiret, kontrollitakse kas ka teine kiir saab häire. Miinuseks on sel juhul anduri uimasus, võrreldes tavalise ühe kiirega anduriga.
                Nahkhiir või orav tundub kõige tõenäolisem lahendus. Nahkhiire tiivad on suhteliselt laiad ja soodsate olude korral (andurile lähedal) võib ta sattuda mõlema kiire vaatevälja. Orava teooria tundub tõenäoline, kuna see on ainukene andur, mille vaateväljas (ja suhteliselt lähedal) on kaks posti. Kui näiteks orav ronib mööda ühte neist üles, siis võib ka tema jääda mõlema kiire vaatevälja.

                Seega ilmselt ainukene võimalus on anduri tundlikkust vähendada ja/või maja loomakindlamaks muuta
                Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

                Comment

                Working...
                X