küsimus siis selline,et kui ma lasen traati alalisvoolu vahelduva asemel kas siis amprid muutuvad kuskile poole? Suuremaks või vähemaks või ei loe see üldse mis vool taati jookseb ?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
nikroom traat ja kas ac või dc
Collapse
X
-
Vs: nikroom traat ja kas ac või dc
Mismoodi? Normaalne ampermeeter näitab mõlemi voolu puhul sama, seega traati soojaksajav energia on sama. Alalise puhul on see pidevalt ühtlane, vahelduva puhul aga vänderdab nullist kuni maksimumini, aga et 100 korda sekundis, siis traadi soojusinertsi tõttu seda ei märka.
Comment
-
Vs: nikroom traat ja kas ac või dc
Kui traat on sirge siis vahet pole. Kui see pooliks või spiraaliks keerata, ilmneb vahelduvvoolu jaoks ka induktiivtakistus. Praktilistes olukordades on see erinevus siiski arvuliselt tühine, sest kes ikka spiraali nii suure keerdude arvuga teeks ja südamikku sel "poolil" ka enamasti ei ole.
Comment
-
Vs: nikroom traat ja kas ac või dc
Kui nüüd kuskil mööda panen, parandage terviseks.
Aga mina tooksin näiteks kõrvale selle, mis tuleb meil seinakontaktist. Ametlikult on see 230V. See on pinge efektiivväärtus. Reaalselt läheb pinge kuni 325 Voldini. Kui nüüd võtta ette Ohmi seadus, siis leiame, et pinge kasvades ka vool kasvab. Seega on ka voolul (mõõdetakse Amprites) efektiivväärtus. Ja samamoodi nagu pingel, on see madalam kui (ehk ei eksi nüüd terminiga) amplituudväärtus.
Seega, vool on tõesti teatud ajahetkel suurem vahelduvvoolu korral (pinge graafik on siinus, seega sama ka voolu puhul), aga samamoodi teatud ajahetkel ka väiksem. Efektiivväärtused on samad.
Joonisel on katkendliku joonega märgitud vahelduvvool, sama vahelduvvool alaldatuna (aga silumata) on märgitud pideva joonega (lisatud ainult selleks, et ei peaks tooma mängu voolu muutumise suunda) ja punase joonega on märgitud alalisvool. Horisontaalteljel aeg, vertikaalteljel vool, ehk illustreerib teksti.viimati muutis kasutaja denry12; 02 m 2011, 14:30.
Comment
-
Vs: nikroom traat ja kas ac või dc
Nojah, me võime ju arutleda siin ka kõikvõimaliku kujuga ja täiteteguriga impulsspingete kasutamise üle ja sageduse mõju üle ja erinevad modulatsiooniliigid on ka veel kõik läbi võtmata aga teemaalgataja rakenduses teeb tööd ja muutub soojuseks tõesti efektiivväärtus, mis matemaatilises mõttes alalisvoolul on võrdne amplituudväärtusega ja kõigil teistel signaalidel-vooludel on ka alati olemas ja arvutatav-mõõdetav. Kusjuures tööd teeb siin juriidilises mõttes ikkagi vool, mitte pinge.
Comment
-
Vs: nikroom traat ja kas ac või dc
Esmalt postitatud x7Mark poolt Vaata postitustAga alalisvoolu peab ju kuidagi saama. Ja vaevalt, et muundamine 100% kasuteguriga on.
Aga muidu, alaldite kasutegurid on nii head, et vaid dioodide päripingelanguga tuleb arvestada.
Kasuteguri protsendist alaldite puhul tavaliselt ei räägitagi, muundurite puhul aga küll.Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
Vs: nikroom traat ja kas ac või dc
Kui nüüd teravaks ajada, siis muundurite puhul on vahel alaldusdioodide kadu suurim kadu üldse, sest nendel tekib päripingelang. 5V 10A muunduri väljundi puhul on dioodi kadu märgatav, samas kui 50V 1A on see väheoluline ja 500V 100mA puhul juba üsna tühine. Kõikide eelnevate puhul ju võimsus sama.
Traadi puhul muidugi toida sellega, mis olemas on, muundada pole mõtet
Comment
Comment