Teoreetilist laadi küsimus ohutuse valdkonnast. Kui ohtlikuks võib osutuda vette kukkuv fotoaparaadi välklamp? Kondekas seal teatavasti laetud 300V kandis...Mida võivad arvata selle välgu juures vees olevad inimesed?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Välklamp ja vesi
Collapse
X
-
Vs: Välklamp ja vesi
Kas pole nii et elekter liigub vees kõige lühemat teed pidi?
Vee all keevitades ei juhtu keevitaja endaga ka midagi, nii kaua kui ta eletroodi ja maanduse vahele ei lähe.
Vähemalt nii räägiti mingis saates, mida paar päeva tagasi nägin, kus räägiti vee all keevitamisest.
Comment
-
Vs: Välklamp ja vesi
Elekter liigub igal pool kõige väiksema takistusega ahelat pidi. See aga ei pruugi üleüldse olla kõige lühem tee. Keevitamise teema puhul on oluliseks elemendiks takistus. Pinge on seal umbes 20... 30 voldi kandis aga kuna takistus on millioomides siis on ka vool niipalju suur, et sulatab tuimalt metalli. Kui sinna elektroodi asemel inimene panna siis on takistus niipalju suur, et ei juhtu mitte midagi. Ma ei saa küll aru mida seal saates seletada üritati. Kui seal vee all oleks kõrgemate pingetega majandamine siis vaevalt seal enam inimene üldse ligi lastaks.
Comment
-
Vs: Välklamp ja vesi
Kui lamp iseseisvalt vette kukub siis ei juhtu muud kui üks suss. Kui ta juhetpidi kuskil küljes on ja kellegile pihta kukub siis läheb ohtlikuks. Alati võimalus juhuste kokkulangevuseks nii et teadlikult seda riski ei võtaks, mingi elementaarne turva juurde, kasvõi kingapaelaga miski statsionaarse asja külge.Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Comment
Comment