Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arulage nutiradikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: arulage nutiradikas

    Esmalt postitatud murphy poolt Vaata postitust
    Ma ise oleks kyll happy kui kõigil elektroonilistel asjadel oleks wireless modbus vms kyljes et saaks juhtida. Confid ära ja töötab. Näiteks laevalgustid.
    Lähed siis öösel uimase peaga kempsu, tahad tuld põlema panna, ei saa. Tarkvara on vahepeal lolliks läinud, mingi e.m.p. vms. Pead hakkama confima. Või toimetad pimedas. Siis tahad vett peale tõmmata, aga ei saa. Selgub et loputuskast ka sama moodbussi ori. Oleks ikka pidanud kohe confima. Aga häda oli liiga suur. Nüüd haiseb.
    Aga kui meil on tegemist tavakodanikuga, mitte elektroonikuga, peab hommikul kutsuma spetsialisti ja maksma.
    Maksma selle rahaga, millel on tegelik väärtus, sest see on oma tööga teenitud (enamasti). Suurem osa maailma rahast ju seda ei ole.
    Järeldus, mida siit teha, on väga lihtne- järjekindel tehnoloogia pealesurumine, enamasti lausa hüpnoosi võtteid kasutades, inimestele nende elu "mugavamaks" tegemise ettekäändel, on sisuliselt inimeste paljaksröövimine.
    Kes ja miks seda teeb, väljub selle foorumi temaatikast ja jääb igale lugejale koduseks ülesandeks.

    Comment


      #17
      Vs: Arulage nutiradikas

      (eesti)Maapeale tagasi tulles - juba lihtsa kaablijupi ja lambi paigalduse mahamüümine eraisikule, koos kõigi riigimaksudega on keeruline. Rääkimata siis mingitest IHC lahendustest või üle neti programmeeritavast laualambist.
      -

      Comment


        #18
        Vs: arulage nutiradikas

        moi, aga ikkagi su pakutu?
        OSX inimees ei pea koju tulema, remote. Võrk katab ju tervet maailma, vähemalt seni kuni ACTA asju kinni ei keera.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #19
          Vs: arulage nutiradikas

          Vaevalt ma kõik häid olemasolevaid isegi tean.
          Aga selline päeva otsa paberite uurimine ja katsetamine, et Modbusist normaalses formaadis andmed kätte saada pole normaalne.

          Comment


            #20
            Vs: arulage nutiradikas

            Siis sa tegid midagi valesti kui selleks päev kulus. Eeldan et sul oli olemasolevad seadmed ja vaja numbrid toksida ainult. Tegid ise lib-i või kasutasid modbus kodukal olevat koodi? Vb oli asi ka õppimis kurvis. Uue asja õppimine võtab ikka aega, aru saada mida mingi number teeb jms.
            Ma tegin siin ise raua CNC jaoks. Slave koodi sain muidugi kasutajalt andreie, vajas veidi modimist aga tööle hakkas. Andmed registritest tulid pmst esimese korraga. Kuigi koodis oli paar näpukat aga muidu töötas viisakalt.
            Ma ei kasutanud CRC, kasutasin timeout ja binari reziimi. Tõsi teisi ASCII jms asju pole katsetanud, eriti neid mis käivad üle etherneti jms. Vb seal jh asi keeruline. Mul oli lihtne RS485.
            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

            Comment


              #21
              Vs: arulage nutiradikas

              Asi on selles, et eri modbus asjad on nii erinevad, alates registrite suurusest kuni bittide-baitide järjekorrani, kunagi ei tea põhjalikult uurimata kuidas konkreetesele pulgale vaja läheneda.

              Comment


                #22
                Vs: arulage nutiradikas

                Nuti-kodutehnika kooslus;
                Kui globaalsemalt mõelda, võiks vahel ka täitsa lõbvs tulevikus olla. Võtad mõned progejad punti ja teed linnapargis stiilipeo, stiilis nagu sellel videol:

                Amazing to see everyone still enjoying this one! My new album ANALOG is out now, stream it here: https://found.ee/analogWatch full LSR/CITY V2 set here: http...
                Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                Comment


                  #23
                  Vs: arulage nutiradikas

                  mukumaku, tarkvara ei lähe lolliks, asi teeb täpselt mis talle öeldud, see kui programeerija koba on nimg lisaks ka laisk ja ei viitsi kõiki asju yle testida on programeerija viga juba.
                  Muide see kartus et sisse häkitakse vms keegi pahatahtlik midagi teeb on samuti progejate kysimus. See et tänapäeval ikka siit sealt tuleb neid uudiseid et sisse häkitud on põhjustatud wannabe progejatest kas siis paberitega või ilma, lammbaid leidub.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #24
                    Vs: arulage nutiradikas

                    Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                    nuti-kodutehnika kooslus;
                    kui globaalsemalt mõelda, võiks vahel ka täitsa lõbvs tulevikus olla. Võtad mõned progejad punti ja teed linnapargis stiilipeo, stiilis nagu sellel videol:

                    http://www.youtube.com/watch?v=0dfz1...eature=related
                    like
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment


                      #25
                      Vs: arulage nutiradikas

                      Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
                      Lähed siis öösel uimase peaga kempsu,tahad tuld põlema panna, ei saa...
                      ...võtad ettenägelikult öökapilt kaasa haaratud kämblaraali ning üritad silmi punnitades ja ägisedes ruttu meelde tuletada, mida seal konfima pidi. Või käiks hoopis tarkvaravahetus/EEPROMi ülekirjutamine kiiremini...
                      Esmalt postitatud murphy poolt Vaata postitust
                      ...tarkvara ei lähe lolliks...
                      ...lihtsalt Flashis/EEPROMis kustub mõni bait. Näiteks "imeliku" voolujõnksu peale. Hõljub näiteks võrgupinge mõnda aega 0-400V vahel. Meil aasta alguses hõljus mõned tunnid sedasi, kuni elektrikud vastu hommikut lõpuks õigest alajaamast vea üles leidsid.
                      Või siis väsib +5/3,3V toites lüüt - üks suur süüdlane, miks ma pean jälle hakkama uut programmaatorit tegema, sest vanad ei oska enam uute prosedega/SPI Flashidega suhelda ja ma ei viitsi enam romudest prosesid otsida, kui saaks tarkvara üle kirjutada ilma proset maha jootmata.

                      Samas, mis ma siin vingun - see ju mu leib. Peaaegu iga nädal tuleb mõni selline riistapuu, mis tahab arvutiga reanimeerimist. Programmaatorita remondimehe elu on tänapäeval kurb. Vähemalt iga kahe aasta tagant tuleb rauda uuendada.
                      Harjutamine teeb harjutajaks.

                      Comment


                        #26
                        Vs: arulage nutiradikas

                        kõigele sellele IT alasele arutelule: härrad Thales, Gilbert, Franklin, Gavlani, Tesla, Ohm, Lenzi jne pugitsaksid kõhud kõveras naerda. Nii tuline arutelu millegi üle, mida on nii lihtne kaotada...lausa lülitit kasutades

                        aga jah, see IT sulandamine kodutehnikasse on jälle ehe näide nn "planned obselecense" vallas. Lisame igale asjale miski "juhtiva" aju. See teeb asjad säästlikumaks, kiiremaks...paremaks. Kuid unustatakse mainida, et veaprotsent kasvab siis eksponentsiaalselt, vastavalt lülituskordadele. Au ja kiitus remondimeestele, kes selles segasummasuvilas peavad ringi opereerima.

                        Natukene nalja kah: olles 12 tundi tööl olnud, paluti mul ühte Canon Pixma MP160 printerit uurida. Tinditäitmine tehtud, aga printida ei taha. Peale väikest googeldamist sai selgeks, et tuleb printerile "reset" teha. Selle operatsiooni läbiviimine on keerukam, kui nt modbusi konfimine (on ainult näitena toodud). Tuleb kasutada 8 astmelist nuppude vajutamise konfiguratsiooni. Kord üks all hoida, teist vajutada, siis koos hoida, teist 4 korda vajutada...no saate aru küll. Lõppes see uurimine siis tunni ajalise vandumise ja u 10 printimiskatsega. JA tavakasutaja peaks sellega hakkama saama. Eriti veel see neiu, kel 160 lk prakitkaaruandied oli vaja välja printida!
                        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                        Comment


                          #27
                          Vs: arulage nutiradikas

                          Tekkis täna tungiv vajadus oma 10+ aastat vana Philipsi pardel lahti võtta ja sulametalliga kostitada. Oh üllatust, sees mikroskeem TEA1091, kaks 385V elektrolüütkondet,5 dioodi, 5 takistid ja lisaks häirefiltri konde ja kaks induktiivsust. Nüüd vähemalt tean, et äikeseohu korral ei kasuta. Aga piiblis on vist selline tore lause, et kui tarkus läheb suureks, siis tuleb ots.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Arulage nutiradikas

                            Rahu poisid! Ainult rahu! Olgem optimistid! Nii sitt veel ei ole, et sitemaks ei lähe! Läheb! Natuke aega tagasi just viskasin prügikasti ühe lihtsa(?) seinaklotsi, millele oli kontroller sisse sokutatud! Selleks, et saada +12[V]/1,5[A]. Tulebki üks lihtne trafoga klotsike kohandada! Ja töötab kuni ..., igaksjuhuks ei ütle, et igavesti. Trafosid on ka igasuguseid nähtud, aga see on korralik vene raud! !Oh issand Sa näed ja ei mürista!
                            viimati muutis kasutaja rainadov; 18 m 2012, 19:38. Põhjus: täiendus

                            Comment


                              #29
                              Vs: Arulage nutiradikas

                              Kehv disain kui lolliks läheb, lyyte toleks kasutada nii vähe kui võimalik. Üldjuhul pole neid vaja. Ma ei disaini asjadesse prygi nagu pool tänapäeva tehnikat. Toitekaid on erinevaid, tõsi ta on et kvaliteet kaup on raskesti leitav sest kõik prygiga yle uputatud. Tellige hiinast/jaapanist vms asju mis on disainitud kohalike poolt ja mitte sihtides EU või USA turgu. Hoopis erinev kraam sellest mida tundtakse siin "made in china" nime all. Tellige kuni veel saate varsti tuleb ACTA ja siis on kõik, ostate kõik seda saasta mis patenditud prygitootmis masin välja sülitab. Ja kui kvaliteetkaupa vaja siis yle piiri järgi ise.
                              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                              Comment


                                #30
                                Vs: arulage nutiradikas

                                Esmalt postitatud rainadov poolt Vaata postitust
                                Natuke aega tagasi just viskasin prügikasti ühe lihtsa(?) seinaklotsi, millele oli kontroller sisse sokutatud! Selleks, et saada +12[V]/1,5[A]. Tulebki üks lihtne trafoga klotsike kohandada! Ja töötab kuni ...
                                Enamus ongi tänapäeval kontrolleriga. Et remondikindlust saavutada, siis vahel eritellimusel tehtud versioon. Hiljuti pusisin ühe generaatori katsetusega kärvanud Makita laadijaga. Foorumeid sirvides selgus, et keegi oli firmale meili saatnud. Ametlik vastus oli umbes selline, et see on meil allhankena toodetud detail, mille andmete avaldamiseks puuduvad meil õigused. Vaat nii! Kaua võib garantiiaja ületanud asju remontida!
                                Ahjaa, minu teada ei tohi enam trafoga adaptereid sisse tuua. Vanad laojäägid on armulikult lubatud maha müüa. Pidavat teised jõledamalt elektrit raiskama. Ainult impulsstoitekad!

                                Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
                                Tekkis täna tungiv vajadus oma 10+ aastat vana Philipsi pardel lahti võtta ja sulametalliga kostitada. Oh üllatust, sees mikroskeem TEA1091, kaks 385V elektrolüütkondet,5 dioodi, 5 takistid ja lisaks häirefiltri konde ja kaks induktiivsust. Nüüd vähemalt tean, et äikeseohu korral ei kasuta.
                                Noh, see on siis veel lihtne pardel. Umbes 15 aastat tagasi liikus juba selliseidki ca 2 kEEKi maksvaid isendeid, kus mikrokontroller õppis kasutaja habemeajamisharjumusi ja ja siis rehkendas, mitu korda samamoodi saaks veel habet ajada. Tulemus kuvati LCD-displeil. Aku tühjenedes läks number väiksemaks ja laadides suuremaks. Aku vananedes läks rehkendus küll kapitaalselt aia taha. Nii et maailm oli juba siis hukas.
                                Terve see plaat on varuosa. Heal juhul on remondijuhendis skeem ilma ühegi nominaalita. Kui siis aku elektrolüüti välja puristades plaadile pihta saab, või mõni vidin söestub, on väga huvitav tuvastada, mis kirjad seal kunagi peal olid.

                                Esmalt postitatud murphy poolt Vaata postitust
                                Kehv disain kui lolliks läheb, lyytetoleks kasutada nii vähe kui võimalik. Üldjuhul pole neid vaja. Ma ei disainiasjadesse prygi nagu pool tänapäeva tehnikat. Toitekaid on erinevaid, tõsi ta on et kvaliteet kaup on raskesti leitav sest kõik prygiga yle uputatud.
                                Kõik on õige, aga räägi seda hiinlastele. Väga paljud ostavad ju hinda, mitte kaupa.

                                Paar päeva tagasi puhusin hinge sisse aasta ja 2 kuud vanale ATX-toitekale.Natuke vara veel minema visata. Pooled lüüdid olid kohutava ESRiga. Eluiga garantiiaeg + 3 päeva pole enam kaugel.

                                Räägitakse uutest prosedest, millel Flashis nn "salajane sektor", et saaks ligi ainult spetsiaalse firmaprogeriga. Muidu kirjutab mõni firmaga mitteseotud remondimees vigase tarkvara odavalt üle ja firma võib panni lakkuda ning unistada, et aparaat mõne aastaga jäätmekonteinerisse rändab. Helge peaga entusiastid muidugi muugivad osa saladused lahti aga kogu aeg tuleb järjest raskemaid pähkleid peale. Kui need uued huvitavad seadused läbi surutakse, siis selgub ilmselt, et selline tegevus on õudne kuritegu ja kohutav pidur majanduse kasvule.
                                viimati muutis kasutaja Padasonic; 19 m 2012, 04:00.
                                Harjutamine teeb harjutajaks.

                                Comment

                                Working...
                                X