Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ACS712 & Arduino

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ACS712 & Arduino

    Õhtust, mul on Arduino ja ACS712 20A-ne variant, selle kooslusega ei ole vist võimalik täpsemalt, kui 0,05A mõõta? Kasutasin seda kooslust selle projekti jaoks, seal originaalis ACS715 andur, 715 mõõdab teisiti vähe seda voolutugevust, kui 0A, siis väljundis 0V, ACS712-l 0A korral 2,5V väljundis ja siis kas negatiivne või positiivne voolusuund muudab väljundi pinget vastavalt alla või ülespoole. Ma muutsin veits seal seda koodi ja sain iseenesest toimima täitsa enamvähem asjanduse ja kalibreerisin seal seda numbrite väärtuste muutmisega, häda ainult selles, et kole ebatäpne(0,05A). 20A-ne ACS712 annab 100mV/A, 5A võiks siis ju idee poolest 400mV/A kohta genereerida, aga andmeleht 185mV ainult lubab. Ja koodi muutmise kohapealt ka, et asi mul hetkel sedasi lahendatud selle voolutugevuse arvutamise koha juures outputValue = (((long)avgSAV * 5000 / 1024) - 2490 ) * 1000 / 100; (vaata originaali lingilt). Muidu peaks võimalik olema 100mV/A kohta täpsuseks saada 10mA, aga hetkel tundub reaalne mingi tundlikum sensor muretseda, see 5A variant tundub siiski jama oma 185mV-ga, ehk oskab keegi kuidagi soovitada midagi selles osas.
    otsija

    #2
    Vs: ACS712 & Arduino

    Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
    Õhtust, mul on Arduino ja ACS712 20A-ne variant, selle kooslusega ei ole vist võimalik täpsemalt, kui 0,05A mõõta?
    Kohe nii

    Vaatasin ACS712 datasheet-i, seal oli jutu 5, 20, 30 A versioonist.
    Oli ka paar skeemi (Applik 3). Tõsi, 20 A puhul skeeme polnud aga vahet ju pole.

    ACS712 väljundsignal muutus seal 0-5 V. (max 8V)
    OP võimendajaga suurendati signaali, tagasiside määrab võimenduse ja ka nullikoha.

    Seda võimendatud signaali annab testriga mõõta ja valida sobivad parameetrid.
    Kui see tehtud ja vajalik signaalivahemik aetud 0-5 V vahele
    võib hakata seda Arduino 0-5V analoogsisendisse saatma.
    Sellest vahemikust saadakse ca 0,1% täpsusega (1024 nivood) 10 bitti arv.

    Nüüd jääb leida täpne vastavus amprite ja bittide vahel. Testrinäit ka abiks.
    Ja siis programmi kallale.

    Tegelikult siiski me sellise täpsusklassiga riista ei saa.

    ***

    Kui ma nende Halli andurite ja püsimagnetitega mängisin siis
    sai kahe magneti koosmõjul tööpunkte nihutada.
    Vast ka see andur on välisväljaga "juhitav". Tasuks proovida.

    Comment


      #3
      Vs: ACS712 & Arduino

      Tegelikult vist peaks üldse lihtsam olema miskit 0,1 oomist takki shundina kasutada ja opakaga lihtsalt üles võimendada selle taka pingelang, ma usun, et peaks üsna täpne saama küll, ehk polegi vaja nii spetsiifilist andurit.
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: ACS712 & Arduino

        Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
        Tegelikult vist peaks üldse lihtsam olema miskit 0,1 oomist takki shundina kasutada ja
        opakaga lihtsalt üles võimendada selle taka pingelang
        Jutt oli 20 A mõõtmisest.
        0,1 oomi 20A on 2V.
        2V ja 20 A on 40 W

        Kui kasutada 12 V ahelas (auto, Päikesepaneel)
        siis saame kasutada 200 W ja kütame 40W. Täitsa ilus ju. Või mis arvad?

        Tavatestris on mõõteriist 0,1V (või 0,05 V) ehk 20A ja seega 2W, 1W .

        ACS712 toimub juhtme magnetvälja mõõtmine, takistus ??? oomi.

        Oli mingi mikroskeem mis mõõtis 0,1V 16 bitti, väljund RS232.
        Tegin sellest kunagi PC-le sisendeid. Joonistas ekraanile graafikuid.

        Viimati oli vaja ühel mehel takistusi mõõta.
        On saada kivi 24 bitti, hind mõistlik (20 €?).
        Hiinlane pani karpi - 500€

        Kui huvitab, räägime täpsemalt.
        Kui vajad abi - tean kedagi, kes võib nõu anda.

        Comment


          #5
          Vs: ACS712 & Arduino

          Selle 0,1 oomise takaga üle paari ampri siiki ilmselt ei läheks, eks millalgi kui tuhin peale tuleb, siis katsetan ja proovin, kuidas asi toimima saab opakaga.

          E: katsetasin huvi pärast, suvaline LM258 ja 1000 kordne võimendus ning proovisin 1mV - 1000mV võimendada, ei toiminud. Opakas alates miski paarist kolmest mV-st ülespoole hakkab kuidagi võimendusega tegelema, sellest allapoole ei reageeri. Seega lootus kasutada miski 1-10 millioomist shunti ja opakaga üles võimendada ning väljund arduinole ette anda jääb sellisel kujul katki.
          viimati muutis kasutaja otsija; 31 m 2014, 18:55.
          otsija

          Comment


            #6
            Vs: ACS712 & Arduino

            Äkki tuleb hoopis mingi häire sisse?
            Praegu silutakse näitu koodis, aga äkki oleks mõttekam kondensaatorit kasutada?
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #7
              Vs: ACS712 & Arduino

              Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
              E: katsetasin huvi pärast, suvaline LM258 ja 1000 kordne võimendus ning proovisin 1mV - 1000mV võimendada, ei toiminud. Opakas alates miski paarist kolmest mV-st ülespoole hakkab kuidagi võimendusega tegelema, sellest allapoole ei reageeri. Seega lootus kasutada miski 1-10 millioomist shunti ja opakaga üles võimendada ning väljund arduinole ette anda jääb sellisel kujul katki.
              Kas toide oli 0, V+ või V+, V- ? Null nulli juures on nagu on.

              ACS712 anduri null A on kuskil +2,5 V juures.
              Sealt peaks saama ju võimendada.

              Comment

              Working...
              X