Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Laserdioodi kiirt annab optikaga väga peeneks koondada nii, et ka mitme meetri pealt kiir eriliselt ei muutu. Emiteeriv (kiirgav) allikas on lihtsalt üliväike ja kiirgus on koherentne, ehk siis ainult ühe kindla sagedusega.
LED-i kiirgav pind aga üsna suur. Enamasti mida võimsam LED, seda suurem ka pind.
Siis võiks ju kollase, punase ja sinise laserdioodi kiire kokku ajada ning läätsega laiaks teha. Saab kõrge kasuteguriga valge laser-taskulambi
Võiks
Osa uuemaid projektoreid sarnaselt ongi tehtud.
Kasutataks vist enamasti siniste laserdioodide ja LED-de kombinatsiooni selleks, et saada ka teisi värve. Pole lähemalt siiski uurinud.
Lasedioodi (näteks 1W) tuleb samuti üsna hästi jahutada. Selles mõttes on ta kapriissem, kui LED. Kipub läbi põlema, kui miski ei meeldi.
Taskulamp kujuneks kah päris suureks...
Kunagi 90-ndate keskel kui hakkasid levima laserpointerid, siis sai see laser sealt seest välja kougitud, õhukese teibiga optika tagasi laseri otsa. Edasi liimisin selle balsapuust (u. 8cm) pulga otsa, mille tagumisse otsa läks pastaka vedru. Umbes keskpaigas oli horisontaalselt ja vertikaalselt liimitud kitarrikeele jupid, mis läksid S90 midrange valjuka tolmukuplite külge.
Mäletan, et sai veel fidonetist tõmmatud mingi tarkvara, mille abil sai helikaardi ning stereovõimu läbi nende valjukatega seintele kujutisi joonistada.
Comment