Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Vaatasin seda DW01 andmelehte ja kas selle kiibiga oleks mõistlik üldse mitmeid akusid jadamisi ühendada? See väljalülitus toimub alles 4,28V juures vist ju, seega jadamisi olles kõige lahjem akupakk saab pidevalt nii kõrgele pingele laetud(jadamisi laadides), kui just akud väga sarnased ei ole. Tegelikult pole päris kindel, kas õigesti pihta sain andmelehel olevale infole.
Ja lisaks veel, kui neidsamu väljakaid seal kasutada ja ütleme et jadamisi 5 akut laetuna kuni 21V ja nüüd ülekoormuse tõttu näiteks protection rakendub ühel akuelementidest, siis jääb sellele väljakale kanda 21V, kuigi maksimum lubatud on 20V, siis sedasi piiri peal mängides võib juhtuda, et väljakas põleb lühisesse ja kaitseahel omadega nahas ning kogu kompott võib vastu taevast lennata.
Isiklikult ei julgeks hiinast ühtki akut tellida. Liiga palju juttusi lugenud kuidas petetakse.
Aga kui on teada mingi usaldusväärne müüja, siis miks mitte.
Isiklikult ei julgeks hiinast ühtki akut tellida. Liiga palju juttusi lugenud kuidas petetakse.
Aga kui on teada mingi usaldusväärne müüja, siis miks mitte.
Sealt saad, mida tellid. Mu sony telefon on hiinas tehtud ja on väga hea. Makita akutrellide akud tulevad hiinast ja tööl igapäevaselt kasutades on kestnud juba aastaid. Ei ole millega nuriseda.
Kõige lihtsam aku alakaitseks oleks ehk see.
Laadija ehitaks 5v adapteritest, igale elemendile eraldi adapter järjestikku. Laadijateks paneks need. kaob ka balanseerimise probleem
Laadija teeks varuga 8s kohe. 1 laadija laeks siis kõiki isetehtud akutrellide jms asjade akusid 1-8s.
Mõtlen aku kaitse teha DW01 kiibiga 7 senti/tk
Mosfetiks paneks 8205A 5 senti/tk laoks paralleeli niipalju kui voolu vaja.
Samas kas leidub sellele 8205A fet-ile asenduseks miskit D-pak kestas väljakat takistusega millioom või vähem? LR7843 muidu näiteks on 30V ja 3,3 millioomi, aga tahab veits kõrgema pingega juhtimist. Ehk teab keegi soovitada mõnd asendust, mis Ebay-s mõistliku hinnaga ka ehk saadaval oleks :P
IPB009N03L on näiteks alla millioomi. STB80NF03L-04 3,5 millioomi IRLB3036BbF 2,4 millioomi IRF1405 5,3 millioomi (üsna odav)
Alla millioomi väga ei tea, aga pole eriti ka otsinud.
Neid muidugi veel palju-palju, lihtsalt mõned mida ise olen kasutanud.
Võid ju ideeliselt TO220 jahutusosa lühemaks saagida, kui neid kusagilt odavamalt saad ja just D-PAK'i vaja.
Nii väikseid takistusi otsite <10 mohm oleks maa ja ilm ju.
Pakute siin linke ~100x kallim kui 8205. Kas midagi vahepealset pole? Nii ~50s tükk äkki?
Mahakantud arvuti emaplaadilt saab ka mõnikord häid MOSFETe
võtsin neid 8205 100tk. 20% on Drain ja source juba kohe alguses lühises
Need on suht väikese takistusega, hind ka normaalne, paraku liitiumaku pinge ei ava seda vist piisavalt hästi. Mul oleks vaja miski paarkümmend amprit sealt kaitseahelast stabiilselt läbi lasta ja siis oleks hea, kui takistus oleks võimalikult väike. Sinu viidatud protection cell-ide kohta ei tea ütelda, mis väljakad seal sees, aga sinu välja toodud 8205 väljakate max pinge 20V lubatud ja kui nüüd 5 akut jadamisi oleks, kõik silmini 4,2V laetud, siis teeks kogupingeks üle 20V juba ning kui ühel elementidest peaks protection rakenduma ja akudel niiöelda koormus oleks külge ühendatud samal ajal, siis jääks ju sellele rakendunud väljakale seesama üle 20V pinget, mispuhul teoreetiliselt on väljakale jääv pinge üle lubatu. Reaalselt ei ole mul ka poole kõrgemat pinget lubatust saanud väljakas maha põlenud, aga ega see ei tähenda, et nõnda kohe reegel on ja kas protection ahelal on üldse mõtet, kui selle rakendumise korral enam kindel ei saa olla, kas väljakas rakendumise hetkel kohe lühisesse ei põle ülepingest.
Ei tea Panasonicu kaitseahelast, aga *****Fire 18650 kaitseplaadikesel on 2tk 8205A
Trelliakuks jäävad tavalised 18650 elemendid muidugi nõrgaks, aga näiteks e-sigareti harrastajate rõõmuks tehase ka tugevat voolu kannatavaid isendeid. Kaitseahel tuleb muidugi ise välja mõelda.
Olen kokku pannud 2S4P paki 2200mAh 18650 elemente toitmaks vanemat Bosch akutrelli. Et originaalakuks tagasihoidlik 2000mAh Ni-Cd,
siis enam-vähem sama suuruse puhul mahutavuse kasv üsna muljetavaldav.
Esialgu küll ilma täpsema kaitseahelata, olemas ainult üldine lühisekaitse, aga jälgin pidevalt pingeid.
Olen neid protected celle erinevaid laiali lammutanud. Peale 8205A pole muud näinudki.
Tugevad on olemas jah. Ostsin akuga mootorsae kus 2x5tk 18650 elemendid sees. Mitme päeva puud teeb ühe laadimisega ära
Hommik, mul kerge segadus selle aku kaitsekiibi DW01 osas, andmelehel overdischarge detection voltage 2,4V märgitud ja overdischarge release voltage 3V. Kumma pinge juures see kivi siis nüüd aku tühjenemisel koormuse välja lülitab? Juhtuda saab see ju ainult ühel pingel, aga mis krdi detection voltage ja release voltage, ehk valgustab keegi.
Et miks kaks pinget...
Ühe antud pinge puhul ühendab lahti, aga
teise pinge saabumisel tagastub endine seis.
Erinevus ("hüsterees") on ikka vajalik, et
koguaeg üheainsa pinge juures ei "vibreeriks".
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Tänud selgituse eest, 2,4V on seega väljalülitus ja 3V sisselülitus. Samas kas see 2,4V natuke liiga madal ei ole akude tervise koha pealt? Nimelt mul oleks akudel tarbija, mis koormaks pinge koguaeg sinna 2,4V piirini(vanad läpaka akud ka veel). Olen kuulnud, et alla 3V ei soovitata tegelikult lasta ja ega see suurt midagi juurde enam annagi, sealtmaalt kukub pinge suht kiiresti allapoole.
E: Ajhaa ja mul üks 3S laadimismoodul, sellel tundub, et protection taastub siis, kui korraks uuesti laadida.
Tegelikult liiga madal või kõrge pinge ei riku akut. Akut rikub ala ja ületäitumine. 2,4v kuna suure koormuse all on alla 3v tavaline.
Idee veel selline, et DW01 väljundistesse panna opto ja siis lõpus on vaja ainult 1 mosfet panna. Gate saab ka siis olla ilusti 10v.
Ainult LVC on vaja. Igat elementi laeks eraldi, skeem lihtne ja pole ka balansiprobleeme.
Comment