Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

külmkapp ei toimi õieti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    külmkapp ei toimi õieti

    Mure siis selline ,et Samsungi külmkapp RL26dca ei anna õieti külma.Sügavkülmas on ainult väike külm ja tavakapis pole üldse jahedust.Kas viga võib olla termoregulaatoris?On seda võimalik kontrollida,ilma uut paigaldamata?

    #2
    Vs: külmkapp ei toimi õieti

    Kui mootor regulaarselt välja lülitatakse, siis on temperatuuriregulaatori viga kui mootor töötab pidevalt, siis on ilmselt freoon väljas.

    Comment


      #3
      Vs: külmkapp ei toimi õieti

      mingi andur võib nöökida.näiteks koguneb kondensaat kuhugi.
      kapp tuleb tühjaks teha.korralikult pesta ja kuivatada ja siis ööpäevaks praokil uksega tuulduma jätta.
      siis tühjalt käima ja vaadata,mis välja tuli

      Comment


        #4
        Vs: külmkapp ei toimi õieti

        tundub,et freoon väljas.kompressor uhab pidevalt,kostub mulinat.elektroonika viga ei paista olevat.suht uus kapp ainult 4 a vana.???

        Comment


          #5
          Vs: külmkapp ei toimi õieti

          Esmalt postitatud millimiks poolt Vaata postitust
          suht uus kapp ainult 4 a vana.???
          Kui see peaks lohutama, siis mul juhtus sama asi 3 aastat vana Bekoga

          Comment


            #6
            Vs: külmkapp ei toimi õieti

            Tänapäeva kappides pidigi häbiväärselt vähe seda va ainet (vaevalt, et enam freoon?) olema. Teisisõnu, niipalju kui ma aru olen saanud, siis uute kappidega tihti just nii lähebki. Vanakooli aparatuuris kasutati vist midagi tsipa teistsugust, täpselt ei mäleta, mis lugu sellega oli, aga igatahes need pidada oluliselt kauem tiksuma ja ka omal taoline kogemus olemas.

            Comment


              #7
              Vs: külmkapp ei toimi õieti

              Küsimus suurele ringile. Kui omanik ütles, et 'kostub mulinat' siis mis seda häält seal õieti teeb kui eeldada, et kõik vehkat teinud? Ei tunne küll kappide hingeelu teps mitte, aga lihtsalt uudishimutsen

              Comment


                #8
                Vs: külmkapp ei toimi õieti

                Mulin peaks olema siis, kui gaas koos õliga teeb aurustis ja kondensaatoris ringvoolu. Endal on RL33 kapp ja sealt kostub vahel ka mulinat. Kui kapp töötab, siis lähevad külmiku küljed soojaks, sest sinna on paigutatud kondensaatorid. Vaata varasemaid postitusi. Mässasin paar aastat tagasi analoogse probleemiga. Sügavkülma osa tuleb seest tühjaks teha, katted maha ja siis avaneb kogu pilt. Ventilaator, liikuv klapp, aurusti ise koos küttekehaga. Ise saad teha ainult elektrilisi mõõtmisi. Gaas R600a, mis toimib külmakandjana on tegelikult puhas butaan-gaas (tulemasina täitegaas). Sovitan kõigepealt kapp täielikult ülesse sulatada. Vaadata, et äravooluavad oleksid puhtad. Jamad algavad üldiselt sealt.
                päike, õhk ja ...

                Comment


                  #9
                  Vs: külmkapp ei toimi õieti

                  Tere!
                  Mul sama probleem. Samsungi külmik (mark: FL28FBSI) nagu läheb teatud aja tagant hetkeks tööle, aga külmik seest soe ja alumine osa ehk sügavkülma ei osa ei külmeta ka enam. Võtan soovitusi kuulda ja sulatan kõigepealt üles ja kui see ka ei aita, siis prügimäele.

                  Comment


                    #10
                    Vs: külmkapp ei toimi õieti

                    Ära selle prügimäele viimisega kiirusta veel....

                    Vaata teist postitust teemas. Kui sul kompressor pidevalt ei huuga, siis on ehk lootust, et näiteks andur ajab segast ja annab inimliku hinna eest remontida.

                    Teisalt muidugi võiks arvata, et kapi erinevad osad eraldi anduritega...
                    viimati muutis kasutaja kaurman; 14 m 2011, 12:09.

                    Comment


                      #11
                      Vs: külmkapp ei toimi õieti

                      See regulaarselt hetkeks tööle minemine võib tähendada ka seda, et mootori ergutusmähis või käivitusrelee on katki. Seda muidugi juhul kui see töötamise hetk on tõesti vaid hetk, mõned sekundid sellist imelikku undamist.

                      Comment


                        #12
                        Vs: külmkapp ei toimi õieti

                        Kas külmik on paberite järgi jäävaba või tavaline?
                        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                        Comment


                          #13
                          Vs: külmkapp ei toimi õieti

                          Arvatavasti on mu külmikul sarnane viga, kuid mul nöögib tavakülm (viskab nöökides veateadet d5). Samsungi esindusse e-posti veakirjeldusele vastati, et nad ei saa vastata, sest ma pean kas telefoni teel helistama või saatma ingliskeelsena. Telefoni keegi vastu ei võtnud ja ingliskeelsest kordusküsimusele pole vastatud.
                          Netis kaevasin siis on need anduri rikked Samsungi külmikutel tüüpviga. Samsung kasutab elektroonseid andureid ja need lähevad rikki. Kuna mul ikkagi külmetab ja tavaosas vaid temperatuur kõigub tugevalt siis veel pole prügimäele viinud. Aga õppetunniks ostaksin järgmise ikkagi kõige lihtsama kontakttermostaadiga lihtlabase külmiku, nende remont ei võrdu uue külmiku hinnaga ja on nii prostalt lihtsad, et katki ka vaevalt lähevad.

                          Comment

                          Working...
                          X