Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektrit puudutavatest mõistetest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektrit puudutavatest mõistetest

    Kuna mul läks ühe naisterahvaga vaidlemiseks. Arvas et on piisavalt pädev minu toas (ühikas) oleva elektriseadmete kohta küsimusi esitama, kuniks lõpuks nõustus minu soovitustega tutvuda elektrotehnika raamatuga, kuna pinge ja voolu mõiste läks juba sassi, seega ma ei võtnud seda preilit enam tõsiselt. Aga kuna ta on kooli töötaja ja eriti veel naisterahvas ja nagu teada, siis neid tülgastavad seadmed, mida tänapäevastes kaubamajades enam ei müüda, lisaks veel mõtetuina siia sinna minevad juhtmed.
    Sisekorra eeskirjas on punkt:
    2.1 Õpilaskülas ja õpilasküla territooriumil ei ole lubatud
    2.1.12 omavoliline elektriseadmete ja –juhtmete paigaldamine;
    Niih! Terminist, kui elektriseade on mul juba paigaldatut kas see on siis juba elektripaigaldis? Stereo lampraadio(paljas), makk, kaks pisikest kõlarit, paar ukse kohal rippuvat kõlari juhet ja rõdul uksetaga ferroresonants stabikas.

    Juriidiliselt või õigekeelsust järgides: kas al´a keskuse asetamist riiulile ja juhtmetega ühendamist saab elektri seadme paigaldamiseks pidada? Või peaks tema olema kinnitatud lausa seina külge kruvidega, toite juhe kruvitud el.kapi klemmiliisule ja kõlari juhtmed olema põranda liistu taga? Nii?
    Kunagi ma mingeid punkte lugesin aga enam ei mäleta, mida ja milliseid, tuleks nagu tuttav ette, samas nagu oleks meelde jäänud, et laelambi vahetamine ei nõua ka elektriku pädevust, kuigi usun, et ühiselamu juhatajalt tuleks luba küsida ikka aga see selleks.. Ka ei olnud füüsilisel isikul omatarbeks elektri seadme ehitamisel nii rangeid nõudeid? Ka ei saa nõukogude ajal valmistud el.seadmele kehtida euronõuded.
    Ehk oskab keegi täpselt mingile konkreetsele punktile viidata, et hiljem saaks näpuga järgi ajada, muidu tullakse veel oma euronõuete ja hinnatakse minu "paigaldist" veel naiselike kriteeriumite järgi.
    viimati muutis kasutaja RaunoK; 16 m 2015, 18:46.
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    #2
    Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

    Juriidiliste ja õigekeelsust puudutavate kommentaaride ja soovituste andmiseks oleks äärmiselt tähtis teada selle ilusate silmadega tütarlapse ligikaudset vanust ja haridustaset. Samuti muu välimuse ilu taset peale silmade.
    Sest nimetatud siit foorumist saadavaid kommentaare tuleb ju Sul endal otseses suhtluses talle ette kanda ja siis omandavad need mainitud asjaolud äärmiselt suure tähtsuse.

    Comment


      #3
      Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

      Kas ilma kõrvalise abita tõesti terminite seletusi üles ei leia? Või on hoopis vaja pead silitada ja kätt hoida ning lohutada?
      Meenub üks Heljo Männi luuletus:
      "...Jah, õpetaja kiusab mind!
      Mu peale kisab ta!
      Ka lennukeid ei luba ta
      mul tunnis visata..."
      (Õpetaja asemel tuleb lugeda tütarlaps.)

      Kindel on aga see, et ilusate silmadega tütarlastega ei vaielda. Isegi siis, kui nad eksivad, on neil ikkagi õigus.
      Seda enam, kui ise al´a ja a´la vahel vahet ei tee.

      Comment


        #4
        Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

        26-aastane sotsiaalpedagoog
        Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
        Kindel on aga see, et ilusate silmadega tütarlastega ei vaielda. Isegi siis, kui nad eksivad, on neil ikkagi õigus.
        Seda enam, kui ise al´a ja a´la vahel vahet ei tee.
        Ega ongi jama, eriti kui neid omadusi kasutatakse kurjasti ära, et kaasata tegelasi kel on natuke rohkem voli kes ka midagi ei tea, noogutavad muudkui passiivselt pead kaasa eks ta üks huumor tegelikult paista.
        Kardan, et mõisteid tuleb täpselt teada, et seadustest 120% aru saada, muidugi tuleb seadusi ka täpselt teada. Kui ei tea, siis see on juba nagu koraani tõlgendamine, iga üks oma kasuks kuidas temale meeldib. Kui mina fakte ei tea siis ilmselgelt mängivad kaardid juba ameti positsiooni puhul tema kasuks. Seega mis on mis, mitte aga ei hakka keegi mulle korraldusi määrama, mis temale meeldib.
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          #5
          Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

          Joppenpuhh!

          Võta mõnelt teiselt lähikondselt vabas vormis kirjalik volitus:

          ----------------

          Mina, Volitaja Nimi [i.k], volitan Sina Ise [i.k], teostama elektriseadmete ja –juhtmete paigaldamist.
          Volitus ei aegu.

          Allkiri, kuupäev.

          ----------------

          Ja ongi JOKK. Omavolilist paigaldamist ei toimu, kellegi teise voliline toimub ja on lubatud.
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #6
            Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

            Sul võib olla annet blondude käest sinisilmi saada.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

              Kooli ei taha täpsustada? Tartu KHK`s võin aidata olukorda lahendada :-)

              Comment


                #8
                Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

                Tema on punapea vist. Selle juuste värvile väga iseloomulik Olin kunagi Tartus aga siis ei saadud mind sisuliselt kiusata, kuna õppisin mehhatroonikat ja põhjendasin, et see on mu lõputöö aga kuna praegu õpin teist eriala Võrumaal, siis seda ma ei saa nii lihtsalt välja vabandada.
                Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                Comment


                  #9
                  Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest


                  gaasi-, vee-, elektri- vm. seadmete, juhtmete, kaablite jms. paigaldamine; vastav kohakindlalt paigutatud seadmestik
                  Seega -> Ära pane kohtkindlalt.

                  Kui tuled jälle Tartusse siis otsi üles noored juristid Juriidikumist.
                  Neil on seal olemas juriidiline nõustamine.
                  Vast nad ei tea eriti elektrist aga nad käänavad iga seaduse rõngasse.

                  Aga Võrumaal pead oma kenale punapäisele iludusele kõnelema et:

                  Tu um ennekist üits vikkor ja tan ollõ õih nuu määnestki porratä.
                  Mah kai tuud esi perrä.


                  Siis oled oma poiss.
                  Sa meeldid talle ja sinuga on Temal meeldiv vestelda.

                  Kutsu ta Võhandule süstamatkale.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

                    Esmalt postitatud RaunoK poolt Vaata postitust
                    Kuna mul läks ühe naisterahvaga vaidlemiseks. Arvas et on piisavalt pädev minu toas (ühikas) oleva elektriseadmete kohta küsimusi esitama ...
                    Sisekorra eeskirjas on punkt:
                    2.1 Õpilaskülas ja õpilasküla territooriumil ei ole lubatud
                    2.1.12 omavoliline elektriseadmete ja –juhtmete paigaldamine;
                    Sul on veel hästi läinud. Meerikamaal pannakse raudu ja viiakse kongi, kui ise kella valmis meisterdad ja seda oma inseneritöö (?) õpetajale näitad.

                    At a press conference today, police in Irving, Texas, released this photo of the homemade clock 14-year-old Ahmed Mohamed brought to his high school



                    Seekord läks õnnelikult, leiutaja saab presidendiga kohtuda - http://maailm.postimees.ee/3331099/o...i-endale-kulla
                    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                    ATiP1pN4XeM

                    Comment


                      #11
                      Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

                      Eks ta ole. Noormees tegi lihtsalt ettevalmistusi. Ajamasinal oli puudu klaaskuplita, hõõgniidiga patarei lambike ja rusikasuurune plastiklõh ... ne tükike! Edasine on juba ...viivise pikkus! Disainiks kasutati ka videokasseti kesti!
                      viimati muutis kasutaja rainadov; 18 m 2015, 11:58. Põhjus: täht

                      Comment


                        #12
                        Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

                        Eks ole.. asi peab minema kriminaalseks. Sest kui kriminaalne ei ole ja keegi selle asutuse poolt hakkab siin oma arust minu asju võõrandama, saab paragrahvi kaela, seega peab politsei kaasama! Edasi sõltub juba politsei ametnike pädevusest, vaimsest tervisest ja minu hüüdnimest
                        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

                          Sa paned ka oma tegemised sõltuma huvitavatest suurustest .

                          Esiteks mõtle mis on kohtkinnine paigaldus. Kas seina pistetud pikendusjuhe on kohtkinniselt paigaldatud? Ega vist. Seadmed, on need seina või lakke või kuhugi korpuse kaudu kinnitatud - selliselt et neid eemaldades jäävad jäljed? Kui jäävad, on kohtkinniselt paigaldatud, kui mitte siis ei ole. Laual seisva lampraadio alla kogunev tolm ei lähe arvesse kohtkinnise seadme jälgede arvestuses.

                          Mis on üldse paigaldus? See on tegevus mille käigus paigaldatakse midagi, sellel juhtumil juhtmeid ja seadmeid. See tegevus eeldab ka minimaalselt teostusjoonise tarvilikkust. Raadiote ja muude sellesarnaste seadmete kasutus ei eelda paigaldamist ega teostusjoonist, seega ei saa see minna vastuollu sise-eeskirjaga. Kellegil teisel on seal näiteks telekas, raadio, lauaarvuti vms toas? Kui on ja sinul kästakse loobuda ja võibolla ka ebaseaduslikult võetakse ära, siis ei tohi ka teistel midagi sellist olla (eks proovigu seda kõigile selgitada).

                          See kas punapea midagi taipab lamptehnikast ei ole tähtis senikaua kuni sisekorraeeskiri ei nõua kõigilt seadmetelt otseselt CE märgise olemasolu - mida sul nähtavasti pole välja panna. Kui keegi hakkab seletama seadmete ohutusest, tuleb vastavat pädevust esmalt neil endil tõestada, tegevus millega see punapea ilmselt eriti ei hiilga. Seejärel tuleb neil aga tõestada et konkreetne seade on ohtlik, alles seejärel tekib alus kuidagi näppu viibutada. WAF tegur aga on sise-eeskirjas märkimata ilmselt, selle taha oleks nagu raske pugeda.

                          Kellegi isiklike asjade äraviimine on kvalifitseeritav vargusena, kui seda tehakse ajal kui sind juures pole, on see raskendav asjaolu. Vastutus asjade turvalisuse eest langeb aga ühiselamu valdajale, tema peab tagama turvalised tingimused. Kui selline tegu on toime pandud, alles siis saab midagi muutuda kriminaalseks. Enne aga pole teo koosseisu.

                          Et ennetada võimalikke probleeme, varusta lambid kattevõredega, võimalikud paljad juhtmed kaota ära. Kui midagi sellist ette ei jää siis ei kujuta ette mis vabandusega seda hakatakse tõrjuma.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

                            Aina paremaks läheb: http://9gag.com/gag/aBrE8R1

                            Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                            Sul on veel hästi läinud. Meerikamaal pannakse raudu ja viiakse kongi, kui ise kella valmis meisterdad ja seda oma inseneritöö (?) õpetajale näitad.

                            At a press conference today, police in Irving, Texas, released this photo of the homemade clock 14-year-old Ahmed Mohamed brought to his high school



                            Seekord läks õnnelikult, leiutaja saab presidendiga kohtuda - http://maailm.postimees.ee/3331099/o...i-endale-kulla
                            Erilahendused.
                            PS või mail.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Elektrit puudutavatest mõistetest

                              Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                              Sul on veel hästi läinud. Meerikamaal pannakse raudu ja viiakse kongi, kui ise kella valmis meisterdad ja seda oma inseneritöö (?) õpetajale näitad.

                              http://www.wired.com/2015/09/heres-bomb-clock-got-ahmed-mohamed-arrested/




                              Seekord läks õnnelikult, leiutaja saab presidendiga kohtuda - http://maailm.postimees.ee/3331099/o...i-endale-kulla
                              See vend ei ole midagi valmis meisterdanud. Kes vähegi tähelepanelikumalt vaatab, saab aru. Tegemist provokatiivse installatsiooniga
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment

                              Working...
                              X