Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Sobimatud seadmed ei pääse Eestisse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Sobimatud seadmed ei pääse Eestisse

    Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
    Low Voltage Directive (2006/95/EC)

    Article 1 states the Directive covers "any equipment designed for use with a voltage rating of between 50 and 1000 V for A.C. and between 75 and 1500 V for D.C, other than the equipment and phenomena listed in Annex II."

    kineskoop ja ostsillograaf on ELis siis keelatud seadmed.
    Kuidas selle gaasi süütajaga on.
    Ja bensiiniauto ju ka üle 1000 V!

    Oi õudust.
    Ei, neile kehtib mingi teine direktiiv, mitte Low Voltage Directive.

    Comment


      #17
      Vs: Sobimatud seadmed ei pääse Eestisse

      Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
      Suure Ringi küsimus on - milleks sellist süsteemi ülal pidada?
      Süsteemi enda pärast.

      Comment


        #18
        Vs: Sobimatud seadmed ei pääse Eestisse

        Ega hiinlased ka rumalad pole ja liigselt vaeva näe. Kui Conformite Europieenne sanktsioneerimata kleepimisest võib pärast mingi jama tulla, siis paneme visuaalselt sarnase logo tähendusega China Export, ega tollitöötaja tea
        http://en.wikipedia.org/wiki/File:Comparison_of_two_used_CE_marks.svg

        Toidan trolle!

        Comment


          #19
          Vs: Sobimatud seadmed ei pääse Eestisse

          Mul siin hetkel laual 3 led pirni, ilusti rohelise põhjaga, CE märgis peal, aga 1gi neist ei tööta enam. Lubatud 10000+ töötundi jäid sama kaugele kui nende pirnide valmistajamaa.
          See tuletab mulle meelde vana nalja, et miks me ei ole siiani saanud kontakti ühegi maavälise tsivilisatsiooniga?
          Põhjus lihtne, igas tsivilisatsioonis tekkib mingil hetkel oma Hiina.
          Mulle tundub, et suures globaliseerumise protsessis ei ole seda lihtsalt enam vaatamata ponnistustele võimalik ohjata.

          Comment


            #20
            Vs: Sobimatud seadmed ei pääse Eestisse

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Ei, neile kehtib mingi teine direktiiv, mitte Low Voltage Directive.
            Paljud testseadmete tootjad, EU märgiga, viitavad spetsifikatsioonis EN 61010, mis on tegelikult ISA 61010-031 (82.02.02) tuletatud, nagu ka kirjakohad ütlevad.
            Ja debiilsust tõestamaks, siis EN 61010 täisversiooni vaatamise eest veebis küsitakse ka raha ja samas ISA 61010 versioone saab lugeda tasuta.
            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

            Comment


              #21
              Vs: Sobimatud seadmed ei pääse Eestisse

              Kõik toodetakse tänapäeval hiinas küsimus on kes tellib. Kui hiinlane teeb endale teeb hästi. Kui tellitakse EU-st ja tahetakse odavat siis tehakse odav. Seega väide et hiina toodab prõgi on vale. EU käseb toota hiinlasel prügi.
              Selle lõunapoolse asjaga on veel huvitav omadus. Sama toode hiinas maksab 1 eur, eestis on see 8 euri. Skeem on lihtne, eestlane tellib makstab tollimaksud transpordi jms. Lisab oma regulaarse hinnalisa 500%.
              Kui turul ringi vaadata siis on täiesti normaalne et eestlane ilma mitte midagi tegematta küsib vahendamise eest ainult 500%. Eriti mis puudutab selliseid väiksemaid asju mis maksavad alla 100 euri. Aga ei piirdu ainult väikestega lihtsalt hinnalisa on veidi väiksem. Sama asi käib isegi EU siseselt. Viimane asi oli 250 versus 60 euri erinevust Eesti versus UK.
              Seega tundub et asjad on kvaliteedilt kehvemaks läinud kuigi maksavad samapalju. Tegelikult on hind ka odavamaks läinud tootmisel ainult et vahendajad kruvitavad tummiselt juurde.
              Tekib küsimus et siis peaks eesti ju rikas olema paraku tuleb meediat jälgida meelespidades märgusõnu hummer, joodik, uhke auto, narkootikumid. Muidugi ei saa ka unustada nende liitlast valistust. Eesmärk neil ühine saada rohkem raha kätte tavainimeselt kes raske tööga leiba teenib.
              Kogu selles seaduste karnevalis ei suuda tava inimene aru saadagi et asi on tegelikult palju odavam. Mõni loll ikka ostab ja siis põletab oma elamise maha või saab surma EU CE jms serdifikaadiga kodumasina puhul.
              Jube tsirkus ikka.
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment


                #22
                Vs: Sobimatud seadmed ei pääse Eestisse

                CE on lihtne märgis, et toode vastab Euroopa standarditele. Vahet pole kas tootja teeb selle märgi vildikaga, kleepsuga või lausa tootesse pressituna. Tegelikult ei peagi märki tootel olema.
                CE märgi pealekandmine tähendab, et tootja peab olema väljastanud minimaalselt allkirjastatud tootjavastutuse deklaratsiooni, see võib olla tavaline paberileht, kus ettevõtte juhatus on allkirjastanud "arvamuse", et toode vastab Euroopa standarditele. Võib olla ka täismäng - tootja on tellinud CE märgi vastutusasutuselt kontrolluuringu, kus siis viimased testivad kõik pähe tulevaid standardeid ja väljastavad juba kraad kangema paberilehe. Deklaratsiooniga võtab tootja muidugi endale vastutuse, et "valetamise" korral peab kahjud hüvitama, kui aga tellib selle asutuselt siis jääb vastutus juba asutusele.
                EL ei luba EL müüa ühtegi "euroopa standarditele" mittevastavat toodet. On see siis toodetud EL-is, Eestis, USA-s või Hiinas.

                Tollil on ühelt poolt lihtne - kui CE on peal siis järelikult toode vastab EL standarditele ja võib maale lubada. Toll paraku ei tea, et märgi mittepuudumine ei tähenda, et kaup ei vasta EL standarditele, st. teda võib tegelikult maale tuua. Hiinas teatakse, et EL toll nõuab mingit müstilist CE märgi kujutist ja õige hiina firma vähemalt kleebib selle. Seega kleebitakse CE märki toodetele, mis ei vasta EL standarditele, õige ärimees teeb mida iganes, et kaup müüdud saaks. Toll jälle kahtlustab, et iga hiinast CE märki omav toode on võltsing ja ei luba maale, jättes CE tõendi hankimise kauba ostja mureks.
                Nii võibki juhtuda mida iganes, mõnes riigis lubatakse maale ja mõnes mitte, kõik sõltub Tolli agarusest ja nende peedistamissoovidest. Alasi ja haamri vahele võivad minna täiesti legaalsed tooted, sest Hiina firma ei tea, ei oska või ei viitsi väljastada paberit CE vastavusdeklaratsiooniks. Aga on ka vastupidi - kõik paberid on korras aga toode sisult ei vasta EL standarditele.

                Comment

                Working...
                X