Teade

Collapse
No announcement yet.

küsimused tda1562 võimendi skeemi kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Soovitan veelkord tutvuda http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30614/article.html
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #32
      nii

      Sain ühe kanali omast arust valmis ja isegi häält tegi.

      Kes seletab mulle lahti nüüd nende kahe led-i põhimõtte?

      HL2 põleb mul kui võimendisse voolu sisse lasen, juhul kui ta ei põle, kas siis on midagi viltu (v.a juhus kus elektrit pole )?

      Mis juhul peaks põlema HL1? Ma ei saanud seda kuidagi põlema, isegi siis kui moonutama lasin võimendi ja kruvikeerajaga kõlari juhtmeid lühisesse ajasin (ainult kragisema hakkas võimendi) Datasheedil on kirjas et see ots kivil (8) peaks andma infot DDD ja lühiste kohta.

      Comment


        #33
        ole enda kruvikeerajaga lühistamisega ettevaatlik nii võid kaitsmest ilma jääda juhul kui sul see üldse vahel on, ja kui ei ole võib väga kergelt kivist ilma jääda

        Comment


          #34
          On keegi selle kivi lühisega maha ka põletanud? Ise proovisin kindluse mõttes ära enne lõplikku valmimist, kannatas lühist küll (20 000yF konde toites).
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #35
            Kogu materjali tõstsin nüüd lingile: http://pcr.mikare.net/eeru/tda1562/

            Eile sain ühe kanali siis tipp-topp käima võib julgelt väita, et 20W RMS suhteliselt hea kvaliteedi juures annab see kivi kindlasti välja (amfiton-y-002 on parem ) Mu eelmine projekt TDA1554Q on selle kõrval hale käkerdis kvaliteedi poolest, kõrgsagedus tundub täiesti puudu olevat.

            http://rain.prohosting.com/kievsat/a...da1562_sch.gif <- sellel skeemil on valgusdiood HL2 tagurpidi skeemis. Mõõtsin moonutuse ajal dioodi jalgadel pinget, see kõikus 0.05 - 2.0V, aga diood ei teinud piuksugi, seega pöörasin dioodi ümber ja nüüd toimib nii lühisest teavitamine, kui ka moonutuse registreerib ära.

            Mingi jama mul eile veel oli, mis seisnes selles, et võimendi lükkas ennast pidevalt standbysse, maadlesin sellega tükk aega, toksisin jooted üle jms. Siis tuli meelde, et mul võim ju arvuti toiteploki pealt käib ja mingit silukondet ka pole vahel
            mõõtsin toitepinget, mis oli vapralt 10.5 - 10.8V, pistsin siis toitesse ühe 4700uF konde ja toiteka 5V ahelasse kaks coolerit koormuseks. Sain pinge 11.6V peale ja jamad lakkasid.

            Algajale paistab see olevat hea projekt:

            Another good thing about the TDA1562Q is that it is virtually indestructible (within limits). It&#39;s output stage is short-circuit proof (either to ground, the supply rail or across the load) and it features thermal overload protection, good supply ripple rejection and static discharge protection.

            Comment


              #36
              Originally posted by eERuheeRu@Jun 10 2005, 10:21
              mõõtsin toitepinget, mis oli vapralt 10.5 - 10.8V, pistsin siis toitesse ühe 4700uF konde ja toiteka 5V ahelasse kaks coolerit koormuseks. Sain pinge 11.6V peale ja jamad lakkasid.

              Algajale paistab see olevat hea projekt:
              :lol: :lol: :lol:

              +5V peale pane ikka korralik koormus(0,5Imax vähemalt&#33.Alles siis hakkab toide normaalselt stabiliseeruma(kõigub ehk 0,2V).Kogemused 85W@4oomi autovõimendi makettiga.
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #37
                kas sellel võimul peab tõesti stabiliseeritud pinge olema, sest ma tahtsin selle autosse panna .

                Ja kui kellelgi leidub sellele sobivat radiaatorit sis võib ühendust võtta(olen huvitatud radika ostmisest)

                Comment


                  #38
                  Ei pea, kust sa seda võtad? Autosse panekuks on sobivaim leida doonorvõim, mille sisu väärtust ei oma. Siis saad jahutuse, korpuse, sisend-väljun-toiteklemmid kõik kätte. See ise ehitamine autosse on paras jalgratta leiutamine.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by turbopascal@Jun 12 2005, 20:04
                    kas sellel võimul peab tõesti stabiliseeritud pinge olema, sest ma tahtsin selle autosse panna .

                    Ja kui kellelgi leidub sellele sobivat radiaatorit sis võib ühendust võtta(olen huvitatud radika ostmisest)
                    Autos toitepinge ongi enam-vähem stabiilne(12V mootori seistes, ca.13,4 mootori töötades);juhtmetes tekib ehk täiskoormusel 0,3V pingelang võimendi täiskoormusel(toitejuhtmed kindlasti 2,5mm2 ja otse aku klemmidelt).Asi nimelt selles, et ATP-l on stabiliseerivad ahelad suure inertsiga, kui +5V ahelas on liiga väike koormus(mõni amper).Seetõttu ka pinge on +12V väljundis madal(minu plokil oli see ilma +5V koormuseta 9,5...10V ning ca. 1A koormusel rakendus lühisekaitse; pinge ise langes 8V-ni).Koormates +5V ahelat 10A(minul kasutusel takisti 0,5oomi 75W, aretatud ATP kesta ventilaatori juurde) tõusis väljundpinge +12,3V(koormuseta) ning 2A koormuse korral 12,1V(koormuse kõikudes 0A->6A pinge kõigub hetkeliselt 0,2V).

                    Muidu sobiva radiaatori(pindalalt sobiv) saab osta Oomipoest http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=41%2F100
                    Kivi tuleb ehk vertikaalselt sinna monteerida....
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by eERuheeRu@Jun 10 2005, 11:21
                      Algajale paistab see olevat hea projekt:
                      urrrrr,
                      pingelise töö tulemusel sain nüüd teoiteosa ka valmis, jootsin mõlemad lõpuplaadid sinna külge ja bootisin krempli üles, üks kanal võttis pildi ette, teine lasi lühise tulukese põlema ja moos (lühist raudselt pole).

                      Siis panin natuke koormust +5V ahelase juurde, ja teine kanal läks ka käima, aga aeg ajalt lihtsalt lampi vilgutab lühisetulukest no tramaeivõi nagu jõulupuu.

                      Täna õhtul lükkan selle jura töötava arvuti taha, seal mul +12V peal nats rohkem ampreid ka

                      75W 0.5oomist takistit pole kuskilt võtta, 2W takistitega mingit takistibatareid ka ei viitsi ehitada.

                      Comment


                        #41
                        Koormamise poolelt võib ju kasutada igat kätte juhtuvat lampi või pirni: 12V halogeen või kasvõi auto kaugtuli; ise kasutasin projektori pirni (800W@230V). Tõsi, see ei anna ehk piisavat koormust.
                        Head susserdamist !

                        Comment


                          #42
                          Ehee&#33;Arvutil lööb see asjandus pildi taskusse&#33; :lol:
                          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                          Projektide pildid
                          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                          Comment


                            #43
                            Sain sis enda võimu ka valmis ja radikale seatud (Tiigielektroonikast 800cm2 25kr ), aga nüüd selline küsimus enne kui voolu sisse annan. Tegin ühe saksa saidi skeemi järgi ja sial remute (4. jalg mode) veidi kahtlane nimelt ei saa aru kuidas toimima hakkab sest olen näinud skeemi kus lihtsalt 12V sisse ja töötab aga seal takid vahel ja läheb maandusesse teine ots, igastahes nii segane asi, et vaadake ja öelge kuidas selle remutega on, kuidas ta tööle hakkab või teha ikka ümber et 12V otse 4. jalga. vaadake skeeme siit

                            Comment


                              #44
                              Seda varianti kasutatakse siis lülitiga variandis.Sa anna ikka otse toide peale, kui lülitit ei kasuta.

                              Ps. Ehk saaksid oma radiaatorist pildi ülesse panna?
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by turbopascal@Jun 14 2005, 09:50
                                Sain sis enda võimu ka valmis ja radikale seatud (Tiigielektroonikast 800cm2 25kr ), aga nüüd selline küsimus enne kui voolu sisse annan. Tegin ühe saksa saidi skeemi järgi ja sial remute (4. jalg mode) veidi kahtlane nimelt ei saa aru kuidas toimima hakkab sest olen näinud skeemi kus lihtsalt 12V sisse ja töötab aga seal takid vahel ja läheb maandusesse teine ots, igastahes nii segane asi, et vaadake ja öelge kuidas selle remutega on, kuidas ta tööle hakkab või teha ikka ümber et 12V otse 4. jalga. vaadake skeeme siit
                                Ma tegin lülitiga variandi nõnda, et +12V jooksis skeemi ja lülitist sai siis 4ndat jalga +12V otsa lülitada. 4 jalg LOW peaks olema siis võimendi standby.

                                Loobusin sellest, ei tea kas skeemis sai viltu midagi, aga standby lõi kõlarisse ragina ja lühise tuli hakkas põlema (standby tuli ka muidugi hakkas plinkima nagu kord ja kohus)

                                radiaatorist niipalju, et ostsin enda oma 50eeq eest oomipoest, mingi valge Alu radikas, saagisin selle pooleks, kummalegi kivile üks pool, minu arust on sellest küllalt, kuumaks ta nüüd küll ei lähe

                                Comment

                                Working...
                                X