Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

    Ma ei osanud kuidagi googlesse küsimust püstitada. Näide. Raspberry PI vaatab netist tunnihinda ja siis etteantud piiriga käivitab näiteks boileri, pesumasina.


    #2
    Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel ?

    Siin sarnane teema:
    http://www.elfafoorum.eu/threads/75008-Elektrihinna-alusel-t%C3%B6%C3%B6tav-relee?highlight=elektrihinna
    http://hparchive.com/
    https://worldradiohistory.com/index.htm

    Comment


      #3
      Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel ?

      Mõtlesin ka asja ja mida saaks teha. Pesumasina öösel käima ja elektri boileri samuti. Seda ainult siis kui on tunnipõhine arvestus. Siis küll saaks arvet natuke allapoole. Selle aga saab kellaga teha sest odavaim hind on ikkagi kell 1-5 öösel.

      Comment


        #4
        Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel ?

        Seda asja peaks natuke peenemalt ajama.
        Pesumasina saab jah kella järgi panna.
        Boileril võiks olla selline algoritm, et varahommikul enne hinna kallinemist kütaks end maksimumi ja päeval oleks nö . miinimumreziimil. Et kütab vähema temperatuurini või ei küta üldse. Päeval on vahel hind eriti jõhker, siis oleks vaja ka ülemist hinna limiiti, et vajadusel ka miinimumtemperatuuriga kütmine keelata.
        Samamoodi nö. ette töötama saaks sundida külmikuid, eriti sügavkülmasid. Soodsal ajal külmutab maksimumi ära ja überkallil ajal laseb soojeneda pisut kõrgema temperatuurini, kui muidu.

        Comment


          #5
          Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

          Külmik võtab 1 kw umbes 24 h. Sellega ma ei hakkaks pead vaevama. Boiler on küll selline asi jah. Meil on 150 l aga plaan on panna 200 l ja päikeseküte. Asi selles, et hetkel on liitumine käsil. Meil on 3 peret ühe voolumõötja otsas. Odavam jah aga saab veel. Kolhoosis ei saa. Pv paneele tahaks panna aga ei ole võimalik. Kallis alustada aga mis teha. Oodata valget laeva või loto võitu ka ei oota. 2500€. Talveks tuleb tuulegenekas ka veel ehitada. Mereni on otse vast 5 km. Puhub küll.

          Comment


            #6
            Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

            Kolhoosis on ilmselt värk päris keeruline, et kõik asjast ühtmoodi aru saaks ja üht jalga käiks.
            Ma aitan siin ka ühel Kolhoosil arveid maksta läbi oma kontode. Maksame nende arveid netis ja vastavas summas sularaha saame vastu.
            Ja üle aia seda majandamist takseerides: pesu pestakse äripäeva kõige kallimal tunnil!
            Küsimisele, et miks odavama elektri ajal ei pese, öeldi: Mul on praegu vaja pesta! Tädi muide ise arvemaksmisest osa ei võta.
            viimati muutis kasutaja tcumen; 04 m 2016, 09:29.

            Comment


              #7
              Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

              Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
              Külmik võtab 1 kw umbes 24 h
              Kuidas seda peab mõistma?

              Comment


                #8
                Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                Meil on kindla tariifiga pakett. Muidu tuleb tavaliselt 0,12€ KWh aga meil on 0,1 ja natuke peale. Kunagi nii ehitati ja hoiti kokku liitumiste arvelt. Nüüd siis teeks ära selle. Ajastu on küll vale aga mis teha. Ehitusbuumiga oleks lihtsam olnud. Siit läks see mööda. Minu uus pere. Eks tuleb ette igast asju elus. Mis teha. Tahaks endal lihtsalt mugavamaks elu teha. Kunagi kui oled juba 70 ja enam ei jõua seda üleval pidada kuidas sa siis liitud? Raha on vaja omajagu. Inimesed ikka vananevad. Praegu ei saa kuidagi panna päiksepaneele ja tuulegenekat. Muud ei ole midagi. enne sellele ei mõeldud ja eks polnudki kes oleks. Meil on ka maksmisega 1 igavene jant. Ma mõtlen seltskonnas. Omal on ikka nii,et maksud ja siis vaatad kuidas saab edasi. Maa elu ei ole lihtne aga võimalusi on rohkem tunduvalt kui korteris. Olen ka eluaeg elanud korteris aga maale tõmbas ikka. Istuda ja passida pole minule. Elu on niigi lühike ja seda teleka ees veeta ? Tänan. Ei.

                Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                Kuidas seda peab mõistma?
                Külmikud võtavad aastas umbes 365KWh ? Enam-vähem.
                viimati muutis kasutaja Scott; 04 m 2016, 00:11. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                Comment


                  #9
                  Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                  Kui suured need arved siis on, et tõmblema peab ? Palju loodad säästa? Ära pahaks pane minu küsimust.
                  viimati muutis kasutaja Faas; 04 m 2016, 12:55. Põhjus: täpsustus

                  Comment


                    #10
                    Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                    Ega nende päikesepaneelidega asi kuigi roosiline ei ole, praeguste elektri ja paneelide hindade korral on TTÜ spetside arvutuste järgi päikesepaneelide tasuvusaeg Eestis umbe 50 aastat, vähemalt poole rohkem kui paneelide arvatav eluiga.
                    viimati muutis kasutaja moi; 04 m 2016, 15:59.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                      Mul on suht pohhui need arved. Huvi on lihtsalt. Mind ei huvita see tasuvuse aeg.pakun, et pensil olles oleks hea jalga kõlgutada päikese elektriga. Kuskil on graafik üleval 11KW paigaldise kohta. Aastane arve 1000 € ja hooajal toodeti 700+ € sellest paneelidega. Mõtlen , et kas pank annab sellist % ? Sittagi. Sry. Ma ei näe, et oleks 50 a tasuvusaeg. Arvutage kokku kulu. Paneelid + inverter + ise paned. Oled loll siis maksabki sinu pv KW 2000€. Selliseid on palju.

                      See tasuvusaeg on nii vana teema juba, et kas ei saa 1 kord kõrini selle nämmutamisest.
                      viimati muutis kasutaja insippo; 04 m 2016, 15:41.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                        Palju Sa kuus maksad elektri eest hetkel (keskmiselt siis) ?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                          100€. Võiks olla vähem. Kasvuhoone töötab mul 100% päikeseenergiaga ja kuulan raadiot ning kastan. Luugid teeb ka lahti elektriga.

                          Click image for larger version

Name:	9731933d-98b0-4442-b19c-0043de17a487.jpg
Views:	1
Size:	224,8 KB
ID:	869610

                          Comment


                            #14
                            Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                            Elektrienergia eest ?
                            Elekter maksa midagi, maksab kohale toimetamine jne.

                            minu aprilli arve
                            elektrienergia 26,92
                            võrguteenus 35,43
                            taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis 11.79

                            Ega see tarbimise vähendamine tunni põhiselt arvet suurt muuda.
                            viimati muutis kasutaja Faas; 04 m 2016, 21:53.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                              Ära nori. Mul läheb siis aastas keskmiselt 800kw kuus.See teeb siis umbes 30kw päevas.Üks 60ah aku , süvatsükli oma on 500w.20% jääb voolu sisse. Kole lugu ? Teha elumuutus ja hakkab kuluma 5 kw päevas oleks normaalne. Arvan, et ei ole võimalik.

                              Comment

                              Working...
                              X