Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

60V toide

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    60V toide

    Kuna enda e-ratta projekti Hiina 5A laadija andis järjekordselt otsad, mõtlesin äkki keegi tuleb mõnele heale ideele.
    Nimelt on mul vaja sisuliselt 60V vooluallikat. Igasugu "targad" laadijad on antud projekti puhul ainult risuks, kuna kasutan modulaarset BMS-i, mis ise cellide balansseerimisega hakkama saab ja lülitab relee ümber, kui laadimine valmis on.
    Kui saaks samased 5A kätte, oleks päris hea, võiks ka rohkem, cellide tootja lubab 10A laadimisvoolu ja 20A kui monitoorida temperatuuri.
    Allkiri.

    #2
    Vs: 60V toide

    Kasutasin sellist asja.

    Kondekad on nats kriitilise 87V peale vähemalt minu omal paigaldatud ja tühijooksul käib üle 90V välja, aga muusosas toimib.

    Olen kasutanud seda mootori toiteks millel oli küljes väike lihvtald. Voolu piirasin 7,5A juurde(mootorile märgitud vool) ja toimis.

    Talvel oli 48V led valgusti järgi ja praegu on tuuliku pinge tõstmiseks 12V pealt 48V peale akude laadimiseks.

    Comment


      #3
      Vs: 60V toide

      Kuidas oleks aga sellisega:

      ?
      Allkiri.

      Comment


        #4
        Vs: 60V toide

        Selliseid plokke voolupiiramise printsiibil kasutada on kahtlane, eluiga võib jääda lühikeseks. Voolupiiraja on neil mõeldud pigem avariijuhtumiteks, mitte pidevaks tööks.

        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          #5
          Vs: 60V toide

          Sain täna sure juraka trafo, sisend 230V, väljund 67V, 8A
          Plaan on sellest laadija teha. Ehk siis, dioodsild vahele.
          Kas sel peaks voolu piirama ka kuidagi ja kui siis kuidas? Akut see 8A ei koti üldsegi, vabalt võib 10A kasutada.
          Liitiumakul on tedupärast päris väike sisetakistus, äkki on see nö. "peaaegu lühis" liiga palju vaese trafo jaoks?
          Allkiri.

          Comment


            #6
            Vs: 60V toide

            67V vahelduvat pluss sild tuleb kokku kusagile rohkem kui 90V alalist.

            Comment


              #7
              Vs: 60V toide

              Esmalt postitatud ermats poolt Vaata postitust
              67V vahelduvat pluss sild tuleb kokku kusagile rohkem kui 90V alalist.
              Kustkohast ja kuidas?

              Comment


                #8
                Vs: 60V toide

                Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                Kustkohast ja kuidas?
                Mingi krdi ruutjuurkaks ja RMS hakkavad sisse litsuma vist...
                Erilahendused.
                PS või mail.

                Comment


                  #9
                  Vs: 60V toide

                  Mõned H4-d vahele täied pooled kokku ülearust pinget maha põletama.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #11
                    Vs: 60V toide

                    Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                    Kustkohast ja kuidas?
                    Kui see 67V on piik, siis on tulemuseks 67 miinus alaldi pingelang.

                    Kui see on suvalise testriga mõõdetud 67V vahelduvat, siis piik on 1,414.... korda kõrgemall.

                    Comment


                      #12
                      Vs: 60V toide

                      Kui kondekaid taga ei ole, siis saad effekiiviks 67 - aladi pingelang. Aku laadimiseks kõlbab hästi. Ega see helivõim pole, kus silutakse hullsuurte kondekatega piikide tasemele. Siis saab jah 1,4... korda rohkem.

                      Comment


                        #13
                        Vs: 60V toide

                        Ega see hõõglamp ei ole mis suudab igat pinget tarbida. Aku ja kondekas on pmst sama asi, mõlemad salvestavad laengut kui voolu antakse ja vastupidi nii et laadimisel tekib tasakaal piigi tipus.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          #14
                          Vs: 60V toide

                          See lifepo4 võtab kõik vastu mis antakse, pinget tõsta niisama lihtsalt niikuinii ei õnnestu enne, kui cellid täis on. 3.7V peal rakendub shunteeriv 5W takisti ja kui ei eksi, siis suvalise celli 3.8V peale jõudes katkestatakse laadimine releega.


                          Kõik tore, aga ikkagi, kas aku oma madala takistusega trafot ära ei tapa? Tuleb sealt rohkem välja kui see peale kirjutatud 8A?
                          Sorry kui võhiklikke küsimusi esitan.
                          viimati muutis kasutaja vax; 29 m 2014, 14:20.
                          Allkiri.

                          Comment


                            #15
                            Vs: 60V toide

                            Tuleb ikka, selle ma soovitasingi paar autopirni vahele panna voolu piirama.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment

                            Working...
                            X