Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

    Ma ei nori, lihtsalt küsisisin

    Comment


      #17
      Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

      Lõpp läks nii lärtsumiseks, et säästetud raha võiks rohtude alla panna. Jällegi, ei midagi isiklikku.
      Viimase piirini asja paikatimmimine ja häälestamine kestabki suht-koht pensini välja, ja kui siis ka valmis ei saa, karjatad kõike seda kuni surmani.
      80% säästust saad 20% tööga, viimase 20% pigistad välja ülejäänud 80%'ga.
      Aga kui pohhui, siis anna hagu!
      Erilahendused.
      PS või mail.

      Comment


        #18
        Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

        Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
        Kasvuhoone töötab mul 100% päikeseenergiaga ...

        [ATTACH=CONFIG]13127[/ATTACH]
        Natuke OT, aga kui suur see kasvuhoone on? Taga paistab olema kuubine pütt, sellega võrdluses on Sul nii vähe taimi pinnaühiku kohta.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          #19
          Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

          Homme tuleb mõnel kellaajal küll vist üldse tarbimine välistada:

          Comment


            #20
            Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

            OpenHAB-iga peaks täiesti võimalik olema. Sinna saab igasugu automatsioone ehitada, kuid kuskohast ammutada elektri hind?
            Allkiri.

            Comment


              #21
              Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

              Hinna ammutad börsilt. Veebi lehelt teed webscraperi püütonis. Mis salvestab selle xml faili.

              Comment


                #22
                Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                Üks asi on huvi pärast tegemine, teine asi on, kui palju tulu sellest tõuseb. Võib olla oleneb palju ka teenusepakkujast. Just küsisin EE-st, et kui mul on hetkel muutuv pakett ja tahan seda tunnipõhise arvestusega paketiks muuta, mis siis saab. Öeldi, kehtib pakett on börsihinna kaalutud keskmine või mis iganes selle nimi on, kilovatt-tund +0,29 senti, tunnipõhise arvestuse korral börsihinna põhjal kilovatt-tund + 0,49senti.

                Comment


                  #23
                  Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                  No on ikka röövlid.
                  Oleks nendele raha maksmisest tolkugi. Oh ei, raha põletatakse Jordaanias ja USA-s, riigieelarveaukude lappimisest ei maksa rääkidagi. Kõik on neil ligadi-logadi, riigisisestesse liinidesse viimased 25 aastat oluliselt investeeritud ei ole.
                  Niikui natuke tuult puhub, on need lapitud liinid jälle puru.

                  Imatra lisab tunnihinnaga paketis börsihinnale 0,27 senti.
                  Maximum advantage from Nord Pool Spot exchange price In the PRECISE package your electric energy price changes on a monthly…

                  Comment


                    #24
                    Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                    Sellega on nii, et bolier öösel tööle. Kell 1-5. Siis on kõige odavam. Päevaks peaks olema kevad kuni sügis umbes 4kw päikesepaneele. Müüa elektrit pole ju mõtet. 0,05€ kw/h makstakse. Millal tagasi toob? Kunagi siis. Ise kasutada on aga mõtekam. Sooja vett võiks teha päikese küte. Hooajal. Sellest tekkis mul selline mõte, et milleks ma peaks panema omale lubatud 11kw paneele. Ma ei kasuta niipalju nagunii ja müügiks on see olematu. Ostad aga umbes 0,12€ kw/h elektrit. Selline mõte on minul kui mul keskmiselt kulub 20KW/h ööpäevas elektrit. Olen ma õigel teel ? Talvel peaks olema tuulegenekas mis teeks see 20kw/h ööpäevas. Ainult endale ja mitte müügiks.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                      Postimehes oli mõni aeg tagasi üks artikkel samal teemal.
                      Kui pole veel trehvanud lugema:
                      Harjumaal asuva Laastu talu osaühingu juht Mihkel Loorits ei ole ainult hinnatud maasikakasvataja, vaid Tallinna Tehnikaülikooli doktoriõpingute käigus tekkis tal idee rajada praegu Eesti üks suurimaid päikeseelektrijaamu ning tutvustada laiemalt 21. sajandi uue talu kontseptsiooni.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Elektri kasutamine tunnihinna alusel?

                        Seda ma lugesin. Lihtne lahendus ju ? Paned paneele 200KW ja raha tuleb. No teed projekti hajaastuse raames elukvaliteedi parendamiseks ja ongi tehtud. Nii ma lugesin välja sellest. Ah see ka. et ostad talu ja 800 ha põldu.

                        Comment

                        Working...
                        X