Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Nutiseadmehullus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Nutiseadmehullus

    Postitused teisest teemast:
    Esmalt postitatud Svago poolt
    Kehtib küll ka teise nooruse kohta, kui nutiseadmeid palju kasutada. Mõte oli ju selles, et nutindus rikub palju ära. Enam pole vaja midagi meeles pidada - kõik leiab netist. Koolides on põhirõhk info otsimisele, mitte meeldejätmisele. Vanasti töötas mälu (vähemalt meestel) läbi loogilise mõtlemise. Kui meeles ei olnud, siis tuletati loogikast lähtuvalt. Seetõttu on inimesed ka ajameelsemad. Ma ei mäletagi juhust, kus noored külas käies midagi maha ei unustaks. Ja nutitelefon pannakse käest vaid söögi ajaks. Vanasti tegutsesid noored enamus vaba aega õues - tänapäeval toas. Väike kiri rikub lisaks nägemist ja vali kõrvaklapiheli kuulmist.
    Erandid pidavat kinnitama reeglit.



    https://www.mobilegeeks.de/artikel/k...ch-wie-kokain/
    Esmalt postitatud Max27 poolt
    Läheb küll OT aga eks mode võib teema eraldada ja teha kas või uue teema varia alla, sest "nutiseadmehullus" on omaette haigus juba...
    Paljudes ettevõtetes, kus töötlevadseadmed, masstootmine, keerulised tööpingid, kõrge vigasaamise rtiski tase jne. Korjatakse nutiseadmed kokku hommikul enne tööle asumist, lõunapausi ajal võid korra vaadata, "kes helistanud on" ja peale viit, kui tööpäev läbi ning tehase territooriumiltl läinud oled, võid ekraani edasi toksida, tööajal aga tehakse tööd. Ettevõtete nimesid nimetama ei hakka, kuid nendes kohtades töödeldakse kalleid toormaterjale ja seadmepark maksab sadu tuhandeid eurosi...
    Iga segav faktor mõjutas tööprotsessi nii palju, et praak aina suurenes, freesid purunesid, täielik häving. Peale uue korra kehtima hakkamist läks hulga noori vabatahlikult tööl minema, kuna tingimused polnud vastuvõtavad...
    Praegu teedel palju peaaegu isesõitvaid uusi autosi, autos polevat enam sittagi teha, enamik pikki sõite puhas vaba aeg, rooli pole ka vaja hoida, ega pedaale sõkkuda, pardaarvuti teeb kõik juhi eest, täpselt nii kaua kui juhtub olukord, millele arvuti vastust ei leia hetkega ning siis on laibad taga või oled kuskil puuotsas... sõiduajal näpid multimeediakonsoole, telefone, tahvleid krt. teab mida veel, juhtimisega ei tegele selliste auto kasutajatest enamasti keegi... see on muidugi kurb.
    Esmalt postitatud rainadov poolt
    Kui läks üldistamiseks, siis vaata, mis toimub teedel. Eriolukordadel on tagajärjed jubedad. Pauk käib siis kui 2 lükskõikset saavad kokku. Kui ise ette mõtled, siis hullusega kaasa ei lähe. Tõmban kõrvale ja lasen kihutajatevoori mööda. Kihutajad, kellele meeldib eelneva sõiduki tossutoru, suus hoida! Muidugi saan aru, et keegi teine ei mõtle sinu eest, seega eelistan juba ammu rongiga sõita. Kiirem, mugavam ja väsitab vahem. Kui rongid sõitsid aeglaselt, siis oli teine olukord! Need ajad, kus töö kõrvalt, aga töö nimel, nimel tuli aastas oma autoga läbisõit 75-80 000km, on ammu möödas! Ei taha rooli nähagi!
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    #2
    Vs: Nutiseadmehullus

    Tänud uue teema tegemise eest. Siin jätkame arutelu nutisõltuvuse teemadel ja kus kohast võiks joosta piir, et reaalne mõistus saaks veel võidule...
    Iga asjal peab ikka olema oma aeg ja koht, kuna mida teha ja kas üldse teha.
    Suurel ehitusobjektil olles, jälgisin korduvalt ka ümbritsevat nn. poole silmaga, et mis toimub, palju nooremat kaadrit istus varjulisemates kohtades, näppis nutikaid, ukrainlastest maalreid tihti päeval ei näinud üldse, tööriistad laiali, kuid ühtki hingelist ei näe kuskil, lõpuks kui elektritöödega jõudsin nn. esmalt valmis tehtud näidiskorterise, siis seal oli suurem purjus seltskond ja laeni taaraga täidetud mustad prügikotid....
    Kutsuti puidutööstusesse, elektrikilbis väike põleng, kohtvõrk maas, hulga tööpinke seisis, noorem rahvas istus ja näppis telosid... kuulsin kommentaare, tra, hea oleks kui täna korda ei saaks, ilgelt kopp ees on sellest tööst...
    On jäänud mulje, et kõik tööd ajavad närvi tänapäeval seda lumehelbekeste põlvkonda, samuti rutiine õppimine või mõni muu majapidamiskohustuste täitmine. Õnneks on ka erandeid, kuid need enamasti ikka seal peredes, kus palju lapsi, elatakse kuskil suuremas talus, tööd palju ning see ära jaotatud, väiksest peale ei lasta looderdada, õppetatakse elutarkusi, et kuidas elus inimesekombel hakkama saada.
    Loota seda, et varsti tulevad robotid ja teevad kõik raske ja täpsust nõudva töö ära, on liiga ennatlik... Inimmassi on maakeral isegi kordi rohkem kui maa toita jõuaks, kui sama palju roboteid ka veel lisanduks, siis upume prügisse ja ohtlikesse jäätmetesse ära ning kulutame kõik mittetaastuvad loodus ressursid. Kuid nagu ajalugu on näidanud, et kui mingi tsivilisatsiooni "areng" läheb liiga kaugele, siis tuleb "lõpp" ja hakkab kõik jälle algusest pihta...

    Comment


      #3
      Vs: Nutiseadmehullus

      Ma mõtlesin seda telefonide näppimist roolis. Kui sõidad, siis näed ka seda pidevalt! Võmmid on lahti lastud ja muu lumehelbekesi ei koti!
      viimati muutis kasutaja Scott; 13 m 2020, 02:26. Põhjus: kõike eelnevat ei pea täielikult tsiteerima

      Comment


        #4
        Vs: Nutiseadmehullus

        Maailmast:
        LINK.
        Tahetakse seadusega keelata nutifonide kasutamine alla 21 aastastele.
        Vene keeles teine artikkel:
        LINK2.

        Juhtub ka nii...
        viimati muutis kasutaja vasaraonu; 21 m 2020, 15:51. Põhjus: link
        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

        Comment


          #5
          Vs: Nutiseadmehullus

          Mõned nopped eespool olnud viitest: https://www.mobilegeeks.de/artikel/kinder-und-handys-so-gefaehrlich-wie-kokain/

          "Kommi ja kokaiini vahelise ohutaseme korral on telefoniekraan kokaiinile lähemal."

          Saksamaal on umbes 15 protsendil 6-7-aastastest lastel oma tahvelarvuti, 8–10-aastastest aga 36 protsendil. 18 protsenti neist kasutab ka oma nutitelefoni. See on veelgi kriitilisem 12–13-aastaste laste jaoks, sest rohkemal kui 90 protsendil on mobiiltelefon. See, mida see tehnoloogiline ja selline hariduslik areng lastele teeb, peaks tegelikult olema selge.
          Inimsilm ei ole ette nähtud tundideks ekraanide poole vaatama. Ekraani pidev fikseerimine samas suunas ja kauguses viib silma lihaste ületreeninguni - mis omakorda viib lühinägelikkuseni. Tagajärgi saab imetleda Lõuna-Koreas, kus leiti, et enam kui 96 protsendil kõigist 19-aastastest oli vähemalt miinus 0,5 dioptrit. Iga viies inimene oli lühinägelik vähemalt miinus kuue dioptriga.

          Kuna tehnoloogid teavad, kuidas nutitelefonid tegelikult töötavad, ja paljud on otsustanud, et nad ei soovi, et nende enda lapsed oleksid nende seadmete läheduses. Viimase aasta jooksul on Silicon Valleys ilmunud üha rohkem teateid selle kohta, mida mobiiltelefonid ja tahvelarvutid inimese ajule teevad. Sõltuvus arvuti ja mobiiltelefoni vastu on muutunud tunnustatud haiguseks. Siiani pole Saksamaal ega Silicon Valleys üldse selliseid ravikohti. Lisaks kasutatakse nutitelefonidega sotsiaalmeediat, mis on tõestatud, et see viib depressioonini ja suurendab suitsiidiriski.

          Mida teha, kui kool on kohandatud digitaalse elustiiliga? Paljud Saksamaa kultuuriministrid on juba ammu veendunud, et ekraanid peaksid klassiruumides tolmused raamatud asendama. Kuid niinimetatud tablettkoolid pole isegi jäämäe tipp. Rootsi hariduspoliitikud on juba sammu võrra ees: isegi lasteaiad digitaliseeritakse seal. Eelmise aasta seisuga on paberi- ja sõrmevärvi asemel kaheaastastele mõeldud iPadid.

          Programmi kaitstakse argumendiga, et lapsed on tänapäeval meie digitaalmaailma jaoks kõige paremini ette valmistatud, kasutades digitaalseid vahendeid.
          Suur, üle 130 000 õpilasega Suurbritannia uuring näitab aga just vastupidist. Eelkõige kannatavad koolide digitaliseerimise all õpiraskustega õpilased. Stockholmi Karolinska instituudi lastearst Hugo Lagercrantz on väga mures. Ta on aju arengu spetsialist ja kardab nüüd, et terve normaalselt sündinud laste põlvkond ei arene hästi.

          Neuroteaduslikud tõendid on näidanud, et digitaalmeedia nõrgendab sidemeid keelekeskuste ja visuaalsete keskuste vahel. Seevastu raamatud teevad vastupidist ja soodustavad ka loovust. Kiirete videote vaatamisel sellele ei pöörata tähelepanu ja aju suudab oma kujutlusvõimet ainult minimaalselt arendada.

          Ekraanide ees istuvad lastel esineb palju vaimse hajameelsuse nähtusi. Nad õpivad ka halvemini. Mida väiksemad lapsed, seda kahjulikumad need seadmed on. Meie andmebaasid on selliseid uuringuid täis. ”Lastearst Hugo Lagercrantz
          Nüüd on seal "Nutitelefonide epideemia" raamatu autor Manfred Spitzer, kelle sõnul on pildiraamatud paremad kui ekraanid. Ta teab, et digitaliseerimine koolides ei vii rohkema, vaid väiksema haridusliku tasemeni . PISA uuringute üle kümne aasta pikkune riikide võrdlev hinnang on näidanud, et mida rohkem kasutatakse digitaliseerimist, seda halvem on õpilaste tulemuslikkus.

          "Igaüks, kes lubab oma lapsel lasteaiaeas ekraane pühkida, ei peaks olema üllatunud, kui nende laps osutub puhastusspetsialistiks."

          Comment


            #6
            Vs: Nutiseadmehullus

            Minu arust probleem pole nutitelefonis endas, vaid hoopis lapsevanemates kes lastega ei viitsi tegeleda.
            Lihtsam ju nutikas kätte anda ja las toksib seda.
            Ja olgem ausad, mina näiteks kodus üldse peaaegu arvutit ei kasuta, teen nutitelefonis kõik toimingud enamvähem ära.
            Täna töölt sõitsin bussiga koju ja lugesin mobiiliga elfafoorumit. Mõelda kui keegi vanem isik vaataks ja toriseks- kõik noored muudkui näpivad ja vahivad ekraani, noorus rikutud!! Midagi kasulikku ei tehta!
            Elus pole kõik must ja valge et muudkui keelame kõik ära.
            Muidugi mingi vanusepiirang peab kindlasti olema.

            Comment


              #7
              Vs: Nutiseadmehullus

              Vajalik aga mõttetu teema.

              Vajalik sest normaalne inimene saab aru, et asjad on väga käest ära ja rohkem polegi sõnu siia eriti lisada.

              Mõttetu sest juba, tiidu93, kurat, ära räägi seda p..a, et "vanad peerud" mõtlevad nii - ega ma sust nüüd vägapalju ka vanem ei ole?
              Aga kui nii võtta siis kohati tuleks see nutindus küll kohe päris ära keelata.
              Alla 18 näiteks lauskeeld avalikus kohas nutiplutiga jamada, kui vaja mingit asja ajada siis mine istu kuskile kohvikunurka või kuhugi ja tee oma toiming ära. Linnas vaatad - krt, nagu zombid, ninad telefonides.

              Mida seal siis küll tehakse? Või kui kõik seal tehtud saab siis elektroonikud teevad seal ka trükkplaadijooniseid? Või olemegi (siis isegi kiiremini) nüüd jõudnud niikaugele, et elektroonik ei ole enam see, kes asja ise suudab kokku panna vaid elektroonik on nüüd see, kes ainult kuskilt tellitud moodulid (katseeksituse meetodil tihtilugu) kokku klopsib? Kunagi, vast üks kümmekond aastat tagasi sai isegi siingi sesliinis nii eesootavat kirja pandud, tookord sain kõvasti puid alla...

              See nutindus veel teisalt - hästi palju on igasugu kliimavõitlejaid jne asjapulki, räägivad, te tarbimine on suur probleem - samas kipuvad edvistama oma uute föönidega millega siis "sisu luuakse" aru andmata, et selle uue mobla saamiseks on issi-emme pidanud tegema tööd, tööd fossiilkütuste tarbimisel baseeruvas majandusmudelis, teisalt on tarbitav föön samuti loodud ressursse kasutades ja ressursid saadud samamoodi tuhandete või isegi miljonite inimeste, samasuguse majandusmudeli viljelemisel loodud kolmandate ressursside abil mis tarbitava fööni jaoks vajatud ressursside ammutamise üldse võimalikuks teinud.

              Need nutijunnid ei ole iseenesest probleem kuid kui tegevus selles muutub juba masinlikuks ja päeva oluliseks osaks siis on pahasti küll. Teeks nüüd julgema ja optimistlikuma avalduse, 25 aasta pärast ilmselt meie, senini veel suhtleva inimkonna hulgast on seksajaks päris suur osa neid, kes ei suuda enam ka isegi kõneldes liigikaaslasega suhelda. Olgu see siin 2608. postituses siis vaadata, selleks ei pea olema selgeltnägija, seda nimetatakse progressiks, kaasaegselt siis ka ilmselt taandarenguks kuid progress ju seegi.
              -superradical-

              Comment


                #8
                Vs: Nutiseadmehullus

                No ma ei tea, mina võtan enda mobiili pigem töövahendina ja teine osa meelelahutusena. Ei oma mingi läikivat tilulilu, vaid termokaameraga vee ja põrutuskindlat nn tööriista.
                Sain su mõttest aru, aga sellised piirangud ala 18 ja alla 21 nutitelefonid ära keelata tundub naeruväärne.
                Valimisõigus on 16, aga nutitelefoni ei tohi kasutada . Samas arvutis võin 24/7 arvutimänge mängida, peaasi et väljas oma liluga ei tolkne.
                Ma paneks kuskil 12 eluaastast piirangu, mitte isegi piirangu vaid soovituse, aga see jälle minu arvamus. Ise ostsin oma esimese nutitelefoni kuskil 20ndates eluaastates.
                Nagu mainisin kasutan mobiili palju ja ei kujuta ette inimest kes kõikide transside, mikroskeemide ja muu andmed peas hoiaks. Google on su parim sõber, aga muidugi kurb vaadata et tänapäeva põlvkond kes kasvab, ei oska isegi googeldada.
                Muidugi selle mõtte peale võib tulla küsimus, mis siis teed kui internetti pole? Aga kuidas vanasti elati? Raamat või paberkandjal tarkus lahti ja elu läheb edasi.
                Meil koolis küll õpetati kuidas google enda kasuks pöörata.
                Absoluutselt ei kiida tänapäevast hullust heaks noorte seas, aga kui keegi vaatab mind tänaval mobiil käes, midagi trükkimas või pildistamas ja tunneb ennast häirituna minu tegevusest, siis see puhtalt vaataja probleem.
                Kogu mu jutu põhimõte on see et alati hakatakse keelama ja väänama liigselt. Tuleb inimesi harida ja suunata, lauskeelud seda ei tee.

                Comment


                  #9
                  Vs: Nutiseadmehullus

                  Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust

                  Need nutijunnid ei ole iseenesest probleem kuid kui tegevus selles muutub juba masinlikuks ja päeva oluliseks osaks siis on pahasti küll. Teeks nüüd julgema ja optimistlikuma avalduse, 25 aasta pärast ilmselt meie, senini veel suhtleva inimkonna hulgast on seksajaks päris suur osa neid, kes ei suuda enam ka isegi kõneldes liigikaaslasega suhelda. Olgu see siin 2608. postituses siis vaadata, selleks ei pea olema selgeltnägija, seda nimetatakse progressiks, kaasaegselt siis ka ilmselt taandarenguks kuid progress ju seegi.
                  Seesuguseid inimesi on alati olnud. Lihtsalt seni on suhtlusbarjääre proovitud ületada ühistegevuste ja rituaalidega. Mõnes töökohas kogunevad suitsetajad tossunurka, viskavad tobid kihvade vahele ja ei lausu ühtegi sõna.
                  Seda tehakse ka kohtades, kus igal inimesel on vaba valik suitsupauside osas. Ikka minnakse tossama ühiselt. Nii kui üks suitsupaki taskust võtab, on teised elevil nagu kutsikad.

                  Nutizombisid vist ei ravi miski, ainult looduslik valik toimib.

                  Ise olen oma Samsung J3-ga rahul. Aku peab nädala, kuigi GPS on sees ja vahel kasutan Endomondot. Muusikat kuulan telefonist harva, enamasti teen oma tiirud ilma muusikata. Shazam ja kaamera lähevad vahel käiku. Mõnikord salvestan heli. Arsti ooteruumis on hea ekraanil malet või kabet mängida. Kuid Facebooki kasutamise telefonis leian olevat väga ebamugava ja seetõttu kasutan vaid hädavajadusel. Ükskord oli juhus, kus läksin külla, võõrustajal uksekella polnud ja koputamist ei kuuldud. Sõnum messengeris töi võõrustaja kenasti uksele.
                  Uue aja tehingud sisaldavad juba seda, et suhtled müüjaga Facebookis ja kui kavatsed kaupa vaatama minna, siis sulle ei anta müüja telefoninumbrit. Öeldakse, et "kirjuta messengeri, kui kohal oled". Juhtub sedagi, et peale kohalolekust teadaandmist ootad maja ees pool tundi, ilmselt adressaat ei vahi messengeri kogu aeg ja ei kasuta helimärguannet.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Nutiseadmehullus

                    Tegelikult alla 21-aastastele ära keelata nutitelefoni kasutamist pole ju liig. Olin 26, kui võtsin kokku võtta nutika, enne seda 10-aasta jooksul nägin seda vaid teiste käes kõik kõned ja sõnumid said ju mutitelefoniga ära aetud, mingit vajadust ei olnud. Kuniks oli vaja lollakale arvutile internetti jagada, siis ei aidanud mutitelefon.
                    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Nutiseadmehullus

                      Moluraamatu kasutamiseks oleks ka vaja psühhiaatri hinnangut vaimsele tervisele.
                      As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                      Comment


                        #12
                        Vs: Nutiseadmehullus

                        See nutiplutindusega liialdamine paistab olema põlvkondade teema. Kes nutiarenguga koos kasvanud või vanem, saavad-suudavad mõistlikult seda tarbida. Noorematele on nuti kogu aeg elus olemas olnud ja liigtarvitamine seetõttu tavaline.

                        Meenub, et sain teismelisena mõnikord riielda, et toas öösel tuli põleb ja vaja magama minna. Aga ei suutnud raamatut käest panna. Ajalehti käis või sai ostetud ka mitmeid, iga päev pidi värske number olemas olema ja kui mõnikord leheputkast mõnda lehenumbrit ei saanud, oli sant tunne ja päevast tähtis osa puudu.
                        Arvutid tulid alles keskkoolis (JUKUd), enne seda sai klassi ukse vahelt vaadatud, kuidas vanemate klasside õpilased ussi ekraanil taga ajavad. Ülikoolis olid Win95 lauaarvutid, nendega ei osanud midagi muud teha kui aknaid järjest avada. Windows 98SE läpaka sain hiljem ja pidi ise asju selgeks tegema endale, siis hakkasin asjale pihta saama. Kui Eesti Telefoni sissehelistamise modemiga 50kbit/s neti sain, läks surfamine tihti ikka hommikuni välja.
                        Mobiiltelefoni leping sai tehtud ajal, kui kõneminut mitu krooni maksis ja aparaadid paar tuhat, lepingu sõlmiminegi maksis 500 EEKi. Aga see telefon oli maal, sest traate ei olnud (ega ole ka praegu). Mõne aja pärast tuli teine mobla, kuna kahe mobiiltelefoni vahel oli kõneminut palju odavam kui lauatelefonile. Eks mõned SMSid sai saadetud, aga üldiselt niisama telefoninäppimise järgi vajadust ei tundnud. Kümnekonna aasta pärast ostsin järgmise, värvilise ekraaniga nuputelefoni, mis praegugi kasutuses. Samuti sain aasta tagasi Nokia nutika, mis suuremat osa veebilehti enam ei ava ja millele äppe laadida enam ei saa. Mõnda foorumit-uudiseid-ilma ikka lõuna ajal korra-paar vaatan, aga üldiselt kasutan seda aparaati fotode klõpsimiseks. Nüüd pean plaani androidiga nutika ostmiseks, mine tea, kas muutun ka nutisõltlaseks. Aga teisalt on nutikas hea ka - saab päeval vabal hetkel osa asju ära lugeda ega pea õhtul sellevõrra kauem arvutis aega veetma. Kaks korda olen nutikast puudust tundnud, kui oleks olnud vaja kaardilt vajalikku kohta otsida.

                        Teleriga on nii, et kuna suur osa elust nendega tegeletud, siis väga suur vaataja ei ole, aga ilma kohe kuidagi ei saa. Kui on sombune ilm nagu praegu, siis teler mängib taustaks kogu ärkveloleku aja. Valitud saateid vaatan korralikult, aga muul ajal mängib vaiksemalt taustaks mingi teaduskanal või on lihtsalt õuekaamerate pilt. Raadio on lõunane kaaslane, peale kella 18 läheb kinni. Autos raadiot või muusikat üldse ei kuula, viimati kontrollisin autoraadio töökorda vist 4-5 aastat tagasi.
                        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                        ATiP1pN4XeM

                        Comment


                          #13
                          Vs: Nutiseadmehullus

                          Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                          Autos raadiot või muusikat üldse ei kuula, viimati kontrollisin autoraadio töökorda vist 4-5 aastat tagasi.
                          Kuidas siis niiviisi teada saab mida reklaamitakse ja mida OSTA ei ole vaja, pole mõtet, ei tohigi?
                          Ajalehte võib ka sirvida aga see võtab lisaaega.
                          Lehe ostmine on väga vajalik ja mõnus asi saunas ahju põlema saamiseks.
                          ***
                          Kas tehakse halva mõju kohalt vahet arvuti ja nutiseadme vahel?
                          Väärikate Ülikoolis räägiti pikalt nutika mõjust ja saadeti hiljem täitmiseks ka ankeet.
                          Seal oli jutt ainult nutikast.
                          Arvuti peaks ju sama klassi riist olema.

                          Vaatad seda ELFA foorumit ja ennustad mida keegi kirjutab.
                          Täitsa lõbus kui pihta saad.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Nutiseadmehullus

                            Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                            nutiarenguga koos kasvanud või vanem, saavad-suudavad mõistlikult seda tarbida ... viimati kontrollisin autoraadio töökorda vist 4-5 aastat tagasi.
                            ... see on jah erinev, mina tarbin telefoni väga mõistlikult, autoraadiot samuti ei kuula, vaid autos muusikat Spotifyst või saateid podcasti kaudu järele. Waze töötab autos kogu aeg, kui teekonna peale paned suunab väga mõistlikult ummiktest ringi, teatab (teatan) ohtudest ja politseist teel jms. Neste jaamas besnuvõtmine on Neste äpiga väga mugav. Laste ja lastelastega suhtlen Messengeri kaudu, vahel muidugi helistan ka. Sugulaste ja tuttavate tegemistest saan teada FB kaudu. Erinevad ilmaäpid on pidevalt kasutuses. Siis muidugi Sonos kodus raadio ja muusika kõlaritesse suunamiseks. Rattaga sõitma või käima minnes mõistagi Endomondo kohe tööle ja Fitbiti kell on ka pidevalt käe peal. Parkimine on ainult Autlo ja Barkingu abil, bussiajad on Trafis ja taksot ei ole Taxify tulekust alates mujalt tellinud (nüüdseks Bolt), suvel proovisin Bolti tõukeratta ka ära - Piritalt Meriväljale - päris tore oli. Aktiivses ja vähem aktiivses kasutuses olevaid äppe on muidugi veelgi ...
                            viimati muutis kasutaja vanemleitnant; 18 m 2020, 20:54.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Nutiseadmehullus

                              Unustasin lisada kirjutusmasina. Suur raske mehhaaniline kirjutusmasin oli lapsena tihti "kasutuses", hiljem sai ka mõistlikke asju trükitud. Ainuke paha asi, et kui vale tähe lööd, on terve lehekülg brsses.
                              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                              ATiP1pN4XeM

                              Comment

                              Working...
                              X